Új hozzászólás Aktív témák

  • Huma

    addikt

    válasz Romvr #49 üzenetére

    Ja. Valahogy így számolnak. A múltkor is, forintban számolva milliókra büntettek valakit pár vacak filmért meg albumért. Nonszensz.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Rickazoid

    addikt

    Namost ez meg hogy az EU is hozzáigazítja az irányelveit az USA-hoz... elég sötét jövőképet vetít előre. Hol marad az internetszolgáltató és az internet semlegessége? Hol maradnak az emberi jogok? És az ártatlanság vélelme? ...Kapitalizmus... :(((
    Mondom én már egy ideje, de lehurrogást kapok általában csak, pedig újra és újra jönnek a bizonyítékok, hogy közeleg az internet sötét középkora.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Ninja Chick.

    tag

    válasz Rickazoid #52 üzenetére

    Az ilyen programok maximum warez oldalakat tudnak figyelni, de zárt oldalakat szinte biztos hogy nem. A magnet linkekről már nem is beszélve, úgy hogy már évek óta része a legtöbb Bittorrent kliensnek a titkosítás illetve az ipfilter is, csak be kell állítani illetőleg frissíteni kell a filtert manuálisan.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Ninja Chick. #53 üzenetére

    Aztán jön egy törvény, hogy tilos a titkosítás magánfelhasználásra és az anonim jelenlét a neten.
    Azért ez a megfigyelősdi elég költséges mulatság ahhoz, hogy ilyen apróságon vérezzen el. Nem hülye a politika, csak az elit érdekét szolgálja.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Glenda #33 üzenetére

    Ez a hasonlat úgy állná meg a helyét, hogy mekkora ingyenreklámot jelent a BWM-nek az öngerjesztő kultusz, mikor az emberek úton-útfélen-interneten benyögik, hogy "Bezzeg ha BMW-m lenne tapadnának a csajok". :DDD

    (#34) Sofian: "Veszteséget azok jelentenek akik megvennék ha nem lenne kalózverzió.. namost ezt hogy számoljuk ki?"

    Országonként eltérő módon. Jóléti társadalmakban nagyobb azok aránya, akik a DRM és a többi korlátozó hülyeség miatt kalózkodnak, kelet felé pedig nagyobb azok aránya, akik már rég széjjelcincálták volna az egész rendszert és vasvillákkal elindultak volna tömegesen nyugatra az internacionálét énekelve, ha még annyi örömük se lenne az életben, hogy esténként megnéznek egy filmet, sorozatot, meghallgatnak a vonaton, távolsági buszon vagy a BKV-n zötyögve a kínai iFos másolataikon 1-2 zenei albumot és hétvégén esetleg játszanak 1-2 warez játékkal.

    Ezzel ha már a fizetése nevetséges, kidolgozza érte a belét és a rezsit is alig tudja kifizetni legalább megadva neki azt az illúziót, hogy legalább az interneten/digitális tartalmak terén egyenlő lehet egy átlag nyugat-európai vagy amerikai állampolgárral.

    De tudom, demagóg vagyok...

    (#35) Romvr: Az is elég, ha csak szolgáltató oldalon deface-elik a népszerűbb illegális letöltést kínáló oldalakat pár személyre szólónak tűnő bannerrel.

    Illetve nyilván mindenkit nem figyelnek de a forgalmat eddig is naplózták és elég csak domaineket kategorizáló algoritmust írni, majd célzottan meghurcolni néhány mexikói kismamát, amit ingyen felkap a média és máris ott az újabb elrettentő hatás.

    (#40) Glenda: Ja. Nyilván ha átcsoportosította volna az egy egységnyi összeget az, aki TV-t vett, vehetett volna helyette mondjuk jogtiszta Windows-t és akkor bámulhatná a 20+ éves Vénusz TV-t, amire még SCART-on se lövi ki a warezfilmeket, nemhogy HDMI-n.

    Tényleg nézz már szét a világban. És próbálj meg elvonatkoztatni attól, hogy emberek igyekeznek jó benyomást kelteni. Amíg nem ismersz meg valakit, gondolhatod, hogy több pénze van, mint ami valójában, mert többet mutat magából. Például van egy-két olyan ismerősöm, aki menő ruhákban jár, közben meg a gazdag ismerősük adja oda nekik ahelyett, hogy a kuka mellé tenné őket. Esetleg az iPhone-t is használt, megkímélt állapotban vette kevesebbért, mintha új előfizetéssel venne egy kevésbé túlárazott terméket (vagy több éve spórolt pénzéből). Szóval kívülről azt látod, hogy "Á, lenne itt nyilván pénz jogtiszta szoftverekre/filmekre/zenékre is.", valójában pedig rohadtul nem lenne, vagy csak még nagyobb nyomorgás árán.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Huma #44 üzenetére

    "Oké... akkor pistike warezol fotóboltot amivel kijavítja a vörös szemet, meg szamárfület rajzol a testvérének. Akkor most kinek is okozott kárt és mivel is?"

    A legviccesebb, hogy valójában ezáltal pont az Adobe birodalmát tartja fenn, mert ha nem lenne warez Photoshop, akkor

    1. Keresne más alternatívát és rájönne, hogy célnak megfelel, még ha megszokást is igényel az eltérő GUI.
    2. Igényt szülne életképes ingyenes szoftverekre, amikből új projektek születhetnének, a Photoshop konkurenseként.

    Ha például MS Office-t nem lehetne warezolni már rég OpenOffice/LibreOffice-on oktatnának a sulikban és az lenne egy rakás, kevésbé pénzes vállalkozásban, kisebb állami cégeknél is. Végül pedig a nagyok is átállnának, mivel a támogatottsága nagyobb lenne, ők pedig ha meg is engedhetnék maguknak, vannak annyira szarrágók (és minőség terén is csak speciális cégek szorulnának rá az extra funkciókra, vagy azok már rég benne lennének a másikban), hogy akkor is lefaragnak a felesleges költségekből.

    (#45) Bici: "Akkor okozol kárt, ha a szoftver/könyv/film/zene/stb. megvétele helyett töltöd le."

    Kárt az sem okoz, maximum várható bevételkiesést mivel a "kár" szó elvileg magában foglalja azt, hogy egyrészt egy egységnyi (azaz nem az egész fejlesztési procedúrára kiterjedő) összegtől elesnek (ez a része az, hogy amúgy megvenné, tehát egy szándékot feltételez. Azaz nem húzható itt sem egyenlőségjel a "megtehetné" kategóriával, mert lehet, hogy annyira nem ragaszkodik hozzá, hogy meg is tenné. Viszont a nem engedheti meg magának kategória még akkor is kiesne, mert míg egy BMW-t ellophatsz, ha nem is a gyártótól, de egy tulajdonostól akár rablógyilkossággal, addig ha a szoftvert nem tudod letölteni crackelten, akkor nem tudod letölteni.

    Másrészt viszont (és ez nagyon fontos) konkrét befektetett energia, nyersanyag, stb. eltulajdonításáról van szó. Míg egy szoftver esetében maximum összköltségről beszélhetünk, de az összköltség is dinamikus, ugyanis a sokszorosítási folyamat ingyen van, tehát ha 1 000 000-ból írták meg (beleszámítva az iroda takarítóinak a bérét és a közműköltségeket is) és 1 000 ember veszi meg 10 000 forintos áron 9 000 000 a tiszta profit.

    Ha a következő nagy verzió a dupláját veszi igénybe, akkor is marad 7 000 000 tőke és ha ugyanannyian veszik meg ugyanannyi pénzért, akkor szintén 10 000 000 lesz a profit, de a tőkével együtt már 17 000 000 és így tovább...

    Tehát még ha az első eset áll is (vagyis tényleg szándékában is áll megvenni, nem csakhogy megtehetné), akkor is csak elesésről beszélhetünk, akár megvan a cégnek a nullszaldó, akár nincs.

    Előbbi eset viszont még az IT története során nem állt fenn. Nemhogy egy se ment még csődbe, de marketingre és warez-ellenes reklámokra is futotta az alaptőkéből. (ha a profitmaximalizációt szem előtt tartod, valószínűleg ez a warez-ellenes költség is többszörösen visszajött). Még szerintem a hobbifejlesztők (mint a kiterjesztésében tarháló üzenetekkel bombázó Adblock Plus fejlesztője) is egész jól megélnek belőle és nem az fáj nekik, hogy nem tudják kifizetni a rezsit és nem futja mellé kajára, hanem, hogy csak dupláját keresik, mintha mondjuk a Tesco-ban lennének pénztárosok, nem pedig az 50x-esét.

    Persze ez az utolsó bekezdés már meglehetősen moralizál (és bele lehet kötni, hogy a BMW se megy csődbe, ha ellopnak pár autót a gyárból (mondjuk autókat többnyire a tulajdonostól lopnak, tehát itt szintén sántít az autós példa, mert olyan, mintha letörölném annak a gépéről a Windows-t (és a DVD-t is ellopnám), akitől elloptam a DVD-t, amit soktízezerért vásárolt.

    A cég viszont abban a pillanatban, hogy egyetlen ember is megvásárolta (ami nélkül nehéz lenne a warez) már profitot könyvelhet el, még ha egy vásárlótól nem is lesz nullszaldós. Ergo: A másolatok még annyi negatív hatással sincsenek a várható profitra, mint a konkurencia, mivel egyúttal ingyenreklámot is biztosítanak a terméknek és hozzászoktatják a felhasználókat.

  • MageRG

    addikt

    A CCI állítása szerint a szervezet (és annak tagjainak) célja nem a megtorlás, hanem az internethasználók oktatása és terelgetése a ma már számos legális és megfizethető forrás felé.

    Az ilyen kampányok akkor lennének hitelesek, ha ingyenes (esetleg open source) alternatívákat is mutatnának. Csak hát - érthető okokból - ez nem fog megtörténni.

    Meg kíváncsi lennék, mit tudnak kezdeni a film/könyvritkaságok letöltőivel, legálisan nem elérhető fanfordításokkal.
    Vagy pl. ha Pistike egy 1995-ös SNES játékkal akar játszani. Gondolom majd keresnek neki működő gépet meg cartridge-ot az Ebay-en. :DD

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Romvr

    őstag

    válasz Penge_4 #56 üzenetére

    Kevesen értik meg hogy a Warez nem egyenlő a Lopással. Lopás esetén a tulajdonostól fizikálisan elveszünk valamit és máshoz helyezzük át. Míg Warez esetén egy másolatot készítünk úgy hogy az eredeti példány a tulajdonosnál marad. Konkrét példa:
    Szituáció: Van a zsebedben 10 ezer forint.
    Lopás esetén: Kiveszem a zsebedből a pénzt. Azaz neked lesz 0 forintod, míg nekem 10.000.-
    Warez esetén: Másolatot készítek a zsebedben lévő pénzről. Azaz neked lesz 10.000 forintod és nekem is 10.000 forintom.
    Ez ugyan sarkított példa, mert a szellemi tulajdon elég tág témakör, de ebből is látszik hogy nem "megkárosításról" van szó hanem csak "lehetséges bevétel kiesésről". De ez csupán egy feltételezés.
    Másik példa erre: 1000 forintot adhatna a szomszédom, akkor lenne 1000 forintom. Ez nem egyenlő azzal hogy van -1000 ezer forintom, mert nem adott. Hanem az hogy a lehetősége megvan, de nem feltétlen teljesül be.

    Joel Tenenbaum példáján egy kis matek megint (aki már unja az itt abbahagyhatja az olvasást) Vigyázat, szomorú igazság veszély! :K

    144,000,000,- HUF ra büntették 30 zeneszám letöltéséért. Ez számonként 4,800,000.-.
    Ezeket a zeneszámokat tegyük fel hogy egyenként csak 1,000,000 ember töltötte le a világon. Akkor 30,000,000 letöltés keletkezett azaz 144,000,000,000,000,- (144 ezer milliárd forint ~ 564 milliárd USD) kár.
    2011-ben az USA teljes GDP-je 15,075,675,000,000 USD volt (15 ezer millárd USD) azaz az éves GDP ~4%-át ez a 30 zeneszám adta. Most tegyük fel hogy van 10 felkapott előadó akik abban az évben 30 zeneszámos albumot adtak ki és ezek letöltése is elérte a számonként 1,000,000-t. Akkor ott tartunk hogy az USA DGP-jének a 40%-át 10 zenész 1-1 albuma teszi ki...

    Ráteszek egy lapáttal:
    2011-ben a világ DGP-je 69,899,225,000,000 (70 ezer milliárd USD) volt. Akkor Joel példáján mondjuk a világ 100 zenésze 1-1 albummal kijött és minden számukat (3,000db) letöltötték 1 millióan (64,000,000,000,000 USD kár, azaz 64 ezer milliárd USD kár). Akkor kiderül hogy a világ GDP-jének 91%-át 100 zenész adta.

    És akkor most el is lehet gondolkodni azon, miről beszélgetünk!

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Sofian

    őstag

    válasz Penge_4 #55 üzenetére

    Szerintem nem teljesen demagóg... Ez az egyik fő ok mifelénk.. (nemcsak ez)

  • Huma

    addikt

    válasz Sofian #59 üzenetére

    Egy nyugati állampolgár fizetésének kb 1,6-1,7%-át teszi ki egy új játék ára. (600e-vel számolva)
    Egy magyar állampolgárnak viszont a 8,3%-át. (120e-vel számolva)
    Magyarul nekünk ötször olyan drága egy játék mint egy nyugat európainak.
    Bár nem tom mit szórakozok itt százalékokkal. Kint ötször akkora az átlagkereset tehát egyértelmű a dolog.
    De ami a lényeg, hogy ha külföldön elköltenek egy hónapban 200e-t a rezsire és 100e-t kajára. Még akkor is marad 300e forintjuk minimum bármi másra.
    Tehát ha minden szükséges dolgot kifizettek még akkor is kétszer annyi pénzük marad mint egy magyar átlagfizetés.

    Nálunk meg az van, hogy ha mindent kifizetsz akkor marad mondjuk 10e-d.
    Szóval 10e Ft vs 300e Ft a felállás.

    Magyarul egy gazdagabb országban 30x annyi szabadon elkölthető pénzük van az embereknek, tehát nekik nem tétel akár havonta két premier játékot sem megvenni. Nyugaton nincsenek rászorulva a warezre. Aki mégis warezol az általában nem anyagi okokból teszi.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • BonFire

    veterán

    válasz MageRG #57 üzenetére

    "Meg kíváncsi lennék, mit tudnak kezdeni a film/könyvritkaságok letöltőivel, legálisan nem elérhető fanfordításokkal."

    Újságot mondok. Az átdolgozás is jogdíjköteles. Szó sincs róla, hogy lefordíthatsz és terjeszthetsz valamit engedély nélkül. Úgyhogy a fanfordítás nem elég jó érv. Talán saját magadnak lefordíthatod a művet - ezt nemigen lehet megakadályozni. De tovább nem adhatod, mert akkor már szerzői jogot sértesz.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Romvr #58 üzenetére

    A példád rossz, mert ha te lemásolod az én 10 000 Ft-omat, akkor jó eséllyel börtönbe kerülsz pénzhamisításért.

    Jogtalan szoftverhasználat esetén pedig licenszet hamisítasz, a krekkelt dll fájl segítségével "elhiteted" a programmal, hogy jogosult vagy a használatára.

    A mozijeggyel sem magát a film egy műpéldányát veszed meg, hanem a megtekintés jogát. Ahogy be lehet lógni a moziba, ugyanúgy lehet potyázni a tömegközlekedési eszközön. A kockázat a tiéd: ha lebuksz, megbüntetnek, és a büntetési tételnek csak kis része a jegy ára. Az összeg nagyobb része az elrettentés céljàt szolgálja.

    Tökmindegy, hogy te mit magyrázol bele; az EULA világosan rendelkezik arról, milyen feltételek mellett használhatod jogosan. Ugyanígy te tarthatod igazságtalannak az autópálya díjat, vagy a hídpénzt, de amíg nem a te tulajdonod, addig nem te szabod meg, ki és hogyan részesülhet belőle.

    Ha én felteszem a szellemi termékemet a webre, az még téged nem jogosít fel arra, hogy szabadon felhasználd. Sok fotós ismerősöm perel e miatt, mert a kedves és "jóhiszemű" felhasználó annak ellenére sem hagyott fel a képek felhasználásának folytatásával, miután ügyvédi felszólító levelet kapott. Azt válaszolta, hogy ő a képet a Google-ban találta, és azt csinál vele, amit akar.

    Mert ilyen fura szemszögből nézi a vilàgot. Nem kétséges, hogy el fogják marasztalni, de akkor sem fogja megérteni, miért büntették meg. Mert ennyire más az értékrendje, és közlegelőkön legelteti a potytehenét.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • Ninja Chick.

    tag

    válasz BonFire #63 üzenetére

    Mit kezdenek a jogászok egy olyan indokkal, hogy "Kiszivárgott, nem én tettem fel, feltörték a számítógépem." ?

  • BonFire

    veterán

    válasz Ninja Chick. #65 üzenetére

    Nem vagyok jogász. Mindenesetre ha a rendőrség házkutatást tart nálad, és fegyvereket, csempészárut vagy drogot talál nálad, az bizonyíték ellened. Nagyon jó indokot kell kitalálnod, hogy kimagyarázd, hogy került hozzád, illetve bizonyítsd a jóhiszeműségedet. Mert mondjuk ha kallódik a gépeden 1 db warezolt cucc, az még elmegy. De ha fent van a komplett Adobe CS6, plusz filmek, zenék tömegesen, belenéznek a hosts fáljba, és az összes Adobe szerver át van irányítva benne, akkor azt már nagyon nehéz kimagyarázni.

    Persze mondhatod te, hogy valaki a tudtod nélkül „rácsempészte” az összes dolgot a gépedre, sőt, fel is telepítette, sőt úgy vannak ott ezek a dolgok, hogy te hónapokon keresztül észre sem vetted (hiszen nem törölted le őket), csak erre mondják a rendőrök, hogy „nem életszerű” a szituáció.

    Szerencsére – ahogy fentebb páran már leírták – nem érdeke a mamutcégeknek a boszorkányüldözés. Sokkal többet profitál belőle hosszú távon az a cég, amelyik engedi, hogy az „övét lopják”.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • Bici

    félisten

    válasz BonFire #66 üzenetére

    Azért, aki rendesen felkészül a házkutatásra az el tudja rejteni a dolgokat szépen.
    A felinstallált szoftvereket nehezebb, de aminek a kényelmes használatához elég egy vezeték nélküli hálózat, arra nem talál rá senki.
    Volt osztálytársam mesélte, hogy náluk a pincét sem találta meg a "szerv"... :DDD

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • BonFire

    veterán

    válasz Bici #67 üzenetére

    Viszont abban is biztos lehetsz, hogy ha elő van írva nekik, akkor garantáltan fognak nálad bizonyítékot találni. :((( Mint azoknak a nehézfiúknak az esetében, akit meggyanúsítottak (és azóta el is ítéltek) gyilkosságok miatt. Sokáig semmiféle nyom nem volt, majd a lincshangulat nyomására meggyanúsítanak valakiket, és nyomban házkutatást is tartanak, ahol – mit tesz isten! – találnak is egy csomó lőfegyvert a fal mögé rejtve.

    Azt hiszem, én ha lőfegyverrel elkövetnék (feltéve de meg nem engedve!) gyilkosságot, utána azt a fegyvert én nem tárolnám otthon, hanem bedobnám a folyóba, kanálisba, dögkútba.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • Bici

    félisten

    válasz BonFire #68 üzenetére

    Jó, de ha nincs egy gépemen sem semmi warez cucc, akkor hogy találnak bármit?
    Odateszik?

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Romvr

    őstag

    válasz Bici #69 üzenetére

    "Odateszik?"
    Onnantól kezdve hogy ha a betörőt leütöm, engem visznek el súlyos testi sértésért a saját házamból... kinézem a magyar "rend őreitől" hogy ha nem találnak fegyvert, de fentről nyomást gyakorolnak rájuk, akkor hirtelen előkerül valahonnan az én összes ujjlenyomatommal teleaggatva.

    Amúgy ha sokat warezolsz arra feltalálták a TrueCrypt-et meg a Bitlocker-t. Levéded egy 20 karakteres értelmetlen jelszóval minden adathordozódat és onnantól kezdve nem találnak semmit. Persze utána is előkerülhet egy pendrive amin "elképesztő mennyiségű jogvédett tartalom található". És hát bizonyítsd be hogy ártatlan vagy (igaz hogy a vádnak kellene azt hogy az a tiéd, de hát ez Mo.).

    Mint a székely vicc:
    - Idesapán, hát fingott?
    - Nem fingottam én
    - Hát akkor ki volt?
    - A kutya volt
    - De hát az bent sincs
    - Majd bejön.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • MageRG

    addikt

    válasz BonFire #63 üzenetére

    Az átdolgozás is jogdíjköteles.
    Nem mondasz újdonságot. Egyszerűen erre reflektáltam:
    "...az internethasználók oktatása és terelgetése a ma már számos legális és megfizethető forrás felé."

    Ha ilyen nincs, miről beszélünk? A mikrokereslet (niche market) kiszolgálása még mindig kihívás a hagyományos terjesztői modellben. Vagy mi van az "elárvult" művekkel?
    Ezek mind illegális dolgok, holott a kutyának nem okoz kárt. Csak a jog nem tud alkalmazkodni a valósághoz.

    Lehetett volna a cím "Szerzői jogvédő kampány, avagy hogyan csináljunk a szánkból s***et".

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Glenda

    addikt

    válasz MageRG #71 üzenetére

    Az elárvult műveket ingyen töltöm Kindlere. Popular Classics :)

    from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

  • Ninja Chick.

    tag

    válasz BonFire #66 üzenetére

    Persze, de aki olyan iparban nyomja, hogy számíthat házkutatásra az hülye lenne TrueCrpyt nélkül csinálni ezt... Neki gépindításonként mindössze egy 20 karakteres jelszót kell beírnia, vagy bizonyos mappánként de a rendőrségnek ez egy lehetetlen küldetést jelent, mivel te annyit mondasz "Elfelejtettem" vagy csak egyszerűen nem vagy hajlandó magad ellen tanúskodni és máris nincs semmi bizonyíték semmire. Sőt még te indíthatsz kártérítési pert amit szinte biztos hogy meg is nyersz.

    Ha az FBI nem tudta feltörni a TrueCrypt titkosítást valami 4 vagy 5 év alatt akkor a magyar rendőrség sem fogja tudni 20 év alatt sem :)

  • sirály12

    őstag

    válasz BonFire #66 üzenetére

    Halkan jegyezném meg, hogy mivel a szerző jogdíj minden adathordozó árában benne van, ezért zenét és filmet otthoni használatra tölthetsz le és tárolhatsz, nézhetsz. Legalább is magyarisztánban.

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • Glenda

    addikt

    válasz sirály12 #74 üzenetére

    Viszont torrentnlél feltöltésed is van. Hacsak nem UDP-n használod és zárod a kifelé forgalmat :D

    from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

  • BonFire

    veterán

    válasz sirály12 #74 üzenetére

    Ja. Ezt mindenki tudja. De itt szoftverekről is szó volt, meg soha ki nem adott kalózfordításokról. Azt mivel magyarázod ki?

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • sirály12

    őstag

    válasz BonFire #76 üzenetére

    Semmivel nem magyarázom, szerencsére nincs rájuk szükségem. 1 játékkal játszom, azt meg is vettem, képszerkesztő progikat és autocad-et nem használok.
    Ami meg kell a progizáshoz, az mind ingyenes progi, így nem nagyon érdekel ezen része a torrentezésnek. :)

    Mellesleg a jogvédők azon álláspontja, hogy amit letöltenek az emberek, az lopás, és nekik kárt okoz, egy nagy baromság!
    Mond már meg, ha a 10-15 éves kis balázska, pistike levarezolja az általad említett progikat, szerinted fog vele pénzt keresni? Vagy amúgy megvenné? :DDD
    Ne abból induljunk már ki, hogy aki ezeket leszedi az dolgozni is fog vele! Vagy hogy amúgy valaha is megvenné, mert legtöbb esetben ez fel sem merül a progi ára miatt!

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • BonFire

    veterán

    válasz sirály12 #77 üzenetére

    Nem kezdek bele egy szabad/nem szabad/mi lenne ha vitába. Van két egymással szöges ellentétben lévő álláspont, amelynek két oldalán felsorakoznak az emberek, és vég nélkül folytatják egymás meggyőzését. Én megtettem ezt nem is tudom már hány hasonló topicban, nem fogom ezredjére is leírni az érveimet. Vissza lehet keresni az ilyen témában tett hozzászólásaimat. Te nem tartozol nekem elszámolással, én nem kérdeztem, mit warezolsz, elmondásod szerint nincs okod magyarázkodásra, ennek ellenére részletesen magyarázkodsz. Minek?

    Majd ha megpróbálsz a szellemi termékedből megélni, mondjuk írsz egy szoftvert, és megpróbálod a piacra dobni, és látod, hogy bár mindenki használja, te egy fillér hasznot nem látsz belőle, akkor majd te is a másik álláspontra helyezkedsz, és te is azt fogod mondani, hogy megloptak, hiszen egy termék/szolgáltatás sosem azért készül, hogy azt ingyen vegyék/egyék/vigyék. Ingyen ebéd nincs. Ha valaki valamit ingyen szolgáltat, nyugodt lehetsz, más úton beszedi az árát kamatostól. Minek fejlesszen bárki is bármit, minek készítsen zenét, filmet, olvasnivalót, amivel az emberek a civilizált, urbánus életből fakadó töméntelen mennyiségű szabadidejüket elütik, ha úgysem fizet érte senki? Milyen tartalmat kapsz ingyen? Hogy egy vlogger idétlenkedik a konyhában a kamerájával? De még ezt sem kapod ingyen, mert azzal, hogy nézed a videóit a YT-n, őneki bevételt termelsz reklámokon keresztül. Csak éppen hót unalmas a műsor.

    Az ingyenszoftverrel nem tudsz dolgozni, az ingyenműsor meg nem köt le. Fából vaskarika dolgok.

    Na, már megint sokat írtam, pedig nem akartam. Keress rá a témára visszamenőleg. Elmondtam már minden érvemet. Többet nem akarok hozzátenni.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • sirály12

    őstag

    válasz BonFire #78 üzenetére

    A válaszom, hogy olyan szoftvert kell írni, amit megéri megvenni! Vagy azért mert csak akkor tudod tökéletesen használni, vagy mert akkor kapsz egy olyan pluszt amit vareznél nem.
    És normális áron kell árulni ezeket a szoftvereket.
    Ennyi.

    Megj.: Nem magyarázkodtam, csak leírtam, hogy én hogyan is állok ehhez a dologhoz.

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • BonFire

    veterán

    válasz sirály12 #79 üzenetére

    Értem én. Rendben is lenne – elméletben. Gyakorlatban már annál nehezebb a megvalósítása ennek az ötletnek. Közhelynek kitűnő, csak demagóg. A marketing pedig nem így működik. Nem a te igényedet akarják kiszolgálni, fenéket! Létrehoznak egy terméket, majd felkeltik az igényeket rá. Például beléd dumálják, hogy a 3D tévé a jövő, vagy a Google napszemcsi. Aztán lyukat dumálnak beléd, hogy eladják. Egy marketinges nem kíváncsi rá, hogy te mire vágysz. Neki van valamije, amit meg kell, hogy vegyél tőle. Az a dolga, hogy eladja, neked meg az, hogy alkudozz. Ha csak minden századik ember veszi meg, amit rátukmálnak, az haszonként realizálódik. Ha neked nincs szükséged a termékre vagy szolgáltatásra, nem kötelező megvenni. Élhetsz a választás jogával.

    De az már kicsit bicskanyitogató, ha nem veszed meg a szolgáltatást/terméket, mondván, nincs rá szükséged, suttyomban meg mégis használod, csak ingyen. (A „te” itt nem konkrétan neked szól, csupán retorikai fordulat.)

    Na, ezért mondják, hogy „lopás”.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz BonFire #80 üzenetére

    Csakhogy ezzel, hogy igényt keltenek valamire, például szoftverre, egyben azt is előidézik, hogy az emberek esetleg akkor sem használják az olcsóbb vagy ingyenes alternatívákat, amikor egyáltalán semmi szükségük még az ingyenes alternatíva képességeinek tízedére sem, viszont megvenni sem akarják, inkább warezolják. Magyarázhatjuk sokféleképpen, de ez nem minősíthető lopásnak. Ez egy hiányossága az oktatási rendszernek, hogy mindenkinek azt verik a fejébe, hogy ide kattints, oda kattints, ez a program van és kész, stb., stb. A végén Photoshop-ot használnak pálcikaemberkék rajzolásához is, mert nem (hiszik el, hogy) értenek máshoz is és a teljes Office Enterprise csomagot lewarezolnak, hogy csináljanak egy táblázatot egy sima lista elkészítéséhez vagy fiatalok körében az iskolába egy mindenféle hülye... nem is tudom már minek hívják őket, szóval teljesen felesleges elemekkel teletűzdelt prezentációkra, természetesen Google-ből válogatás nélkül lementett képekkel (ez is jogsértés) és két-három sorral diánként... aminél egy tisztességes PDF megfelelő ábrákkal igényesebb lenne. A tanárok meg még el is várják, hogy ezt csinálja meg szigorúan PowerPointban, persze otthon, a programot meg szerezze be, ahogy tudja. Ez van belenevelve az emberekbe.
    A többi média meg ebből már következik, hisz ha bármilyen programot letölthetnek, sőt el is várják tőlük, hogy szerezzék be, ahogy tudják, akkor gyorsan rákapnak és mindent le fognak tölteni, legyen cégek számára fejlesztett tervezőszoftver, játék, film vagy zene. Nem alakul ki felelősségtudat, nem is látják át, hogy bevételkiesést okozhatnak. Erre rásegít még a jogvédők lobbija, ami már boszorkányüldözésbe csapott át, és annál inkább élnek az emberek a warezzel, mert "Maj' jó' megmutattyuk! És különbe' is köcsög kormány!"
    Szóval mielőtt a jogvédők rikácsolnak meg a szellemi termékeiket annyira féltők szívrohamot kapnak, menjenek lobbizni a politikusokhoz, hogy neveljék már bele a lakosságba, hogy amire nincs szüksége, azt ne töltse le illegálisan, amire meg szüksége van, azt meg vegye meg, mert ott már úgyis olyan felhasználásról beszélünk, ahol a jogtisztaság előny, illetve ezeket az előnyöket is magyarázzák el. Viszont ne boszorkányüldözéssel és kirakatperekkel próbálják ezt elérni, mert ahogy látszik is, ellenkező hatást érnek el. A kötelezően megnézendő oktatóvideók sem érnek semmit, az egy röhejes próbálkozás egyébként is.
    A filmek és a zenék esetében én amúgy elnézőbb vagyok, legalábbis mifelénk mindenképp, majd ha párszáz forintért lehet fullHD filmet kölcsönözni 24 órára vagy pár ezres havi díjért x darabot bármikor meg lehet nézni havonta (vagy két-három teljes sorozatot), zenéket pedig reális áron lehet adathordozó és DRM nélkül venni normális (nem MP3) minőségben, akkor mondom majd, hogy a warez már csak egy értelmetlen, gyerekes lázadozása a hülyéknek.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • sirály12

    őstag

    válasz Rickazoid #81 üzenetére

    Teljes mértékben egyetértek.

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • Penge_4

    veterán

    válasz BonFire #64 üzenetére

    "Sok fotós ismerősöm perel e miatt, mert a kedves és "jóhiszemű" felhasználó annak ellenére sem hagyott fel a képek felhasználásának folytatásával, miután ügyvédi felszólító levelet kapott. Azt válaszolta, hogy ő a képet a Google-ban találta, és azt csinál vele, amit akar."

    Akkor ritka nagy suttyók lehetnek. Mármint a fotós ismerőseid. Remélem sosem lesznek híresek. Inkább örülnének, hogy valaki a sokmillió találatból az ő nyamvadt képeiket használja.

    (#75) Glenda: Viszont a pendrive-on semmi bizonyíték nincs arra vonatkozóan, hogy torrentből, nem pedig fájlmegosztóról vagy FTP-ről származik a jogvédett cucc.

    "azt fogod mondani, hogy megloptak, hiszen egy termék/szolgáltatás sosem azért készül, hogy azt ingyen vegyék/egyék/vigyék."

    Erről kérdezzük már meg Linus Torvalds-ot vagy Richard Stallman-t. :DDD

    "De még ezt sem kapod ingyen, mert azzal, hogy nézed a videóit a YT-n, őneki bevételt termelsz reklámokon keresztül."

    Egyrészt nem mindenki olyan profitorientált, hogy rákattint a monetize gombra, másrészt a náci feltételeik miatt aki valóban hasznos dolgokat oszt meg YouTube-on (mondjuk jogvédett filmeket teljes hosszukban, akár HD-ben, vagy jogvédett zenéket, videoklippeket), ő nem használhatja ezt a funkciót, mert lelövik az acc-ját (mondjuk amúgy is, csak úgy talán hónapokig észrevétlen). Szóval az igazán hasznos, érdemi dolgokat ezek az emberek ingyen végzik. Ahogy azok is úgy tették, akik anno Megaupload-ra és a többi, Reward program nélküli cuccra tolták fel az anyagot. Vagy éppen zárt és nyílt torrentoldalak feltöltői. Vagy ez talán nem munka? Dehogynem. Ugyanúgy pazarol rá x mennyiségű szabadidőt, ugyanúgy eszközöket használ és ugyanúgy szakértelmet kíván.

