Új hozzászólás Aktív témák

  • madagaszkar

    tag

    Szamosnet:

    A napokban személyesen érdeklődtem a Fehérgyarmati irodában. Nyár vége felé - júliusban - lesz átadva a rendszer, először még csak 30 Mbit/s sebességű lesz a rendszer, majd ha az "optikus úr" megérkezik és a központi gerinchálózatra ráköti a rendszert, utána lesz egy "magasabb" díjcsomag - 100/30 Mbit/s . Elmondásuk szerint ez lesz a maximum, ennél nagyobb sebességű csomagot egyenlőre nem terveznek. Az úr aki a tájékoztatást adta azt mondta, hogy a nagyobb sebességhez "komoly számítógép" kell. Ezek szerint azt gondolják, hogy ebben a járásban olyan nagy a szegénység, hogy mindenki csak régi lepukkant gépeken internetezik. Ez olyan "jó lesz az a parasztnak" felfogás. Örüljenek, hogy egyáltalán internetezhetnek, főleg olyan helyeken ahol eddig semmilyen lehetőség nem volt. Az árakról azt a tájékoztatást adta, hogy a legkisebb csomag a 30 Mbit/s ára "3000 Ft" alatt lesz. Ahhoz képest, hogy pl. a DIGI sok helyen ennyi pénzért 1 Gbit/s-ot ad, ez horribilis összeg. A mai világban nem is kellene már kiadni 100 Mbit/s alatt internetet. Televíziós csomagjuk is lesz - 1 csomag - kb 45 csatornával, másik csomag csak akkor lesz, ha sikerül megállapodniuk valamelyik nagyobb szolgáltatóval, az kb. 50-60 csatornát fog tartalmazni. Ezekkel a paraméterekkel nem tudom hogyan fognak előfizetőket szerezni. A Telekomnak sok településen van VDSL és koax hálózata a járásban, a 100 Mbit VDSL hálózaton is elérhető, ilyen helyeken nem tudom, hogy miért váltana valaki erre. Nem is beszélve a tv szolgáltatásról ami Telekom sat tv esetében 130 csatornát tartalmaz. Ez az egész csak arra jó, hogy ahol egyáltalán nem volt internet, ott szolgáltassanak valami minimál csomagot jó pénzért. Aki pedig gigabites internetre várt az csalódni fog.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák