Új hozzászólás Aktív témák

  • elektrotank

    tag

    Ehhez két dolgot tudok fűzni. Volt egyszer egy Lada Samaránk.
    1. Szar volt rajta a fék, el lett víve, megcsinálták 80k-ért. Szerencsére ezért a pénzért azért a végén még mi légtelenítettünk a féken.
    2. A nagyszerű utaknak köszönhetően, télen sikerült belemennünk egy kátyúba, ahol kiszakadt a jobb hátsó telló, gyakorlatilag a hangszóró tartót (amire felfeküdt a kalaptartó) nyomogatta. Apám elvitte, hogy csinálják már meg. Meghegesztették, meg is lepődött az áron. Kitalálhatod, hogy mire hazaért, újra kiszakadt és ő hegesztette meg a délelőtti óráiban, hogy délután el tudjon vele menni dolgozni. Később egy volt haverjával összehegesztették 2-es lemezből majdnem az egész (vagy az egész) részt.. :K

    Plusz sztorik:
    Nissan almera sztorik:
    Apámnak eresztett a gumija, elvitte, ok, megcsinálták. Papámék kb 200 méterre lakhatnak a szerelőtől, mire odaért, majdnem leeresztett, go vissza és akkor újból, de már jól sikerült megcsinálni.
    Gyújtásproblémák voltak, ok, vigyük szerelőhöz, csak jobban értenek hozzá stb... nem indult az autó. Elhúzattam, majd nagy nehezen meg lett nézve. Poén a sztoriban, hogy a mérőműszert apám kezelte (nem tudom, lehet nem volt ott villanyos épp, na mindegy). Végül az lett, hogy hazahúzattam, aztán egy bontott alkatrésszel megoldottuk a problémát.
    (Zárójelben jegyezném meg: Igaz, ami igaz, a szerelő is azért mondta ezt a bontott dolgot. Mi itthon, hibásan, azt feltételeztük, hogy a gyújtómodul ment el. Rendeltünk egy újat 30-ért kb., majd ezzel elindult apám a szerelőhöz (kb. 3-4 km tőlünk), de már nem ért oda. Kiderült a trafó volt a ludas, áthúzott és kilőtte a modult. A komplett gyújtáselosztóra Bárdinál fél milliót mondtak, valahol talált apám negyed millió körül is. Végül asszem egy bontott primera alkatrészt szereztünk 10k-ért. Egy újabb poén, hogy apám a hibás modulból és egyéb elektronikai alkatrészekből összeeszkábált egy "házi" modult, amivel el is indult a kocsi, de nyilván alapjáratra sem volt nagyon alkalmas, közlekedésre meg semmiképp.)

    Saját:
    Nekem is egy Almera-m van, de fiatalabb. Volt egy balesetem, ahol megsérült az autó. Nagyjából jól megcsinálták, de a motorháztető (pedig alig volt rajta hiba - mondom én, a laikus) hagy maga után némi kívánnivalót. Sosem gitteltem még, meg fényeztem, de lehet szebben sikerült volna megcsinálnom még nekem is. Szomorú, de ez van. Nem panaszkodtam, mert a főbb dolgokat nem gyári szinten (ez természetes), de viszonylag jól sikerült helyrepofozniuk és a végén azért egész korrekt árat adtak. Szebb lett egy fokkal a motorháztető, de azért... na mindegy.

    Amikor mi szereljük az autóinkat, általában az volt a biztos. Jó, nem tudunk mindent megcsinálni, ez tény, de csak a legvégső esetben fordulunk szakemberhez.

    [ Szerkesztve ]

    Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

Új hozzászólás Aktív témák