Aktív témák

  • twollah

    nagyúr

    Nagyon jól néz ki a ház, el tudnám képzelni az asztalomon.

    Bruttó 9ezer local creditért ne kívánjon sokat az ember.
    Így nem is csodálkozom azon, hogy nem kapunk szinte semmit sem a házon, és a tápon kívül -amiban szintén nincsen sok köszönet- a pénzünkért.


  • FluID

    tag

    Ez egy cikk volt? :DDD
    Biztos nem sok gyártó készít ekkoora meghajtókat, úgyhogy nagy gond lehet ezeknek a beszerzése...

  • Enemy

    aktív tag

    Szóval... Ami nem tetszett .. le kellene mégjobban szólni a tápegységet... Szerinted mi az amit egy 300w os táp nem bir el? vajon? a 300 w os táppal (ilyen) gond nélül ment 3db cd egység 2 winyó 6 ventillátor és egy 5500-as voodoo ami nek mind tudjuk kelletta ráp ja és hozzátenném volt benne egy slot a -s Athlon 900 -as ..
    Szerinted?

    El kellene gondolkodni.. az emberek kilencven százaléka ilyen vagy hasonló házakat vesz de mindig van 10 % aki az ilyet leszólja .. mert ugye nekem is tetszik a ferrari de nem tehetem meg hogy megveszem.. Ezért van trabantom....
    Mit kell rákötni hogy ne legyen elég a 300 watt egy szabvány usernek...??

    „Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

  • anulu

    félisten

    válasz Enemy #3 üzenetére

    A 300W lehet, hogy elég egy normál gépbe, de a Codegen márkájú(?) tápot olyan ívben vágnám ki belőle, hogy nyekken...

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • Skica

    őstag

    válasz anulu #4 üzenetére

    Ha láttál már Silent Codegen PFC 400-as tápot ,nem modanád.

    .: No Comment Grp:.

  • Bagoly

    senior tag

    Fiúk, lehet hogy szörszálhasogatásnak fog tűnni, de egy ilyen mondatot leírni ennél a háznál: ''Az Eurocase 5470 egy olcsó, minden igényt kielégítő ház...'' :( .
    A sok hülye meg veszi drágáért a chiefteket.
    (Nem támadó, hanem segítő jelleggel írtam, mielőtt kapnék a fejemre. Lehet ezt már be kéne írnom az aláírásomba.)

    ''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz Enemy #3 üzenetére

    1. Mint írták nem felel meg az Intel és az AMD előírásainak az ujabb procikhoz.
    Szóval az újabb tipusú procikhoz már a gyártó sem ajánlja. Lehet, hogy 10-ből 9 elfut vele évekig, de minden 10. végleg elszáll a táp hibájából. Ez nekem elég indok. Nem is beszélve a jobb videókártyákról, amelyek szintén elég igényesek tápellátást illetően.

    2. Ha elolvasnád a PH-n megjelent táp tesztet, akkor láthatnád, hogy a Codegen tápok utolsó előtt helyen végeztek. Egyedül az elfüstölt noname táp végzett rosszabbul.
    Szerinted ezek után miért nem ajánlgatják?
    Még ha 90k-ból raksz össze egy konfigot, akkor sem mindegy, hogy egy kis túlfeszültségnél minden elszáll, vagy simán lekapcsol a táp megvédve az alkatrészeket.
    És ilyen jó minőségű tápot alig 1-2k-val drágábban kaphatsz.

    Aki hülye, haljon meg!

  • Enemy

    aktív tag

    válasz anulu #4 üzenetére

    Warum?
    Mi a bajod vele?
    Mi kb 20-30 db ot adtunk belőle el de egyel sem volt gond?
    Csak nem te is olvastad a tesztet. A tapasztalat beszél belőled..
    Több helyen érdeklödtem a code gen tápok után és ott ahol jártam nem szidták 100-ból 1 db ot hoztak vissza.. Na ... nem kellene bedőlni minden pletyinek
    Szerinted amit én felvéstem az egy normális gép.?
    Szerintem, nem .. A szabvány user gépben nincs 6 db venti 2db 7200 hdd és 3 cd valamint h ajól gondolom a Voodoo kártya sem az egyszerü kártyák közé tartozik.
    Aktiv hütés és + táp kell hozzá..

    „Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

  • tyrant21

    csendes tag

    válasz L3zl13 #7 üzenetére

    ''a beszerelt 300 wattos egység sajnos nem felel meg az Intel és az AMD által felállított legújabb követelményeknek''

    ez az én olvasatomban csak annyit jelent, hogy a táp nem tudja az ATX12V szabványt... de nem minősíti a tápot...
    vagy tévednék :F

  • Enemy

    aktív tag

    válasz L3zl13 #7 üzenetére

    Szóval.. A pesti nagykerekből nap 100 codgen házat visznek el. A nagykerek listáját nem akarom feltenni a netre de ha felnyitsz egy pc-s ujságot akkor mindig benne vannak. folytatva. nekem tavaly kb 25 codegen házhoz volt szerencsém 300-350 w os táppal . Ezekbe p4 és AMD XP+ os procikat szerltünk. nem volt vele gond.. a napok körbejártam néhány nagyobb szervízt és rákérdezetem a codegen tapasztalatokra náluk. Nem panaszkodtak .. amit nagyonlehuztak az a vargánés.táp ..
    Tudok egy helyet ahol codegen táppal megy egy AMD2400+os proci 6 venti és 1dvd,1cd,1dvdr,1cdr, + ati9500pro+2db 7200-as vinyó 3 usb csatlakozó tele eszközökkel. Azt hiszem itt semmmeritik ki a táp teljes terhelhetőségét.

    A gép éjjeé nappal meg. tudom szerinted ez a szerencse...

    „Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

  • [lAyCsI]

    addikt

    válasz Enemy #10 üzenetére

    nekem is 400W-os Codegen tápom van, ezeddig mindenféle gond nélkül szuperál:)

    üdv,

    -= No way back from Here =-

  • Genialis

    aktív tag

    Hát nem tom, ez a kaszni pont olyan mint amit bárhol meg lehet venni... Ebben mi a hír?

    in4m8ion 1ts 2 B 3

  • Polesz

    addikt

    válasz Enemy #10 üzenetére

    Akkor nem érdeklődtél nálunk. Nagyon tudom utálni a nem normális codegen tápokat amik nem képesek rendesen meghajtani egy átlagjúzer gépét. Azonban valószínűleg hamisított tápok lehetettek vagy egyszerűen szériahibásak. A mostaniak között is van sajnos 1-2 ami egyszerűen nem működik normálisan, de szerencsére már nem ez a jellemző.

    A házról: volt alkalmam szerelni eurocase házakat és nem nyűgöztek le. Amit pozitívumként tudok említeni az az anyagminőség. Vastag lemezek. Ezek nem egy hamar hajlanak el. A csavarvédő műanyag viszont egy vicc főleg, hogy a csavarmenet kapásból első kiszereléskor meglazult és így szinte csak figyegett összerakás után. Egyébként meg kicsi élek vannak a házban a bővítőkártyák környékén. Ami tetszett viszont az a hátsó takarólemezek kidolgozása. Csavarozás nélkül lehet könnyedén ki-be pakolni őket. A kártyákat viszont csavarozni kell. Összességében a 7/10 kb reális.

    Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

  • tildy

    nagyúr

    Nem értem a cégeket, miért táppal adják a szgépházakat.Egy ilyen ház enermax táppal szerintem semmivel nem rosszabb egy chieftechnél:)

    (Kövezzetek!)

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • erdoke

    titán

    válasz Enemy #10 üzenetére

    Öcsémnek a lapját is elfüstölte egy 300-as Codegen. 400-asra cserélte, azzal eddig nem volt gond. Szóval vegyes tapasztalatok, de a 300-as szerintem messze nem adja le azt, ami rá van írva. Nézd meg, mi van egy 360-as Chieftec oldalára írva, és látod a különbséget. Nem csak az összteljesítmény számít, hiszen a kakaó nagy része csak 2 féle feszen keresztül megy ki (abból is az egyik a jelentős).

    A legjobb aláírás a héten

  • Enemy

    aktív tag

    válasz Polesz #13 üzenetére

    Én a Tapaszalatomat irtam le.. Sorry

    „Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

  • andorpapa

    őstag

    Emberek, a Codegen tápokkal kapcsolatos flame-ek (már amennyiben tényleg szükség van rájuk) inkább a tápteszt topicjában menjenek, ez a topic az Eurocase háznak lett szentelve, tessék ezt szem előtt tartani. Ráadásul meddő minden vita, mert csak két ember létezik: aki borzong a Codegen táp hallatán, meg aki értetlenkedik e borzongást hallva. Tehát tessék a házat véleményezni!

    Példát mutatok e téren: nekem a ház kinézete annyira nem nyerő, de ez ugye magánügy, ami viszont midenképpen zavaró - a ventirácsok. Mind a tápon, mind a házban. Ennél már tényleg kevés rosszabb variáció létezik, ilyen mintázat esetén a keletkező többletzaj már nem vicces. Na jó, bruttó 9 rugóért az ember ne várjon csodákat, de ennél a kivitelezésnél 100x jobbat is látni emez árkategóriáján belül.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz Enemy #10 üzenetére

    Érdekes, hogy a Pesti nagykereket említed. Az egyik ilyenben dolgozom. És vannak gondok a tápokkal. :))
    Mellesleg az illetékes személy elküldte levélben az említett cikket a gyártónak is.
    Aki nem is próbálta cáfolni az adatokat, hanem beszállítóváltásra meg hasonlókra hivatkozva igérte, hogy az új szállítmányokkal már nem lesz ennyi baj.

    Aki hülye, haljon meg!

  • dzsoni

    senior tag

    Személyes tapasztalataim vannak ezzel a házzal. A szomszédomnak raktam össze egy ilyenbe a konfigját, és nagyon bejött. Egy KD7-S van benne, minden gond nélkül belement + mind a 4 5.25-ös helyet ki lehet használni, az alaplapba nem ütközik benne egyik meghajtó sem. A táp nekem is kevésnek tűnt, de a jelenlegi cuccot simán viszi. Egyébként egy ALPS fekete színü floppy van benne, nagyon brutálossan néz ki.

  • botye

    tag

    válasz Enemy #8 üzenetére

    Ne kapdd fel a vizet! A Codegen a low-end kategóriába tartozó tápegységeket gyárt. Egy kifinomult felhasználó természetesen nem elégszik meg vele. (Az átlag felhasználó pc-jében ma megtalálható 1 hdd 1-2 cd és 2-3 ventillátor... Nem is igazán a teljesítményével, hanem inkább a stabilitásával van baj. Számtalanszor fordul elő, hogy a 12V az csak 11,5 vagy 12,5 és ez így kicsit bizonytalan... ;] ) Azonkívül vedd figyelembe, hogy ha azt mondom a hevrnak, hogy odass' milyen f'sza codegen tápot vettem, akkor csak elhúzza a száját, mert kis hazánkban a Chieftech és Enermax a ''márka''... ;]

    De hogy a cikkről is írjak valamit: Klasszikus, letisztult formavilággal rendelkező, olcsó és nagy ház. Tipikusan az én ízlésvilágomnak megfelelő és árban is ott van... A mai kor villogó, kivágott, kerekded, csicsás ''házszörnyeit'' meg sem közelíti. Baromi rondán nézne ki (égő lenne) egy lan-party-n... De kit érdekel? Akinek az a fontos, hogy szép legyen, az vegyen magának. Van választék rendesen...

    A cikk pedig korrekt. Hogy miért kellett lehúzni a tápegységet, azt nem tudom :F

    A gödrök első számú törvénye: Ha benne vagy, ne áss tovább!

  • tildy

    nagyúr

    válasz andorpapa #17 üzenetére

    Hát igen, azokon a rácsokon én is néztem nagyokat:((

    Gondolom a vinyókat is csavarral lehet rögzíteni:(

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Polesz

    addikt

    válasz Enemy #16 üzenetére

    Én is.

    Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

  • Polesz

    addikt

    válasz tildy #21 üzenetére

    A kérdésedre válaszolva igen csavarral kell rögzíteni.

    Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

  • dzsoni

    senior tag

    Még annyit, h ma kapom meg az 5492A-s házamat.

    [L]http://www.eurocase.cz/cgi-bin/Loader.pl?Mode=Simple&Language=English&Page=MDL5492A[/L]

    Lényegében ugyanaz mint az 5470, csak más az előlapja. Erőteljes moddolásnak lesz kitéve ;]

  • Polesz

    addikt

    válasz dzsoni #24 üzenetére

    Strapabíró az már biztos :)

    Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

  • dzsoni

    senior tag

    válasz Polesz #25 üzenetére

    Ja, és nem lesz hozzá táp! :D

    Így kerül 5400Bruttóba.

  • shtml

    őstag

    válasz dzsoni #26 üzenetére

    Haaat, a hatso ventilatornak olyan pici nyilasok vannak, hogy ez nagyon lerontja a szellozes hatasfokat, mikozben a ventilator csak erolkodik (es zajosabb lesz). Desing rulez, hasznalhatosag suxx :(((

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • Adi

    senior tag

    Szemmel láthatóan két ujjal meghajlítható, masszív oldallapja van a háznak. :D

    ldm start-reconf primary

  • dzsoni

    senior tag

    válasz shtml #27 üzenetére

    Majd segítek rajta :). Amúgy is kap még plusz két ventihelyet a két oldallap.

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz FluID #2 üzenetére

    Annyiszor, de annyiszor leírtuk már, de álljon most itt még1x:

    - ez egy BEMUTATÓ volt. Bemutattuk az Eurocase 5470 házát. Tudod, olyan, mint ami a nyomtatott újságokban is van, 3 bekezdés...

    - vannak még TESZTEK, ÖSSZEVETÉSEK, azaz nagy cikkek. Lásd 26 táp, 7 865pe alaplap, Radeon 9700 cikk, stb.

    Engedtessék már meg nekünk, hogy mindkét kategóriát űzzük... ha mindenről nagy cikket írnánk, hetente, ha lenne anyag az oldalon, ráadásul igazán nem vágom, hogy erről a házról miért lett volna célszerű tripla ennyit írni. Neked - ugyan már, mondd - mi hiányzik, ami miatt tollat ragadtál?

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • shtml

    őstag

    ''A fekete Eurocase hátsó fertája sem különbözik a többi fajtársétól:''

    A cikkiro talan nem fog szeretni ezert, pedig bizisten csak azert szolok, hogy ezzel is profibb lehessen a PH megjelenese. Szoval a fertály szot bizony ly-nal kell irni, nem j-vel. Esetleg megerne egy patchet a szovegben.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • shtml

    őstag


    Az az erzesem, hogy a PC-hazakat gyarto cegek 98%-a soha a budos eletben nem szerelt be egy valamirevalo komplett gepet a sajat hazaba. Mert ha megtettek volna, akkor ra kellett volna jonniok, hogy meg egy atlag gepben is bakfitty az a 3 darab 3.5 collos hely. (Lehet persze mondani, hogy a hazak tobbsege az atlag usernek keszul, de az atlag usernek nincs szuksege 3-4 darab 5.25-os helyre sem, ennyi megis ott van szinte minden gepben.) Raadasul a 3.25 collos helyek kozotti fuggoleges tavolsag meg most is ugyanannyi, mint 10 eve, amikor meg nem volt problema a HDD-k melegedese.

    Igy aztan csak minden masodik helyre lehet beepiteni egy HDD-t, mert kulonben max. 2 mm a tavolsag koztuk, ami meg ventilatoros hutes eseten is keves ahhoz, hogy rendesen aramolhassek a levego a HDD-k kozott. Ekkor viszont foloslegesen nagy a tavolsag a HDD-k kozott, ami ugye helypazarlas, mert az idealis tavolsag az lenne, ami ket 5.25-os hely kozott van. Vagyis a 3 darab 3.5-os helyre csak 2 darab HDD-t lehetNE beepiteni, de a gyakorlatban csak egyet lehet, mert az *atlagos* user nem 5.25-os beepito keretbe szereli a floppyt.

    Ekozben a haz elejenek aljan van a ventilator, ami a leheto legrosszabb hely neki, hiszen igy nem tudja huteni a HDD-ket. Csak kb. 2 cm-rel kellene melyebbre epiteni a 3.5-os helyeket, akkor a 3.5-os helyek ele lehetne tenni a ventilator(oka)t, amely(ek) hatasosan hutene(k) a HDD-ket is. Mindez hazankent semmi vagy max. 50 forintos koltsegtobbletet jelentene a felhasznalt plusz par negyzetcentimeter badog ara miatt.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • dzsoni

    senior tag

    válasz shtml #33 üzenetére

    A házhoz létezik opcionális kiegészítő vinyótartó keret 4 db hdd számára, és ezt a kütyüt az alsó venti elé lehet berakni:

    [L]http://www.eurocase.cz/cgi-bin/Loader.pl?Mode=Simple&Language=English&Page=MDL5470A_Black[/L]

  • Arius

    aktív tag

    Ha lehet táp nélkül kapni, már segond...a ventirácsokat meg ki lehet vágni, akár teljesen, akár bővíteni rajtuk.

    Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz shtml #32 üzenetére

    Patched, thx.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • greenface

    aktív tag

    1. Teljesen egyetértek Parcival: mi a fenét lehetne egy házról többet írni…? Le van fényképezve kivülről-belülről, ismertetve az anyaga, a táp, mit lehetne még írni….?

    2. Kissé túl van lihegve ez a ház dolog. Mi a fészkes fenének egy átlag usernek, aki HASZNÁLJA a gépet, nem pedig szerelgeti egész nap, 20-30.000 Ft-os, vagy drágább ház…?
    Rendesen szellőzzön, meg tetszen az illetőnek, és kész. Ezt pedig a normálisabb 6e Ft-os házak is tudják….
    Aki megteheti persze, az vegyen Chieftech meg mittudomén milyen házat, de ettől még pl. a Codegen nem sz*r…
    Sőt: nekem volt egy Acorp házam, amivel tökéletesen meg voltam elégedve, pedig szerelgettem is elég sokat a gépet. A táp az trutyi, de a háznál nem hinném, hogy van nekem jobb, mivel nekem tökéletesen megfelelt…. Sajna kompletten adtam el a gépet, és vettem – használtan – egy Creative tornyot. Nos, megbántam, hogy nem tartottam meg az Acorp házat…

    3. A Codegen tápokról: egy átlag konfighoz elegendőek a 300-350W-os Codegen-ek. Aki tuningol meg 6 vinyót használ, az vegyen jobbat, de az átlag usernek nem igazán indokolt. A meghibásodásokról meg annyit, hogy az utóbbi 1-2 évben szinte minden gépet Codegen táppal adnak el, így nyilván soknak tűnik a panasz rájuk. De ez arányaiban nem sok. Ha nincs túlterhelve, nem rossz táp a Codegen, bár kétségkívül nem csúcskategória, de riogatni se kéne vele...
    Csak sokan a 2500-ra húzott Athlonjukat meg a 10 IDE meghajtójukat járatják egy 250-es Codegen-ről, aztán ha bekrepál, akkor jönnek a fórumra szidni a Codegen-t... Különben a Codegen ritkán ránt magával vmit ha megdöglik, bár előfordul, kétségtelen - ha túlterhelik folyamatosan.
    (Múltkor szétszedtem egy Codegen tápot: 105 fokig bíró primer elkók voltak benne, egy Chieftechben 85 fokosakat láttam... persze a Chieftech ettől még jobb táp, félre ne értsetek.)

    ''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

  • tildy

    nagyúr

    Egy baj van az olcsó házakkal:Általában nincs bennük vinyó csúsztató sín, és nehézkes beleszerelni bármit is.Remélem tud valaki ellenpéldával szolgálni. (Ergó mutasson valaki olyan fekete(+ezüst esetleg ) , rejtett floppys, dizájnos házat, ami jól szellőzik+ ilyen sinek is vannak benne, és persze olcsó is.)
    Vagy nekem nagyok az igényeim?

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • neduddki

    nagyúr

    válasz Enemy #3 üzenetére

    HI!

    a 300 boven oleg csakne kodgenya lenne!!!

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • Polesz

    addikt

    válasz tildy #38 üzenetére

    Modecom házat keressél.

    Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

  • tildy

    nagyúr

    válasz Polesz #40 üzenetére

    Köszi az ötletet.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • neduddki

    nagyúr

    HI!

    Amug ez a szep kis dogoz amiben erkezett teljesen korrekt! Minek kell szegeny haz dobozat mindenfele hujjesegekkel osszeirkalni???? aszt ugyis kibobja mindenki /egy ido utan/ es marad a haz:-)))

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • dzsoni

    senior tag

    Valaki elmagyarazná nekem miért jó sineken tuszkolni a cuccost be a házba? Én rosszul vagyok a sines megoldásoktól. Ha van lehetőség a lehető legtöbb csavarral rögzítek mindent a vázhoz, hogy minnél nagyobb felületen érintkezzen a cd/hdd a házvázzal, ezzel elsősegítve a hőelvezetést. Egy sínes megoldású háznál sokkal jobban melegszenek a meghajtók mint egy hagyományos háznál. Megnézném egy cd író hőméréskletét 30 db megírt lemez után egy sínes, és egy hagyományos csavaros rögzítésü házban.

  • andorpapa

    őstag

    válasz dzsoni #43 üzenetére

    Ugye nem gondolod komolyan, hogy csavarozással sokat javíthatsz egy vinyó szellőzésén? Vegyük a HDD-t! Ebből árad a hő, bár leginább a tetején, de ettől függetlenül az egész cuccra kihat, tehát az oldala is melegedik. Van 4 csavarunk. Ezeket becsavarjuk. Itt kérdem én, hogy miképpen vezeti el a hőt a 4 csavar? Na persze mindez túlzás volt a részemről, elvégre nem csak a csavarral érintkezik a vinyó, hanem a vinyótartó kerettel is. Na de azzal mennyire? Ha jól megvizsgálod, akkor láthatod, hogy nem túlságosan. És ha még érintkezik is, akkor sincs nyert ügyed, mert hőátadópasztát kellene használnod, hogy tényleg kellő mennyiségű hő áramoljon át a keretre. És itt jön a keret kérdése. A keret anyagán eléggé sok múlik, és van egy olyan érzésem, hogy ez sem olyan jó hővezető.

    Nem tagadom, bizonyos hatást tényleg el lehet érni, tehát a műanyag sínek használata valóban ront a hőleadáson, de régen rossz annak a háznak a szellőzése, ahol a meghajtóktól a hő a kereten keresztül kénytelen távozni.

    Egyéb: shtml-nek szerintem korrekt észrevételei vannak a gépházgyártók logikátlanságaival kapcsolatban.

    Tildy: most már régóta figyellek, te nagyon haragszol a Chieftec-re! Kövezni nem fogunk (az vesse rá az első követ, aki bűntelen), de egy ejnye-bejnyében örömmel részesítelek. Lehet mondani, hogy ezek szinte mindenben hozzák a nagyok képességeit, és csak az a lényeg, hogy a user örüljön neki, de hidd el, rengeteg olyan funkció van, ami sokszor nagyon hiányzik ezekről. Gondolok itt például a Chieftecnél és Antecnél megtalálható kivehető vinyórackről. Tudom, nem mindennap van szükségem rá, de mikor egy Acorp házból kell kioperálni a vinyót úgy, hogy az tele van, akkor bizony jól jönne ez az apró megoldás. Tudod, a légzsákot sem használod mindennap...
    Na meg a szellőzés. Akárki akármit mond, ezek a házak moddolatlanul nem hozzák azt a szellőztetési szintet, amit én elvárok.

    Persze tisztában vagyok azzal, hogy a userek 99%-a azt sem tudja, hogy milyen szellőzésről beszélek, na meg soha bele sem fog nyúlni a gépébe, és nekik tényleg bőven elég egy ilyen ház. Sőt, a bütykölős, hardveres arcok közül is sokan megelégednek ennyivel, és őket sem kárhoztatom, csak annyit mondok, hogy nem kell a drágább, neves házakat sem fikázni, nem tehetnek arról, hogy az áraik a külföldi példával ellentétben egyáltalán nincsenek összhangban a hazai fizetésekkel. Külföldön sem azért van annyi embernek Chieftec háza, mert olyan sok a sznob, hanem azért, mert megengedhetik maguknak. Ha olcsóbbak lennének, itthon is sokkal többen vennék a noname házak helyett.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • F7

    tag

    válasz greenface #37 üzenetére

    '' Rendesen szellőzzön, meg tetszen az illetőnek, és kész. Ezt pedig a normálisabb 6e Ft-os házak is tudják…. ''

    Hááát, Nem. :)

    Persze ez magánvélemény volt :)

    Mi a fenét leht írni? Igazatok van, itt semmit, erről a házról semmit.
    Semmi extra szolgáltatás, ez valóban csak vas.

    Táp? Nem ajánlják a mostani procikhoz?

    Ennél több nem kell... most most van :) most kiadnak egy házat, ami nem támogatja mostani procikat..hmm ez így használhatatlan.


    Fickó! Fekszessz!

  • bzs

    tag

    válasz andorpapa #44 üzenetére

    Ezzel a hűtés dologgal kapcsolatban teljesen igazad van, Andorpapa, sajna NINCS ebben az árkategóriában a SZABVÁNY ajánlásainak megfelelően megépített ház. Ez sem az.

    Akiket érdekel a szabvány, amiben ez a kasztni is megbukott, innen leszedheti: [L]http://www.formfactors.org/developer/specs/atx/PADSTDS_10.pdf[/L]

    Mellesleg a fémkeret, amihez a vinyó csavarozódik, k***a sok hőt elvisz, emellett csökkenti a műanyag becsúsztatott megoldáshoz képest a HDD önrezgését, és elektromosan is így egészségesebb.

