Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atike

    nagyúr

    válasz Cifu #7 üzenetére

    Nem értek egyet.

    Úgy gondolom, hogy telefonálni ezzel is tökéletesen lehet, azon kollégáim akik sűrűn dolgoznak terepen leginkább erre használják a strapafonjukat - a példaként felhozott NFC, vagy az erősebb proci, több ram éppen hidegen hagyja őket. Ennyi erővel a szelfivaku is felhozható lett volna, hogy miért nincs benne... :U

    Igen, nagy akksi van benne - nem kell figyelgetni, hogy vajon lemerül-e (mondjuk a hőkamera azért fogyaszt rendesen az is tény).

    Igen, a hőkamerája a használható kategóriában van - bár erről nyilván csak akkor lehet majd érdemben nyilatkozni, amikor valamelyikük használni is fogja és nem csak a cikket olvassa el (és a videókat nézi meg).

    Igen, strapabíró - kis túlzással mindent kibír - úszás, eső, leesés...

    A távolságmérés az kicsit kevés, tény, de nem ez az amiért ezt a telefont választja bárki, az csak egy kis extra, hogy ha kisebb méretet kell nézni akkor ezzel megtehető az is.

    És ott tartunk, hogy egy kompakt eszközként meg tud csinálni vele több mindent - amihez eddig több különbözőre volt szükség - úgy, hogy a telefonja a legtöbb esetben az embernél van... :U

    Szóval igen, telefonnak nem nagy tudású vagy gyors és nagyon drága. De munkaeszköznek nagyon is rendben van. Szerintem.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Cifu #3 üzenetére

    Ott a pont, a Samoled különösképp az üzemidő miatt lenne fontos, a hasonló méretű s7edge-em simán hozza az itt írt üzemidőket - 2éves, 3500mAh-s akksival. És persze a szoftveres "dadogás" ebben a kategóriában nem megengedhető, még akkor sem, ha a végső árra rá kell dobni 100EUR-t.

    A hőkamera meg így tényleg csak marketing, ennél kisebb már csak kb a multiméterem IR hőmérője az 1x1 pixelével...

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Cifu #3 üzenetére

    80 x 60-ast kapott, pontosan azt, amit az előd, csak kapott még egy kis szoftveres reszelést, így tágabb lett a mérési tartomány.

    Én még 150-ért se merném bevállalni ezt a mobilt, pedig tetszik. Annyira egyenetlen volt az elődöknél az összeszerelési minőség, hogy egyszerűen nem lehet tervezni a CAT telók strapabírásával. Vagy tényleg olyan jó, mint amilyennek lennie kéne, vagy enged a ragasztó, és leesik róla itt-ott valami attól, hogy a zsebedben van. :(

  • pengwin

    addikt

    válasz Cifu #7 üzenetére

    Szóval szerinted 310 ezer forintért jobban jár az, aki vesz egy 400$-os FLIR hőkamerát, egy 20-40 ezer forintos lézeres távolságmérőt, és egy IP69-es strapatelefont?

    Ezzel csak az a baj, hogy idehaza a FLIR hőkamera van vagy 150-170 ezer forint, ehhez jön a távolságmérő, és marad 100-140 ezer forint strapatelefonra... annyiért meg még inkább kompromisszumos lesz egy ilyen készülék. Vagy nem strapatelefont veszel, és szívsz az erősebb hardver miatt jobban merülő akksi meg az érintőgombos vagy on-screen keszelőszervek miatt.

    Tetszik, nem tetszik, ez egy nagyon különleges készülék, aminek sokkal jobban magyarázható a 310 ezer forintos ára, mint egy felső kategóriás okostelefoné. Szerintem.

    Üdv, pengwin

  • atike

    nagyúr

    válasz Cifu #49 üzenetére

    ...és lesz három eszközöd az egy helyett (igen, jobb távolságmérő, és lehet jobb hőkamera - még mindig nem láttam forrást arra, hogy pontosan milyen van az S61-ben amúgy)...

    A hőkamera és a távolságmérő is ütés és víz és porálló amúgy? :U Komolyan kérdezem, nem tudom.

    Én (is) továbbra is azt mondom, hogy ha a feladathoz elég inkább vinnék magammal egy eszközt, mint hármat. Még ha abban az eszközben nincs is csúcs proci vagy túl sok ram... :)

  • pengwin

    addikt

    válasz Cifu #49 üzenetére

    Azért a felsorolt telefonok strapabíróságban nem egy kategóriát jelentenek ezzel a CAT-tal, mindegy, hogy milyen tokot teszel rájuk. A FLIR One Pro-t elnézve feltételezem, hogy annak használatához ráadásul ki kell majd venni a telefont a tokból.
    Meg melyik említett telefonon vannak hardveres gombok a kijelző alatt? Mert ez pl. egy olyan dolog amiért állandóan megy a rimánkodás a strapatelefont használók részéről, okkal.

    Szóval persze én megértem amit mondasz, csak azért nem ugyanott leszel, mint ezzel a készülékkel. Persze, jobb lesz a hardver, de rosszabb lesz az üzemidő és a strapabíróság, valamint szerintem ez a CAT jobban fel van rá készítve, hogy mocskos kézzel használjad, arról nem is beszélve, hogy ennek hazai garanciája lesz.

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák