Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • endre3

    újonc

    Sziasztok! Én is vettem egy ctek töltőt. Az enyémnek is halkan van ciripelése, de ez szerintem a kapcs. üzemű működés velejárója. Volt egy auto xs "aldis" töltőm, melyet egy kft-től vásároltam 12 ezerért. Csepptöltésen csak 40 mA-el töltött ami az autómnak kevés volt. Visszaküldtem gariban, de szerintük jó, és nem csináltak vele semmit.6 volton csak kb. félig tudtam feltölteni vele az akkut. Szerintem 12V-on sem tölti fel teljesen. Most feltöltöttem vele az autó akkuját fullra. Utána rátettem a ctek toltőt, és az még dolgozott az aksin majdnem 2 órát. A ctek megadott feszültségadatai pontosan egyeznek a megadott értékekkel. Miután világított a teljes feltöltést jelző zöld, utána impulzusszerűen tartja szinten az akkut. 3-4 mp-es szünetekkel tölt 1-2 másodpercet. Gondolom 10 nap után 14.4-nél lekapcsol és 12.7-nél be. Az xs töltő is így működött, miután csepptöltésen 1 hónap után elérte a 14.4-et. Feszültségen az xs is pontosn kapcsolt, de a ctek úgy látszik pontosabb. Esetleg valaki nem tudjat, hogy a 40 mA-es töltést feljebb lehet vinni? Tartaléknak jó lenne. Előre is kösz a választ.

  • endre3

    újonc

    válasz p300 #4229 üzenetére

    Feszültségmérővel. 1-2 tizedet változik. Több óra után változik a szünet töltés ideje is.

  • endre3

    újonc

    válasz hegefe #4231 üzenetére

    Bocsi! Valóban félreérthető voltam, Pontosan egy 9 Ah-ás motor akkut töltöttem. A töltő ctek 3.8 ebben nincs recond mód. Szinten tartásnál úgy értettem az impulzus töltést, hogy 80mA- el tölt, de nem folyamatosan, hanem szakaszosan. A leírásban tévesen 0.8A ír ebben a helyzetben. A többi lépésben folyamatosan növeli- csökkenti a feszültséget- áramot. Autó akkunál nem mértem. Csináltam egy áramszünetet is, de utána elölről kezdi a töltést. Nem tudom, hogy 9. napon van egy áramszünet, gondolom újra meg kell várni a 10 napot, hogy továbblépjen. Az utolsó impulzus töltésnél az auto xs ki-be kapcsolt. Elérte a 14.4V-ot, leállította a töltést, majd 12.8V-nál újraindult. Itt nem tudom mit csinál, gondolom hogy valami hasonlót. Köszönöm, hogy pontosítottál, nem szerettem volna bárkit félreinformálni. Mégegyszer bocsi, és köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák