Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Waikiki

    tag

    Kissé propaganda-szaga van az egész cikknek. Kissé... :O

    1. Igazából nem értem, miért kell fekete-fehérre festeni a helyzetet.

    Én például teljesen elképzelhetőnek tartom azt, hogy megveszik az op.rendszert legálisan, az irodai feladatokat pedig ingyenes szoftverekkel látják el.
    Ennél megvan az az előny, hogy jelentős összeget lehet spórolni az irodai szoftvercsomag lecserélésével (minimális vagy épp semmilyen kompromisszum árán), hozza a nem MS-szoftverek kapcsán előjövő járulékos előnyőket (pl. vírusmentesség) viszont megmarad a már ismerős, megszokott Windows-környezet is.
    Egyáltalán úgy nagy általánosságban: miért nem lehet Windows alatt freeware vagy nyílt forráskódú programokat használni egy-egy feladat ellátására? Miért hiszik azt az emberek, hogy ha valaki már pénzt adott ki az op.rendszerért, akkor az összes programja csak fizetős lehet?
    1/a. A cikkhez: miért is kell Windows XP-hez feltétlen Office 2003? Mert az a legdrágább és legújabb MS szoftver? Tehát Windows-hoz kötelező mindig a legújabbat használni, míg a Linux úgymond időtálló? (Ha már feltétlen MS, akkor esetleg Works miért nem? Csak egy példa...)
    Miért látok egy bazi nagy lólábat kilógni?
    1/b. Miért olyan elképzelhetetlen a kliensoldalon a Windows, szerveroldalon a Linux, mint párosítás? (a licenszdíjakon itt is rohadt sokat lehet spórolni.)

    2. Mások már említették: egy Windows-, főleg NT alapú munkaállomást miért is nem lehet úgy bekonfigolni, jogokat kiosztani, hogy a júzer csak a munkájához használhassa a gépet?

    3. Nem igazán értem, hogy Windows-t használva miért kell 3 év múlva új hardvert venni, Linux alatt meg miért nem? Nagyobb cégek úgysem garázsboltban vásárolnak, hanem márkás gépeket vesznek, azoknál viszont 3 év múlva egész egyszerűen nem lesz a kínálatukban ''gyenge'' gép (próbáljon meg ma valaki új 20 gigás vinyót venni... Na, ezért ''kell'' ma 60-80-120 gigás vinyót venni)

    Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

Új hozzászólás Aktív témák