Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #04824576

    törölt tag

    válasz pokmky #172 üzenetére

    Értem én, hogy butaságokat beszélünk, csak akkor fejtsd már ki légyszíves, ha nem a nagy áramtól olvad szét egy vezeték/csatlakozó, akkor mitől? :D
    Ha tudsz erre logikus, alátámasztható választ adni, akkor elnézést kérek, addig viszont nem hiszem, hogy én beszélek butaságot. :)

    Max. az okozhat még gondot, ha nem jó a kontakt, és elektromos ív keletkezik, de ha olyan gagyi a tápod, vagy az alaplapod összeszerelése, akkor ez ugyanúgy előjön 24P-s csatlakozásnál is, mint 10P-sen.

    Szerk.: Egyébként belinkelem még egyszer, csak más hozzáfűznivalóval:
    https://www.aliexpress.com/item/32689046722.html
    Ezek szerint a Lenovo mérnökei is mind buták? Csak mert ez nem egy kínai "jólvanazúgy" megoldás, hanem egy OEM átalakító. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Depression

    veterán

    válasz pokmky #172 üzenetére

    Jó magyar módra az angol nyelvű fórumokon is pont csak annyit olvasni, hogy ezzel az intel az alaplapgyártóknak akar kedvezni.
    Az összes előny, amit felsoroltak eddig:
    - Kisebb tápot lehet gyártani (diy-t nem érinti, hisz szabvány méret)
    - Kevesebb kábel (moduláris tápról hallottak már)
    - Olcsóbb tápok (minden eddigi cuccnál is az lett, hogy ha valamit kivettek, az olcsóbb lett. Pl. az alaplapok, hogy már se memvezérlő, se videókártya nincs rajtuk, ugye? )
    És kb. ennyi is volt minden előnye.

    Pedig nem vagyok fejlődésellenes. Nagy örömmel fogadnék pl. olyat, hogy a sokkal kevesebbet fogyasztó procik fizikai helyét átvennék a videókártyák, és azokra lehetne kilós hűtőket szerelni...
    Ha kevesebb kábelt akarnak a levegő útjába, akkor a mostani alaplapoknál miért a hátlaptól legmesszebb oldalon van a csatlakozó?

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

Új hozzászólás Aktív témák