Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz #96302336 #18 üzenetére

    Ettől függetlenül szerintem is megérdemli a börtönt a pasi -annyit, amennyit kapott.

    Talán furcsa a logikám, de több letöltendőt adtam volna akkor, ha a celeb idős, csúnya, stb.

  • Fred23

    nagyúr

    válasz dabadab #50 üzenetére

    Lehet, az ügy miatt nem fog megkapni a jövőben x szerepet y filmben!

    Nem vagyok keresztény, nem vagyok konzervatív, és bosszant a közvélemény hozzáállása az ilyen és hasonló ügyekhez; talán általános emberi dolog mások megítélése, így a fő baj szerintem az, hogy maga a társadalmi norma maradi, idejétmúlt. Nem csak az usákoknál. Persze ez szubjektív.

    Én szoktam nyaranta nudista strandra járni, dugtam már erdőn-mezőn, és mivel nem vagyok híresség, az se zavarna nagyon, ha lefényképeznének közben; vélhetően nem okozna számomra anyagi kárt. (Más tészta, ha éppen mondjuk olyan helyen dolgoznék, ahol ilyesmiért ki is rúghatnának! A baj pedig az, hogy sok ilyen hely van, és az emberek fejében a szexuális viselkedés kérdéskör szerintem torz, ódivatú, beteges, telis tele van tabukkal, félelmekkel, berögzült hülye és káros ideológiákkal, és hogy ezeket nem lehet kigyomlálni a konzervatív többség miatt. Igen, csorgatják a nyálukat, közben meg elítélik és megszólják azt, aki kicsit is szabados, kicsit is állatias időnként.)

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Dr. 444Hertz #62 üzenetére

    Mondjuk már maga az is vita tárgya lehetne, hogy mi számít a "nemi élet" alatt lévő dolognak. Régen, vagy akár most is, csak megfelelő helyen, ha meglátsz egy pucér bokát, kart, hajat... -az már szexuális tartalmú, az már a nemi élet alá sorolható, sőt, talán reflexből oda is sorolt! Nem csak arab országokra gondolok, elég csak megemlíteni az amerikaiak bimbó háborúját, a harcot, amit a médiában látható csecsbimbó ellen viselnek a mai napig. Holott ez besorolási kérdés is lehetne egyfelől, másfelől meg ha a szexualitás alá is soroljuk, akkor sem kéne tabuként kezelni, illetve feltétlenül elítélni a láthatóvá tételét! Számomra az a beteges például, hogy sokan elítélik és megszólják a buszon szoptató anyát, de közben otthon halomban áll a Big 'Uns magazin; talán pont az itt a probléma gyökere, hogy x ember nem hajlandó oda, olyan kategóriába sorolni valamit, ahová a másik. Ha legalább a kategóriák határai világosak, egyszerűbb a megítélésük, a normába való beillesztésük is -csakhogy nincsenek egyértelmű határok, ami nekem még nem szexualitás mondjuk, az másnak már simán és egyértelműen az. Elkezdi majd' mindenki a többiek minősítését úgy, hogy nem érti meg a másik kategóriáit sem! (Nem is akarja megérteni általában.)

    "nem mutogatjuk másoknak a nemi életünket"
    Másokról vagy rólunk szól a nemi életünk leginkább? Mennyi a nemi élet közösségi része, hol vannak annak a határai? Meddig terjedhet az egyén szabadsága? Meddig nem sért másokat, mi minősülhet sérelemnek egyáltalán, illetve mennyi tűrésre lehet kényszeríteni a másfajta felfogású embert? Stb.

    Ezek olyan kérdések, amiken bármeddig el lehetne beszélgetni.

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Zeki #69 üzenetére

    "Gyomorforgató erőszak nem gond, meztelen test(rész) nagy probléma."

    Ilyesmiken én is szoktam gondolkodni, már többször eszembe jutott egy cikk a gyereknevelésről, de annyira összetett kérdéskör, és annyira nagy téma is, hogy inkább csak az agyamban pörgetem időnként; talán mert elmúltam 30, egyre jobban foglalkoztat az a kérdés, hogy milyen is lenne szerintem egy gyerek helyes nevelése, illetve hogyan tudnám segíteni a saját személyisége kibontakozását úgy, hogy alakítsak is közben rajta a saját meggyőződéseim alapján... -mondjuk boldogan olvasnék másoktól itt a PH!-n ilyen témában akár blogbejegyzést, érdekelnek az ellentétes álláspontok, szempontok, célok, stb.

  • Fred23

    nagyúr

    válasz MaCS_70 #75 üzenetére

    A probléma a legtöbb esetben hitkérdéssé válik, és mint ilyen, sokféle racionális érvelést zsigerből elutasít! Egy muszlimnak vagy szélsőséges kereszténynek senki be nem ad racionális érveket mondjuk arra, hogy a nyilvános csók egymást szerető bármilyen emberek között teljesen normális dolog, vagy hogy a Balatonban pucéran fürödni korra és nemre való tekintet nélkül, bárkinek teljesen normális dolog lenne!

    Vagyis azt mondom, hogy vagy tolerancia van elkülönülés mellett, vagy pedig konfliktus, harc, győztes és legyőzött. Nem lehet egyezségre jutni rengeteg tekintetben, ha az alapok, a hit nem közös.

    A mi családunkban van muszlim, zsidó, keresztény, és ateista is. Én ateista/panteista vagyok, és számomra sokszor beteges a Bibliához köthető vallások felfogása, és e felfogások gyakorlatba ültetése. Viszont be is ismerem, hogy működik bennem pont ezért a reakcióképzés is, vagyis úgymond időnként direktbe "himbálom a csónakot" azzal szemben, ami nem tetszik. Nem zárnám ki azt se, hogy JL-ben is működött valami ilyesmi. Időnként a pucérság, az intim tartalmak megjelenítése sokaknál reakció is az elviekben velün/k ellentétes társadalmi nyomással szemben. Mondjuk direkt pucérkodom egyet ott, ahol tudom, hogy prűd emberek láthatják. Ez egyfajta bosszú is az általunk megélt elnyomásért, értelmetlen korlátozásokért -pl. mert nem fürödhetek x helyen pucéran miattatok, mert tudom, hogy rendőrt hívnátok, ha akár csak így szeretnék napozni, hát egy olyan helyen, ahová nehezen hívtok gyorsan rendőrt, én bizony meztelenkedni fogok egyet előttetek. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák