Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tki_ha5flt

    csendes tag

    Imádtam az elején, amíg ki nem derült, hogy milyenek hozzá a szoftverek, és hogy az Apple tényleg komolyan gondolja. Elcseszett koncepció. Nem futnak egyszerre alapvető programok, nem tudok egy kényelmes, napi használatra alkalmas környezetet kialakítani, ahogy pl. Symbianon, aztán ékezetekeket teljes kínszenvedés használni (nem a hardver rossz, mert hackelt változatban, hogy-hogy nem, van használható megoldás), beállítási lehetőség a programokon és kifinomultság = 0, még egy nyavalyás clipboard sincs (legalább egy-egy applikáción, egy notepad-en belül). _Annyira_ azért nem is megbízható, hogy legalább indokoltnak tűnjön a sok korlát. Szóval gyerekjátéknak is kevés, teljesen nevetséges. Pedig tudnék érte lelkesedni, szép meg izgalmas, csak számomra használhatatlan. Azért nem adok ki sok pénzt, hogy legyen egy közepesen buta mobileszközöm, mert amit tud, az mind fut a PC-men is, az nem érdekel. (iPod Touch-om egyébként van, ill. sok kütyü a környezetemben, így első kézből származik az info.)

    [ Szerkesztve ]

  • tki_ha5flt

    csendes tag

    válasz - = Zk = - #7 üzenetére

    "Eza felhasználói tapasztalat meglepett.. Ilyet még nem hallottam róla."

    Pedig még meg sem említettem, hogy mennyire bosszant a nemlétező SD socket és az akkumulátor... :-) Ezek is okai, hogy nem kell. Azt hittem, cserében strapabíró, hiszen majdnem teljesen zárt, de állítólag a rácsepegő vizet az iPhone is nagyon utálja, a touch szenzor hamar tönkre tud menni. Nem néztem utána jobban, annál jobban vigyázok az iPod-ra, de érdekes.

    A helyzet, ha már üzlet, hogy mostanában 3-4 különféle csoportot tudok telefonokból összeállítani, amelyek olyan tulajdonságokkal bírnak, amik a többiekben nincsenek meg, és egyik ebben jobb, a másik abban. Végülis napi munkára az E71 mellett döntöttem, pedig vágytam valami nagyobb képernyősre (pl. a symbianos, AMOLED-es Samsungra az elképesztő minőségével vagy éppen valami windowsos HTC-re), de ez is pont elég. A s...gem is tisztántartják az applikációk (pl. cellainfó alapján elhalkul otthon és a mh-en a telefon, útközben meg hangos - ha rá nem dugom a kocsiban töltőre, mert akkor is halk lesz, beindul a navigáció, plusz folyamatosan világít a kijelzője, tud WiFi-zni, amíg van a közelben, különben a HSDPA megy stb. stb., szinte minden megoldható), egy kézzel tudom kezelni a qwerty-billentyűzetét nyitogatás nélkül, befér a zsebembe, mert vékony, hangra tárcsáz az 500 nevet tartalmazó telefonkönyv bármelyik tételére tanítás nélkül, nagy akksija van... Rajta a fél életem a beledugott flashen, de persze enrcyptálva...

    [ Szerkesztve ]

  • tki_ha5flt

    csendes tag

    válasz ^Clown #11 üzenetére

    Az Origó "beállítottságát" ismerve meg lesz magyarázva, hogy a szegény balnak milyen sanyarú az élete, nem tehetett mást, sőt csupa hős és nagyszerű szakember minden politikus, és hogy mindennek a jobb az oka. Amit kérdeznek, se igaz.

    [ Szerkesztve ]

  • tki_ha5flt

    csendes tag

    válasz - = Zk = - #16 üzenetére

    Még olvasgatom én is.
    ---
    Kár érte, nem tudtam róla. Ami azt illeti, én BlueTooth egy oldalról agybadugós headsetet használok, de inkább a kisebb rádiófrekis, általam elnyelt energia miatt (1mW vs. max. 0,5W), és nem az akku miatt. Telefon az övemen. Egyébként már a NiMH-korszakban biztosan volt hőmérő a mobilokban több is, a Nokia 3210-ben emlékszem, meglepődtem rajta, mikor sikerült a szerviz menüt elővakarni.

    Különben - bocs, hogy ennyit dumálok -, nem vagyok oda a Nokiáért mostanában, hiába vettem megint azt az E51 után. Unom a használhatatlan kameráit. :-) Majdnem Samsungot vettem. Viszont érzékenyebb, jobb lett a rádiója és általában a hangja (mármint saját magához képest), és a régi 7650-esemet is még mindig használja a munkatársam, felületi kopáson kívül szinte mint az új...

    Örülök, hogy nem lett flame, az iPhone-t nagyon jó nézegetni és használni pl. böngészni, a szomszéd szobában van egy 3GS is, és kezdenek már megjelenni rá olyan programok, amin négy-öt opciónál több van. :-) Pár hónap múlva jóval többet fogok tudni arról is, mennyire használják őket. A Nokia böngészős OVI-s felülete, de a másik, a beépített telepítős is kőkori és nehézkes az AppStore-hoz képest.

Új hozzászólás Aktív témák