Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dajkopali

    addikt

    válasz talpalavalo #20 üzenetére

    ez nekem is homályos, a következőképpen értelmeztem a híradásokat (nagyon szűken fogalmaztak): valószínűleg nem tapasztaltak adatkereskedelmet (ez persze nem jelent semmit), valószínűleg még most se tiszta, mihez jutottak hozzá a támadók, nem tudni, pontosan mi volt a céljuk: ha hacker, akkor a sebezhetőségre akarta felhívni a figyelmet (de akkor ugye nyilvánosan be kellett volna jelenteni), ha cracker, akkor meg pontosan látni kéne, mit akart
    talán arra utalhattak a szóvivők, hogy nem látják a megbízót (akik talán nincsenek is). Én ugyan sokat nem értek hozzá, de azt tudom, hogy ha egy gyilkosság ügyében a rendőrök nem találják a motivációt, akkor gyakorlatilag ki van zárva, hogy megtalálják az elkövetőt (megbízható forrásból tudom, hogy ha úgy gyilkolsz, hogy elmész ötszáz kilométerre, ott lelősz valakit, ok nélkül, ezt a rendőrök nem tudják felderíteni az esetek 99 százalékában, mivel a motiváció alapján nyomoznak, az őrültséggel nagyon nehéz dolguk van)
    itt is az lehet, hogy ha sejtenék a megbízót, vagy azt, hogy kinek a biznisze ez, akkor el tudnának indulni: ha ezek egyikére sincs nyom, akkor az baromi nehéz

    [ Szerkesztve ]

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • Dany007

    veterán

    válasz talpalavalo #20 üzenetére

    Szerintem nem jó a hasonlat. Nem lehet ezt a lopási módszert összehasonlítani egy "offline" rablással.

    Képzeld el, hogy adott egy nagy szerver, amin esetleg több száz cég tárolja a dokumentumait, terveit, szerződéseit stb...
    Ez esetben elég csak ezt az egy szervert feltörni ahhoz, hogy a cracker megszerezzen több száz céginformációt, vállalati titkokat, terveket, árakat stb... bármit amit online módon tárolnak. És ha a cracker képes ezt megtenni - márpedig arról szól a feltételezésem és részben a cikk is, hogy igen - akkor voltaképp a világ bármely pontjáról bármikor, egy karosszékből ülve a világ - akár - túlsó végén lévő cég adatait is ellophatja, majd értékesítheti feketén, visszaélhet vele vagy bármi.

    Namármost ezt offline módon elkövetni gyakorlatilag képtelenség. Ha egy cég - mondjuk autóban - szállít bármilyen fontos iratot, szerződést v.színű nem az összeset fogja egyszerre költöztetni, másrészt ezesetben az elkövetőnek ott kell lennie a helyszínen és fizikálisan kell elkövetnie a lopást. Ráadásul egy ilyen - általad vázolt - lopást sem lenne egyszerű kivitelezni, nemhogy több százat.

    Online viszont ha sikerül feltörni egy ilyen szervert, akkor az összes ott tárolt infot el lehet lopni. Ami esetleg több száz céget is érinthet, ahogy jelen esetben is több céget érintett / érinthetett volna az ügy. Tehát a lényeg, ha ilyen információkra fáj az illető foga, akkor nem kell külön-külön megkeresni a cégeket, külön-külön betörni a céges rendszerbe, vagy esetleg - ahogy írtad - külön-külön offline módon felkeresni őket, hanem elég azt az egy szervert feltörni jókora mennyiségű információért.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák