Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz #89309696 #6 üzenetére

    Ez itthon csak "néhány" jómódú családnak van, de pl. Svédországban szinte mindenhol. Gondolkodtam is, amikor most is kint voltam, hogy írok Grétácskának egy mailt, képekkel megtámogatva és megkérdezem hogy wtf...

    A témához. Nem csak a fény kerül pénzbe egy ilyen mesterséges telep esetén, bár kétségtelen hogy 24/7-ben az sem olcsó, de a fűtés sokkal nagyobb probléma. Polconként még ilyen kis méretben is kell legalább 35w-os fűtőlapka. Ha bent van és megfelelően hőszigetelt, akkor nem fog sokat menni, de az egészet figyelembe véve elég meredek fogyasztás jöhet ki éves viszonylatban. Kellő szakértelemmel ezt a szabadban is simán meg lehet oldani.
    De látok benne potenciált, csak nem ilyen jelleggel. Nem, nem mariska. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Geller72

    veterán

    válasz kikikirly #4 üzenetére

    "Ötlet nem hülyeség,bár hogy műtrágyát kell használni, a lényeg egy része elvész.Bio/Organikus termékeknél nem hiába tilos a műtrágya használata."
    -Azért ezt megvitatnám azzal, aki szerinted ezt tiltja, mert a műtrágya nem BIO. Ez egy agyfaszság simán. A "műtrágya" csupán azért "mű", mert nem tömény szar? Az jpobb lenne? Attól BIO lenne? Hogy tele van minden fertőző baktériummal, vírussal, gombákkal, etc? Nem beszélve az állat hordozta betegségekkel? A műtrágya sima ásványi anyag. Nitrogén, Foszfor és Kálium. Mi az ami ebben nem BIO? :D. Az NPK körforgás egy sima, mezei talajban is lezajlik. Eleve szokás olyan növényeket vetni, akár zöldtrágyának is, amik eleve gyökérzet szintjén megkötik nagymértékben a nitrogént. Pl. A legtisztább dolog egy ilyen kultúrában az ásványi alapú tápoldatozás+víz. Sokkal BIO-bb, mint a tehénszar, sertés, ló, akármi. ;). Az általad említett Bio cucc, azaz az istállótrágya azért jó kint, mert növeli a termőföld humusztartalmát, de ez egy ilyen zárt kultúrában, ahol valszeg a betakarítást követően megy a levesbe a cucc all in, nem számít, sokkal fontosabb a sterilitás. Nem beszélve arról, hogy eleve minden jobban adagolhatóbb egy ilyen cuccnál. Minden automatizálva van. A fény, a páratartalom, a víz, a hőmérséklet, tápanyag, stb.
    Én magam is utálom, ami a földeken megy műtrágya szintjén, de ebben a zárt rendszerben jobbat én sem tudnék elképzelni.Esetleg akkor, ha a felhasznált termőföldet (ha van egyáltalán és nem sima vízben, itatóspapíron, tápoldatot csepegtetve vannak a növények a betakarításig) a betakarítást követően vissza tudod forgatni, újrahasznosítani, az esetlegesen keletkező növényi maradványokat zöldtrágyaként a termőrétegbe keverve ismét felhasználni. Az automatizált növénytermesztésben pedig óriási potenciál van.

  • Geller72

    veterán

    Egyébként ezt DIY meg lehet oldani faján.
    -Kell egy terrárium
    -Automata, időzíthető esőztető
    -A terrárium aljára a termőréteg alá teríthető fűtőszőnyeg/lap, vagy kábel.
    -Hő és páramérő
    -IP Webkamera
    -Szűrők.
    Ebből a terrárium része ~50k-ból megvan. Annyi, hogy nem esőztetővel, hanem párásítóval, de kb. ugyanaz, 100%-os páratartalom érhető el, ami még jobb is, mint a locsolás.
    ;)

Új hozzászólás Aktív témák