Új hozzászólás Aktív témák

  • DeltaPower

    őstag

    válasz jerry311 #336 üzenetére

    Nah akkor én is elmesélek egy sztorit.
    Helyi számtechbolt, a városban akkor a legkomolyabb cég volt.
    Vettem egy 16-10-40x Phillips CD-írót, ami akkor éppen kifutó termék volt, tehát kb. 15ért jutottam hozzá. Sajnálatos módon a GURU-ingyenjáték Unreal cédé a gagyi vastag excentrikus stb. szitázása miatt darabokra tört benne (mivel épp 2 nappal azelőtt döglött meg az LG olvasóm is, az íróban volt a játék lemez, pedig az íróval csak írni szoktam). 3 nagyobb darabban jött ki a lemez egy baromi nagy reccsenés után, plusz népi apró szilánk zörgött a meghajtóban. Kipróbáltam másik lemezzel, írt olvasott kávét főzött, de azok a szilánkok nem hagytak nyugodni.
    Író kiszerel, boltba visszavisz (4 hónapos volt). ''Csókolom szétdurrant benne egy lemez, de a cuccnak semmi baja nincs, csak szedjék ki belőle a darabokat, és nem akartam szétszedni mert még garás''. Innentől kezdődtek az érdekes dolgok.
    Visszamentem 1 hét múlva: ''Felküldték Pestre mert helyben nem javítják''. Ki a franc mondta hogy javítsák? Semmi baja! Na mind1.
    2. hét: ''Még nem érkezett vissza a pesti szervízből''
    3. hét: dettó. Itt kezdtem ideges lenni, momentán 1 darab optikai meghajtóm se volt.
    4. hét: szintén. ''Na akkor adjanak már cserekészüléket vagy mit, 1 hónapja vagyok író nélkül azért ez már sok''. Adott a fószer a polcról egy vadiúj 48x-os Phillips írót, gyári garjeggyel! ''Vigyázzá rá mert csak addig lesz nálad amíg a tied kész nincs''
    Innentől nem érdekelt a dolog, írtam és boldog voltam. Kb. 2 hét múlva jött a telefon ''Ha megfelel akkor a cserekészülék maradjon az eredeti helyett mert az NEM JAVÍTHATÓ''. Jó, legyen. Igaz az újnak sokkal rusnyább az előlapja de legalább gyorsabb (és piaci áron kb. 5 ezerrel többet ért). De hogy ''nem javítható''??? Ehhh.
    Viszont az új megadta magát kb. 7 hónap múlva. Viszem a bótba, aszondják: ''Ez nem garos''. Mondom hogy ne lenne, hiszen az előző helyett kaptam. ''Nem mert a réginek a garancia kezdete számít, nem indul újra az 1 év''. GRRRRRRRR. Vitatkoztam vele egy jó darabig, de nem lehetett meggyőzni, mert én hülye nem írattam rá a gyári garjegyre a vásárlás (vagyis csere) dátumát. Végül vettem egy Samsung írót egy másik boltban (a Phillipsből és a boltból elegem lett).

    Na, a kérdés: ilyenkor újraindul az 1 év, vagy nem? Hallottam ilyen ''garanciaidő folytatólagos'' szöveget, de én nem értek hozzá.
    üdv
    DP

    "Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

Új hozzászólás Aktív témák