  • tildy

    nagyúr

    válasz andorpapa #44 üzenetére

    Jól vetted észre!Még szerencse , hogy ilyen drága, mert különben mindenkinek ilyen lenne.A sznoboknak meg úgyis mind ilyen lesz.

    Nem tetszenek a chieftech házak, mert mind egyforma és mind egy kaptafára készül, max méretben van különbség.Ezenkívűl bármilyen jó a szellőzése, egyszerűen RONDA!
    Bár lehet valakinek ez tetszik.
    Én úgy vagyok vele, ha már kiadnék X *10 ezer forintot egy házért ( Amit szerintem a büdös életben nem fogok) , akkor az nézzen is ki valahogy. (Pl. Xaser III).

    A chieftech tápokkal 0 bajom, azt sosem szóltam le.

    Összefoglalva : bzitos van olyan ház , ami megfizethető, sínnel rendelkező, és még jól is néz ki, csak én még nem, találkoztam ilyennel. (kivéve a polesz által ajánlott gyártót, aki a feel V-t is gyártja(vagy forgalmazza))

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • andorpapa

    őstag

    válasz bzs #46 üzenetére

    Már megszokhattátok, a gyakorlat embere vagyok, nem az elméleté, így ezt a kérdést is a gyakorlat oldaláról közelítem meg. Állításod szerint három előnye van a csavarozásnak. Az első a melegedés csökkentése, mert a keret sok hőt vesz át. Szerintem ez nincs így, most fogdostam meg a gépeimben a keretet, csavarozással vannak berakva a vinyók, de csupán langyosak, míg a vinyók érezhetően melegebbek. Ezzel persze nem cáfolom, hogy hőt ad le a vinyó a keretnek, de nem tartom óriási hűtésnek.

    Persze a saját példám csak 1 a sokmillió közül. Így induljunk ki inkább az átlagból, na meg egy kicsit logikázzunk is. Ha olyan sokat számítana a keret hővezetése, akkor a műanyag sín nagyban rontja a hűtést. Legalábbis ez következik a véleményedből. Namármostan az a nagy ábra, hogy ha nagyban romlik a hűtés, akkor jelentkeznek a tipikus ''help, k**va forró a vinyóm, rásül a kezem'' felkiáltás, melyet bőven olvashattunk itt a PROHARDVER! fórumán is. Viszont érdekes módon a legtöbb esetben az átlagon felüli melegedés a tipikus lowcost házak esetében fordult elő, Acorpoknál, noname-eknél és egyéb olcsó, hűtéstechnikai szempontból nem éppen nyerő dobozoknál, ahol köztudott, hogy a vinyók rögzítése a kerethez csavarozással történik. Márkásabb, minőségi házak nem szoktak szerepelni az ilyen HDD overheat témákkal összefüggésben. Ahogy CD/DVD vagy bármilyen más meghajtó esetében sem, pedig itt műanyag sínekkel történik a rögzítés.

    Vagyis hiába az elméleti jelentőség, a gyakorlat azt mutatja, hogy a merevlemezek és egyéb meghajtók túlmelegedését nem a rögzítés típusa, hanem a gépház szellőztetési paraméterei és egyéb külső tényezők befolyásolják, valamint köztudott, hogy vannak olyan HDD-k, melyek rögzítési módtól függetlenül fűtenek, mint az állat (pl. drága kedves 7200-es Quantumok, hajajj!). Amúgy meg a legtöbb merevlemez a gyengébb hűtési képességgel rendelkező házakban sem melegedik túlságosan, így teljesen mindegy, hogy milyen módon rögzítjük őket. És hogy lásd, nem vagyok elfogult: az én gépemben is csavarozva vannak a meghajtók, tehát nem önigazolási kényszer vezet.

    Említetted még azt is, hogy elektromosan így egészségesebb, sejtem, hogy mire gondolsz, de ez megint egy full elméleti érv, a gyakorlat igazolja, hogy tulajdonképpen teljesen mindegy, hogy fémmel vagy műanyaggal érintkezik a meghajtó. Ha már nagyon az elektromosságnál járunk, akkor inkább a tápot kellene felhozni, mert a PSU pontatlan áramszolgáltatása tízezerszer többet számít a vinyó esetében, mint a rögzítés módja. Harmadik pontként pedig az önrezgést említetted. Ebben igazad van, bár szerintem egy minőségi sínrendszer esetében ez sem lehet téma, de legközelebb, ha lesz rá alkalmam, le fogom csekkolni.

    Végül a szabványról: szerintem a szabványt már régen elfelejtették a gyártók, ám ha megnézzük, az alaplapgyártóktól kezdve a tápgyártókig mindenki szarik az apróbb részletekre, tehát ez természetes jelenség. Az már más kérdés, hogy bizonyos esetekben kellemetlenséget okoz ez. Én azt mondom, hogy amíg minket, usereket nem érint közvetlenül, addig felesleges parázni, bár le kell szögezni, hogy abszolút szabványpárti vagyok, mindig azt mondom, hogy a kötelező irányelveket nem poénból találják ki, ezekhez ragaszkodni kell, amennyire csak lehet. Magyarul elítélem a szabványtól eltérést, bár amikor olyan milliméterekről van szó, melyek nem befolyásolják a zajszintet, a szerelhetőséget és a hűtési képességeket, akkor nem érdekel, de amint e három szempont közül bármelyik is sérül, azonnal elégedetlen leszek.


    Tildy: tudom, a tápokkal nincs bajod, ezt már máshol is olvastam. Én például szeretem a Chieftec dizájnt. Tudom, hogy mindegyik ugyanolyan, de szeretem. Talán azért, mert mikor elkezdtem a hűtéstechnikával foglalkozni, akkor még csak a külföldi oldalakon lehetett ilyet látni, és emlékszem rá, hogy a jenkiktől az ausztrálokig mindenki vagy Lian Li-t vagy Chieftec-et moddolt, akkoriban ezek voltak az übercsászárok, és ez engem, csóró, nyálcsorgató magyart erősen megfogott. Nekem a Lian Li is tetszik, pedig erősen ellentéte a Chieftecnek. Nekem például már túl sok a Xasernél alkalmazott dizájn, ráadásul szerintem sokkal kevesebb a modkapacitása, mint egy LL vagy Csíf háznak. Vagyis túl sok benne a ''gyári tuning'', és bennem erősen a házi mod érzés dominál. Na meg emlékszem mindazokra az alkotásokra, amiket a külföldi modderek az LL és Chieftec dobozokból csináltak. Megfogtak rendesen.

    Ezzel nem mondom azt, hogy a Thermaltake, a Skyhawk és a többi ház szar lenne, csak nekem nem tetszenek. Viszont sok fórumozóval ellentétben (most nem rád gondolok) én ezt külön tudok kezelni és kinyilvánítani a házzal kapcsolatos egyéb paraméterek véleményezése közben. Mert az gáz, amikor egy jó házat csak a dizájn miatt húz le valaki, ahelyett, hogy elismerné: technikailag jó alkotás, egyszerűen a kinézet nem fekszik az illető ízlésének.
    Amúgy meg megértem azokat, akik nem szeretik a Chieftec dizájnt, egy időben én is belefáradtam már, de most, hogy mindenki szupercsicsás-világító-neonos előlappal gyártja a házait és oldallapjait, újra feltámadt bennem az igény a ''natúr csíftek fíling'' iránt.

    Huhh, a vége eléggé off lett, bocs folk.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • neduddki

    nagyúr

    HI!

    A szepseg az oleg relativ fogaom tehat egyet kell erteni mindenkivel akierrre hivatkozik!
    Nekm nagyon nem jonnek be a hazi/gyari moddolt hazak, - en a szepsegrol van szo, akkor az asztalon szetpakolt gepre mondom, hogy szep! fene az izlesem- a sajat tulajdony gepekbol osszesen 2 van boritas, az egyik a chiftek, de annak is hianyzik az egyik oldala, a masik pedig ojjan kozegban van hogy ott mindent csinalnak, pl. multkor egy 100-as szoget tanatam a haz aljaban, na akkor tettem fol ra a boritast!
    En kijelentem, hogy szeretm az egyszeru dizajnt, mint a tesztelt cucc dobozanal kifejtettem, es birom a chieftekek funkcionalitasat!!!

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • rudi

    nagyúr

    válasz Adi #28 üzenetére

    Nem sok olyan 50¤50centis max 1 oldalon merevítet (hátlap lehajtása) vékony fémlap van amit nem lehet ''két jjal'' meghajlítani.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Aktív témák