Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robert_F

    tag

    válasz anulu #12 üzenetére

    A bányászat mechanizmusának leírása bárhol megtalálható. Nincs benne semmi okkult. A rendszer fontos része. Az árfolyamingadozás kizárólag a nagyon kis volumen miatt ilyen erös. A nyomozhatóságról csak annyit, hogy az összes eddig valaha végrehajtott tranzakció ott van a blokkokban. Csak halkan merem megkérdezni a bankok esetében hol van a hasonló szintü átláthatóság? Mondjuk pl. egy svájci vagy kajmán szigeteki számla esetében. A saját érdekében mindenki vegye már a fáradtságot és olvasson utána... Csak a miheztartás végett.

    ... minden reggel jusson eszedbe: ... ma van hátralévö életed elsö napja ... anonymous

  • tomazin

    veterán

    válasz anulu #12 üzenetére

    Akkor vizsgáljuk meg ezt a rendes pénzre:
    a) senki nem tudja, hogy "termelődik". bányásszák? miből a mit?
    Fogja kinyomtatja az állam, annyit amennyit akar (kontrollálatlanul előállítható), míg a bc termelése egyre nehezebb (nem tudom, hogy véges-e)

    b) az árfolyamát képest minden kontroll nélkül 1 nap alatt harmadolni
    mert politikai bejelentéseknél nem történnek ám izgalmas dolgok, hogy aztán 1 nap alatt visszaálljon az árfolyam (és közben kaszálnak páran egy keveset)
    vagy az eur-chf árfolyamváltozás mennyire lassan zajlott le, mikor megszüntették a kontrollt felette?

    c) bármi történik a bele tolt pénzeddel, senki, semmilyen összegig nem fog kártalanítani.
    ez igaz. bár lehet nagyobb biztonságban van, mint a questornál. (de am. ezt tartom én is a legnagyobb hibájának, de majd jön (vagy inkább be se néz) egy okos bányász és megmondja a frankót)

  • Béééla

    őstag

    válasz anulu #12 üzenetére

    -senki nem tudja, hogy "termelődik"
    De. A matek.

    - miből a mit?
    Bitekből biteket, villany és számítási teljesítmény felhasználásával. (ahogy a hitelpénz is semmiből lesz, de cserébe többet kér vissza, elvi hibás)

    - az árfolyamát képest minden kontroll nélkül 1 nap alatt harmadolni
    Tőzsdekrach, hiperinfláció, megtörtént esetek. Idézve a magyar hiperinflációt: "az árak 15 óránként duplázódtak", ehhez képest a napi kontrollálatlan harmadolódás (ami amúgy ugyanúgy visszavezethető, mint a görögök hitelnemfizetési kedve rontotta a forint értékét, nem is egyszer) egész jó a kontrollált napi negyedelődéshez képest.

    - bármi történik a bele tolt pénzeddel, senki, semmilyen összegig nem fog kártalanítani
    Üdv a kapitalizmusban. Most is vannak kockázatos befektetések, sőt megtehetik, hogy a saját pénzedhez nem engednek hozzá, mert a kedves rendszer elszámolta magát, de a felelősség nem kell nekik.

    - nem több, mint egy olyan rész, ahol szépen tisztára lehet mosni sok-sok lóvét
    Azért annál sokkal több lehetne. Először is a pénzmosást nem értem, az oké hogy a dűnék között egyszerűbb a selyemútról AK-t venni BTC-ért, de az igazi fegyvernepper ki fog röhögni a bitjeidért. Amit viszont abszolút nem értek, hogy lehet milliókat tisztára mosni úgy, hogy hirtelen azt mondod, neked csak úgy lett 5000 BTC-d, és azt átváltottad 2 millió dollárra. Az a 2 millió dollár valahol jelentkezik, ha tisztára mosódik, vagy ennyire könnyű bejelenteni?
    Proof of conceptnek meg egész jó: 1946-ban eléggé örültek volna az emberek egy olyan rendszernek, ami nem veszti az értékét folyamatosan és drasztikusan. Birodalmi Kreditnek egész jó lenne, bár masszívan a felhalmozását segíti elő, hogy az áruk mennyisége nő, de a maximális pénz meg ugyanannyi.

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák