Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz Sofian #43 üzenetére

    A szokványos fizetőeszközökkel ellentétben a Bitcoin tényleges, kézzelfogható haszna jórészt attól függ, hogy kik és milyen árucikkért vagy szolgáltatásért cserébe fogadják el azt fizetőeszközként.

    Hint: a szokványos fizetőeszközök is így működnek.

    szerintük a rendszert már most felfedezte magának a gyógyszerekkel, kábítószerekkel és esetenként fegyverekkel üzletelő feketekereskedelem

    A rendszert nem "már most" fedezték ezek az elemek fel maguknak, konkrétan ők futtatták fel. Ha nem lett volna a Silk Road meg a pénzmosás, a bitcoin maradt volna egy jópofa garázsproject.

    Egy 2013 áprilisi számítás szerint minden nap annyi energiát használnak el világszerte BTC-bányászatra, amennyit 31 000 amerikai háztartás fogyaszt el ennyi idő alatt

    Már nem azért, de ez nevetségesen kevés világviszonylatban. Ezt egy közepes naperőmű pl. röhögve kiszolgálná. Az ugye megvan hogy a banki infrastruktúra sem levegővel megy?

    A rendszerrel kapcsolatban egyébként nem az kérdéses a tökeire lépnek-e a hatóságok, hanem mikor és mennyire. Ez viszont a 40 milliós kérdés.
    Minden más csak fingreszelés.

  • julius666

    addikt

    válasz Lewzke #44 üzenetére

    Hasheket, lényegében ők hitelesítik a tranzakciókat, amiért "jutalmul" a rendszer véletlenszerűen szétdobál közöttük időnként x bitcoint. Minél többen "bányásznak", annál biztonságosabb a rendszer.

    Az egészben az egyik nagy kérdés számomra (miután ez a nyeremény folyamatosan csökken), hogy pl. mi lesz akkor, ha már nem fogja visszahozni a bányászat a belefektetett energia költségét. Ugyanis ha nem bányászik senki, nincs aki hitelesítsen, akkor befagy a rendszer. Elvileg utalni akkor is tudsz, csak nincs mögötte semmiféle biztosíték hogy a cél kuncsaft nem vág téged át/te nem vágod át őt, tehát gyakorlatilag nem érnek a bitek a merevlemezeden egy vasat sem.

Új hozzászólás Aktív témák