Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz eXodus #28 üzenetére

    Hát mi suli szinten olyan 10-15 kerdeitben foglalkoztunk ezekkel, és a sugárzást nem nagyon firtattuk. Fekete nincs, mert a fény szűrőkön megy át, úgy kap RGB színt és a full zárt álásban is átüt a lámpa. A reakcióidő nagyon korlátos esetben zavaró, a mostani 12 ms-sosknál még CS és egyéb pörgős gamekben sem láttam, pedig kerestem. A szürkék inhomogenitása a KEZDETI lámpa spektrumgagyiság miatt volt, vagyis olyan lámpa volt benne, amiben nem volt kegyenlítve a piros, kék, zölt színkomponens. Ezt a szürke (azonos RGB szint) gradiensek mutatják meg a legjobban, az újabb LCD-ken már ilyen gond nincs. Mára a nagyobb cégek a pixelhibát is száműzték. A CRT csak a jó felbontáskalibráció miatt nyerő, de nekem a 19-es LCD-ken az 1280×1024 nagyon tetszik méretben és minőségben is. Fényerőben az én 710T-mmel nincs CRT ami felvenné a versenyt, félhomályban még a mögöttem ülő agyát is kisüti, de alacsony fényerővel már nem tökéletes azt árnyalódása (világosak vs sötétek) mert vagy az egyik jó, vagy a másik, vagy a közép, de egyszerre legfeljebb kettő.

    Mindenesetre van megfelelő színmegegyeztetési RGB-s modell LCD-hez is csak kicsit trükkösebb mint CRT-nél, de még mindig piskóta a projektorokhoz képest :)

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák