Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz moonman #5 üzenetére

    Egyrészt nem minden hely értelmes (például nálunk ha jól tudom az OTP se alkalmaz másodlagos azonosítást az e-bankban, belépést legalábbis láttam nélküle, bár a tranzakcióra nem tudom használ-e), másrészt elég egy jó helyen hozzáférni a rendszerhez, egyszerűsített példával mondjuk egy kellőképp hanyag (rosszabb esetben megvesztegethető vagy zsarolható) banki alkalmazott gépén, aki jogosult mondjuk az ügyfelek telefonszámát megváltoztatni, amire a megerősítő SMS érkezik. Emberi hibák pedig többször vannak, mint kiskapuk egy rendszer működésében, és míg utóbbit előre fel lehet deríteni, előbbire csak akkor derül fény, amikor már késő. A crackerek pedig nem csak programokat írva és biztonsági rendszereket feltörve jutnak be egy-egy rendszerbe. A hír se írja, hogy hogyan törtek be, biztonsági rést használtak-e ki vagy emberi mulasztás, esetleg belső akció történt-e, illetve ennyiből az se biztos, hogy nem egy nagyobb támadás előkészítését próbálták-e végrehajtani vagy hajtották-e végre. És bár nem ismerem a szóban forgó rendszer működését, ha van olyan ember, aki hozzáfér kényes adatokhoz a notebookjával egy azonosító+jelszó párossal és nem elég körültekintően bánik az adott géppel, elég arról megszerezni az adatokat.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák