Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • smkb

    őstag

    válasz rtom #44 üzenetére

    A low end x86-nak lassan bizony eljöhetnek a végórái.. az armv7 utasítás alapú megoldások (amik kb 5-10 ede tdpvel rendelkeznek, ami ebben a szegmensben rettentően számít) már most van, hogy alkalmazásfüggően erősebbek. A tegra2 meg nagyon komoly lett, és a netbook kategória erősen veszélyben van, amit tulajdonképpen az Intel hozott létre az atommal. A netbookok gyakran még a nevükkel ellentétben webezésben is elhasalnak az atommal. Jóval kisebb az igény az x86 kompatibilitásra ebben a szegmensben, viszont igény van a mobilitásra és hosszú akkuidőre. Ugyanazon tömeggel egy tegra2/snapdragon csipes netbook többszörösen továb bírja mint atomos társa, és így jóval kisebb, könnyebb akkuval is szerelhetők. Szerintem az Intel kezdhet aggódni.

    Az igazán érdekes az, hogy úgymond alulról az eddigi x86 területére betör az arm, és ha szaporodnak rá az alkalmazások (és arról nem is beszélve, hogy Win CE erősen vszít a pozícióiból, a smartbookon is a Google androidja köszön vissza, így MS sem lehet boldog), az felfelé is kifog talán hatni. Az emeberek hozzászoknak, hogy nem kell ragaszkodniuk x86 alapú cpukhoz, és azokon futó oprendszerekhez. mert lesz alternatíva és sok alkalmazás. Linuxnak nem volt könnyű helyzete mert nem állt mögötte egy igazán nagy komoly disztribútor, és nem alulról jött a mobil ketyerékkel. Googlenek megvan az ereje ahhoz, hogy sikerre vihesse a terveit.

    Személy szerint örülök, és támogatok minden kisfogyasztású x86 függést csökkentő megoldást, legyen az NV Tegra, Qualcomm Snapdragon stb...

    Az MSI új tegra2 alapú 10" os tabletjét meg ha lehetne már kapni.... már a táskámban lenne :)

Új hozzászólás Aktív témák