Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz joysefke #30 üzenetére

    pető bá': Tehát az a kérdés, hogy honnan tudja a mester, hogy mire tippelsz?
    Nem rossz gondolat! Csak így tovább! :DDD Kicsit segítek: mielőtt erre magyarázatot kreálnál, számold ki, hogy ebben az esetben mi lenne a nyerési esély. Vagy csak olvass vissza! A mért nyerési esély 50 %. Kell még kicsit csavarni rajta...

    "Na a mi kvantummechanikánk amennyit én laikusként látok belőle inkább utal arra, hogy ez a mi világunk egy igen komplex szimuláció ami megpróbálja elrejteni saját határait mintsem egy valódi világ..."
    A Tesla milliárdos alapítója szerint szimulált világban élünk
    Ő mondjuk sokat szívhat a sivatagi burning man bulikon, de akkor is...
    Hadd vessek fel egy talán új szempontot ezzel kapcsolatban. Azért lehet új, mert ilyen "szimulációs" ötlete természettudományokban jártas embereknek szokott lenni, akiknek a logikai képességeik a fejlettebbek. De nem csak a tudás felől lenne értelme a "szimulációnak" vagy teremtésnek! Ha az időérzékelésünk csak illúzió, akkor a "külső valóságban" lehet, hogy a tudás sem részleges, mint itt, hanem mindenttudás van. A Biblia szerint Isten azért teremtette az embert, hogy közösségben legyen vele; valamint azért is, hogy az ember döntsön el egy vitát Isten és a Sátán között arról, hogy Isten jó-e. Ezt pedig a szabad akaratunkkal, választásainkkal döntjük el: mit szeretünk, mit teszünk, és mit nem.
    Szóval valamilyen módon létrejött a világ, amiben élünk, és az is elmondható, hogy a tudománynak nem sikerült megválaszolnia, hogy miért élünk benne. Nem is ez a feladata szerintem.

    Na a mi kvantummechanikánk amennyit én laikusként látok belőle inkább utal arra, hogy ez a mi világunk egy igen komplex szimuláció ami megpróbálja elrejteni saját határait mintsem egy valódi világ...
    Vagy csak nem értjük még elég mélyen. Ez is egy lehetőség. Vagy természeténél fogva végtelen bonyolult, hiszen minden megfogalmazott természettörvényünk egy általánosítás, a valóságos részecskék meg konkrétak.
    Konkrét kérdések mentén fejlődhet csak a tudomány: a munka félig abból áll, hogy megtaláljuk a jó kérdést.

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Új hozzászólás Aktív témák