Keresés

Aktív témák

  • Polesz

    addikt

    válasz dzsoni #24 üzenetére

    Strapabíró az már biztos :)

    Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

  • shtml

    őstag

    válasz dzsoni #26 üzenetére

    Haaat, a hatso ventilatornak olyan pici nyilasok vannak, hogy ez nagyon lerontja a szellozes hatasfokat, mikozben a ventilator csak erolkodik (es zajosabb lesz). Desing rulez, hasznalhatosag suxx :(((

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • andorpapa

    őstag

    válasz dzsoni #43 üzenetére

    Ugye nem gondolod komolyan, hogy csavarozással sokat javíthatsz egy vinyó szellőzésén? Vegyük a HDD-t! Ebből árad a hő, bár leginább a tetején, de ettől függetlenül az egész cuccra kihat, tehát az oldala is melegedik. Van 4 csavarunk. Ezeket becsavarjuk. Itt kérdem én, hogy miképpen vezeti el a hőt a 4 csavar? Na persze mindez túlzás volt a részemről, elvégre nem csak a csavarral érintkezik a vinyó, hanem a vinyótartó kerettel is. Na de azzal mennyire? Ha jól megvizsgálod, akkor láthatod, hogy nem túlságosan. És ha még érintkezik is, akkor sincs nyert ügyed, mert hőátadópasztát kellene használnod, hogy tényleg kellő mennyiségű hő áramoljon át a keretre. És itt jön a keret kérdése. A keret anyagán eléggé sok múlik, és van egy olyan érzésem, hogy ez sem olyan jó hővezető.

    Nem tagadom, bizonyos hatást tényleg el lehet érni, tehát a műanyag sínek használata valóban ront a hőleadáson, de régen rossz annak a háznak a szellőzése, ahol a meghajtóktól a hő a kereten keresztül kénytelen távozni.

    Egyéb: shtml-nek szerintem korrekt észrevételei vannak a gépházgyártók logikátlanságaival kapcsolatban.

    Tildy: most már régóta figyellek, te nagyon haragszol a Chieftec-re! Kövezni nem fogunk (az vesse rá az első követ, aki bűntelen), de egy ejnye-bejnyében örömmel részesítelek. Lehet mondani, hogy ezek szinte mindenben hozzák a nagyok képességeit, és csak az a lényeg, hogy a user örüljön neki, de hidd el, rengeteg olyan funkció van, ami sokszor nagyon hiányzik ezekről. Gondolok itt például a Chieftecnél és Antecnél megtalálható kivehető vinyórackről. Tudom, nem mindennap van szükségem rá, de mikor egy Acorp házból kell kioperálni a vinyót úgy, hogy az tele van, akkor bizony jól jönne ez az apró megoldás. Tudod, a légzsákot sem használod mindennap...
    Na meg a szellőzés. Akárki akármit mond, ezek a házak moddolatlanul nem hozzák azt a szellőztetési szintet, amit én elvárok.

    Persze tisztában vagyok azzal, hogy a userek 99%-a azt sem tudja, hogy milyen szellőzésről beszélek, na meg soha bele sem fog nyúlni a gépébe, és nekik tényleg bőven elég egy ilyen ház. Sőt, a bütykölős, hardveres arcok közül is sokan megelégednek ennyivel, és őket sem kárhoztatom, csak annyit mondok, hogy nem kell a drágább, neves házakat sem fikázni, nem tehetnek arról, hogy az áraik a külföldi példával ellentétben egyáltalán nincsenek összhangban a hazai fizetésekkel. Külföldön sem azért van annyi embernek Chieftec háza, mert olyan sok a sznob, hanem azért, mert megengedhetik maguknak. Ha olcsóbbak lennének, itthon is sokkal többen vennék a noname házak helyett.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

Aktív témák