Új hozzászólás Aktív témák

  • adamssss

    veterán

    válasz BiP #30 üzenetére

    Nem veszem "offense-nek" :) Mindenki más hibáját látja a rendszernek. Sokat lehetne azon vitatkozni, hogy ami most megy az hosszútávon jó lesz-e vagy rossz. Aki ezt most meg tudja biztosan mondani, az vagy jós, vagy maga az Isten.

    Én azért dolgozom nap mint nap, hogy jobb legyen és ezzel még rengetegen vagyunk így az országban. Gondolom innen is mindenki így van vele, és el tudom fogadni, hogy sokak számára elfogadhatatlan a trafik/föld mutyi, netadó, stb. annak tudatában, hogy naponta lehúz 8 órát és valaki meg dőzsöl a pénzben a semmit tevésért. Ugyanakkor azt is szem előtt kell tartani, hogy a politika ilyen. Ők is emberek, homo economicus-ok, azaz önérdekkövetők. Teljesen mindegy, hogy jobboldali vagy baloldali politikusról van szó. Mindig lesznek olyanok akik a köz kárára fognak gyarapodni. Ez ilyen szakma. Lehet háborogni de fölösleges, az ember csak magát emészti. Vagy ha tényleg akkora a gáz ki kell menni az utcára, és nem a billentyűzetet kell püfölni.

    Visszakanyarodva az eredeti témára az tény, hogy folyik egy erős centralizáció. Vitathatatlan. A kérdés az, hogy ezzel a kormány élni vagy visszaélni fog. Nem használnám a diktatúra szót. A diktatúrában már a szóban is benne van, hogy valaki diktál és mindenkinek be kell állnia a sorba. Ennek egyelőre én nem látom olyan jelét, ami veszélyeztetné a saját emberi jogaimat, a szabad akaratot, vagy a szólás szabadságot, de lehet, hogy nem látom a fától az erdőt.

    Demokrácia vagy egyeduralom. Most olvastam el Journal of Democray 2015-ben kiadott elemzését a demokráciáról és a tendenciákról. 2006 óta a demokrácia globális szinten hanyatlik. Valami nincsen rendben vele. A mostani kormány egy korlátozott demokráciát kíván bevezetni, ugyanis (és ezzel maximálisan egyetértek) a korlátok nélküli demokrácia az anarchia egyik formája. Legjobb példa a mostani migráns válság. A demokrácia nem volt képes megoldani a problémát. Ma amikor az információ másodpercek alatt jut el bárhova, amikor emberek millióinak az életét kell koordinálni nem működhet a rendszer erős központi hatalom nélkül. Aki ezt nem veszi észre elbukik. Ami régen jó volt nem biztos, hogy ma is az. A legjobb példa erre Kína. Ha ott bevezetnék a demokráciát egy hét alatt szakadna darabokra az ország, gyakorlatilag minden értelemben.

    Kérdem én: mi nekünk a jobb egy teljesen szabad, kontrollálatlan demokrácia, vagy egy kontrollált és centralizált hatalom. Ne feledjük: azért vagyunk a törvény rabszolgái, hogy szabadok lehessünk. Ha nincs szabályozás elég gyorsan a Hobbes-i természeti állapotban találhatjuk magunkat.

    Ez az én személyes véleményem.

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Új hozzászólás Aktív témák