Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Belba

    őstag

    Emberek!

    Elolvastam a cikket elejétől a végéig : itt 2 dologról van szó!

    1. A gyerek a bombariadóval aznap szabadnapot akart csinálni magának és a társainak...
    2. Cserébe a szabadnapért kért a többiektől X-játékban XY-bónuszpontokat (aranyat, akármit)...

    Egyáltalán nem arról van, szó, hogy a gyerek hülye lenne, és virtuális világban él, nem tudja a való világot felfogni maga körül (mert itt többen erre céloznak).

    A gyerekek NEM HÜLYÉK!... Pontosan el tudják választani a játékot, a mesevilágot a valóságtól.

    A gyerekeim sulijában (középiskola, tele 14-19 éves gyerekekkel) havonta van bombariadó, érdekes módon többnyire a témazáró dolgozatok idején...
    Egyszerűen : meg akarják úszni azt a bizonyos napot, vagy szabadnapot akarnak csinálni maguknak.

    Azt is tudni kell (hiszen mi is voltunk valamikor kamaszok!), hogy egy kamasz minden baromságot kipróbál!!! Akinek vannak kamaszkorú gyerekei, az tudja miről beszélek...
    Attól még töknormális felnőtt lesz majd belőlük (mi is bizonyíthatjuk)... :D

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • Belba

    őstag

    válasz 7 #1 üzenetére

    A fiam (15) évek óta játszik a GTA-val, semmi agresszív jellemvonása nincs...
    Annyira békés gyerek, hogy még a pezsgősdugó pukkanását sem tudja elviselni, ilyenkor pánikszerűen menekül a szobából, pukkanás után jön csak vissza. :DDD
    Lufi, patronos-pisztoly nem lehet a közelében!
    Viszont a GTA-val jót szórakozik, kiéli benne azt, amit soha nem fog az életben megpróbálni.

    Én inkább a horror-filmekben látom a nagy veszélyt!
    Sajnos, a gyerekeim osztálytársain látom, hogy a korlátlanul nézett (legalábbis az ő szüleik nem ellenőrzik, mit néz a gyerekük) agyament-vérfürdős-tömeggyilkos-horrort nem tudják feldolgozni, ettől tényleg agresszívek lesznek. A filmeket annyira valóságosan, élethűen készítik el, hogy ez a gyerekeknek feldolgozhatatlan, vagy rossz esetben romboló is lehet!
    Elképesztőnek tartom, hogy a Sikoly c. filmet (amit én képtelen vagyok megnézni) azt 10-13 éves gyerekek is nézhetik és megnézik... :O

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • Belba

    őstag

    válasz dabadab #3 üzenetére

    "... Ha meg egy kilo cseresznyeert csinalta volna, akkor a meg a gyumolcstermesztest okolnanak?..."

    Ja! :DDD
    Vagy, ha egy tábla csokiért, akkor lehetne mondani, hogy a csokoládé mértéktelen fogyasztása ment az agyára, korlátozzuk a csokifogyasztást... ;]

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • Belba

    őstag

    válasz Xewwwman #17 üzenetére

    "... Ez a téma kicsitt bonyolult, ugyanis ha megkérdezel 100 embert akkor 100 emberből 50 aztmondja igen 50 nem..."

    Itt most nem arról van szó, hogy melyik felnőtt hogyan viszonyul a horror filmekhez.
    Hanem arról, hogy a gyerekekre súlyosan károsító hatású a horrorfilmek tartalma!

    Én azt gondolom, hogyha sokat foglalkozunk a gyerekeinkkel, akkor azonnal észrevesszük, ha valamit nem tud feldolgozni, ezt beszélgetéssel helyére lehetne tenni...
    Legyen az egy lövöldözős film, vagy egy lövöldözős PC-játék.
    A TV-ben sok olyat is láthatnak a gyerekek (akár a hírekben is) ami rémületet kelt bennük.
    Ha ott vagyunk, látjuk azonnal, hogy kikerekedik a szeme, vagy szorong, fél...
    Jó lenne, ha a szülők jobban odafigyelnének a gyerekeikre, ha erre több idejük lehetne.

    Sajnos, sok szülő (időhiányra panaszkodva) a TV elé ülteti már a csecsemőjét is, azt gondolja, hogy "milyen-jól-elvan-a-gyerek"... :U
    Múltkor belenéztem a Cartoon Network műsorába : kis híján elájultam!
    A rajzfilmekben olyan közönséges stílust, olyan szavakat használtak, hogy teljesen kiakadtam.

    Biztos vagyok benne, hogy nem a PC-játékok azok, amik rossz hatással vannak a gyerekekre!

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

Új hozzászólás Aktív témák