Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KISDUCK

    addikt

    Én a szerencsés véletlen pártját fogom, a vallás szerintem nem magyaráz meg semmit csak újabb kérdést tesz fel, mert ha létezik Isten és ő teremtett mindent akkor őt ki teremtette? Olyan ez mintha belenéznék 2 szembe fordított tükörbe és végtelenítve lennénk bennünk. Ha úgy vesszük hogy az általunk tapasztalt élet a naprendszerünkből vagy konkrétan a saját bolygónkról ered és a tudósok által meghatározott Föld korával kalkulálunk akkor is felfoghatatlanul sok idő állt rendelkezésre a véletlennek hogy kialakuljon az élet. Itt ugye év milliárdokról beszélünk ami emberi lény számára felfoghatatlan idő intervallum. Ami engem ezen vonalon továbbhaladva jobban érdekel a tudat, hogy mi is a tudat? Felfogjuk a saját létezésünket, érzékeljük a körülöttünk lévő világot és reagálunk is rá és ez a képesség nem csak a miénk, hanem az állatoké is. Ha nem vagyunk több mint tetemes mennyiségű anyag biokémiai reakciója és van tudatunk, akkor lehetséges az hogy az ember által teremtett mesterséges intelligencia is rendelkezzen tudattal akárcsak mi? Egy számítógépes program ami elektromos impulzusokba kódolt egyesek és nullák összessége felfoghatja vajon a saját létezését? Tekinthetjük ezt a mesterséges intelligenciát élőnek? Mi van ha mi vagyunk a mesterséges intelligencia egy szimulációban és a sokak által tisztelt Isten csak egy "túlsúlyos pattanásos programozó aki kinectet pár nap alatt át tudja alakítani egy sexjáték irányítására" ? Vajon kérdésből van több vagy válaszból?

    #lehethogykicsitsokatittam

  • KISDUCK

    addikt

    válasz Klaus Duran #2 üzenetére

    Nem az a kérdés hogy lehet-e a mesterséges intelligencia emberi vagy hogy utánozhat-e egy embert. Ugye minden élőlénynek van úgymond egy esszenciája, más egy ember, egy kutya, egy orangután vagy egy gyík. A kérdés az, hogy egy mesterséges intelligenciának lehet-e tudata, lehet-e fejlett tudata? Felfoghatja-e önnön valóját? Megértheti-e saját "lényének" valóját? Lehet-e tényleges gondolata? Elmerenghet-e a saját létezésén akárcsak mi? De ez a tudat lehet akár egy háziállat szintjén is, de az nem biztos hogy kielégítené a kíváncsiságomat. És jön ismét a kérdés, mi van ha mi vagyunk a mesterséges intelligencia a Mátrixban? Ha csak NPC-k vagyunk egy játékban? Hogy bizonyítsuk be hogy tényleg létezünk? Bebizonyíthatjuk-e egyáltalán? Erre se lesz valószínűleg válaszunk az általunk ismert életben, mert egy két dimenziós lény hogy képzeljen el három dimenziót és három dimenziós lény hogy képzeljen el négy dimenziót? A tudat legnagyobb börtöne a merengés...

  • KISDUCK

    addikt

    válasz Cyberpunk #14 üzenetére

    Ha szeretsz ilyeneken nevetni, javaslom hogy fészbúkon nézz be egy laposföldes csoportba, ott vannak hárdkór arcok akik keverik a vallást az önigazoló hazugságaikkal. Valamikor negyed órát el tudom olvasgatni a postjaikat és elröhögök a tartalmukon, de megesik olyan is, hogy 1 perc után inkább hagyom az egészet, mert nem bírom ép ésszel felfogni mondandójukat. Kedvenc alapigazságom tőlük, hogy a N.A.S.A. a héber nasha szóból ered és megtévesztést jelent és a photoshop leányvállalata. ;]

Új hozzászólás Aktív témák