    Ahogy a másik oldalon is ugyanúgy megkapja a színész, zenész, programozó a fizetését, a háttérmunkások szintén, a cégvezető szintén felveszi a jutalékot, egyedül a semmirekellő kiadók azok, akik bár szintén nem kevés pénz üti a markukat, de ők még többet akarnak. A magáncélra programozó hobbiprogramozókkal szintén ez a baj. Kapzsik és azt várják, hogy majd egy Donate gombból havi több százezrek meg milliók fognak dőlni, aztán mikor koppannak, akkor nyivákolnak, hogy "Jaj, de szemetek az emberek." De, hogy magukban keresnék a hibát (például: ha ismerté akarnánk tenni marketingbe kéne fektetni, vagy jobb szoftvert írni, vagy nélkülözhetetlenné tenni magunkat, vagy bármi más), á, dehogy. Helyette inkább megy a zsebmatek, hogy "Ha mindenki aki használja fizetne, akkor mennyivel több pénzem lenne.", de ez már erősen wishful thinking. Ugyanis egy ilyen utópiában nem csak a pozitív oldalt kell figyelembe venni, hanem a negatívat is, amire korábban a topicban páran rávilágítottunk, hogy a warez egyfajta ingyen marketing. Persze tudom, neked (és sokaknak) a pénz jobban kéne, ugyanis természetünkből fakadóan csak a dolgok hiányát vagyunk képesek megfelelően értékelni, amíg van addig nem. A legtöbb, ami várható, hogy "jó, oké, ez van, de ugorjunk". Ez természetes is, csak képesnek kéne lenni több álláspontból is megközelíteni.

    Ha tovább akarnám ragozni, eljuthatnék egészen az evolúciós, belénk kódolt viselkedési mintákig, aminek szintén szerves része ez az egész. Ergo, csak észak-koreai szintű diktatúrával tudnád elérni, vagy csak megközelíteni az általad várt optimumot, hogy majdnem mindenki megvegye, mert természetellenes vágyakozás. Alkalmazkodj inkább a körülményekhez. A warezvilág is ugyanezt teszi. Például írj olyan szoftvert, amit nehezebb warezolni (ha szerencséd van már ennek is megtapasztalhatod a hátrányát, csökkenő népszerűségben), vagy bármit, de a bosszankodás nem túl konstruktív. ;)

    "De az már kicsit bicskanyitogató, ha nem veszed meg a szolgáltatást/terméket, mondván, nincs rá szükséged, suttyomban meg mégis használod, csak ingyen."

    Épp a mondandód felső részében magad is megfogalmaztad, hogy ez már egyfajta okozat az elcseszett társadalmunkra, ahol ez már-már kötelező érvényű. Eltúlzott példával, de el tudsz képzelni egy városi életszituációban olyan embert, aki egész életében csak Linuxon nőtt fel, Windows-t csak screenshotokról látott, csak ingyenes terjesztésű alternatív zenéket hallgat és csak nyílt forrású dokumentumfilmeket néz és ezáltal nem szorul a perifériára az élet bármely területén? Bőven elég, hogy így is ekkora a gazdasági olló és ez megmutatkozik mindenhol. Ha még a szabad információáramlást is korlátozod, azzal tényleg visszahozod a kasztrendszert.

    Viszont abban igazad van, hogy az ember értékítélete a társadalmi pozíciójával együtt változik (nem pontosan ezt mondtad, de a mondanivalója ez volt). Viszont ebben az esetben inkább örülnék a már felsorolt előnyöknek és megpróbálnám kihasználni. A jövő úgyis a te oldaladat hozza ki győztesen. A cloudot és a webalkalmazásokat nem lehet warezolni.

    (#81) lordfreyr: "Szóval mielőtt a jogvédők rikácsolnak meg a szellemi termékeiket annyira féltők szívrohamot kapnak, menjenek lobbizni a politikusokhoz, hogy neveljék már bele a lakosságba, hogy amire nincs szüksége, azt ne töltse le illegálisan, amire meg szüksége van, azt meg vegye meg"

    Ugye vágod, hogy pont azoktól várod el ezt, akik úgy félnek a nyílt forráskód előretörésétől, mint a tűztől, mert akkor piaci részesedést veszítenek, ezért szigorúan és szűken csak arra koncentrálnak, hogy ne warezold, lehetőleg Gobbels-i módon többször elismételve azokat a szavakat, amiket beleégetve a lakosság tudatába, azokat még jobban a proprietary termékek felé terelve.

  • BonFire

    veterán

    válasz Penge_4 #83 üzenetére

    „Akkor ritka nagy suttyók lehetnek. Mármint a fotós ismerőseid. Remélem sosem lesznek híresek. Inkább örülnének, hogy valaki a sokmillió találatból az ő nyamvadt képeiket használja.”

    Na látod, ezért nem akartam újra meg újra vitát szítani, mert a két álláspont annyira távol esik egymástól, amennyire csak lehet. Nem tudok erre a kirohanásra értelmes érvet írni. Maximum annyit, hogy majd a bíróság eldönti, kinek van igaza. Ennyi.

    Aztán ellentmondasz magadnak. Azt írod, hogy a programozó így is-úgy is megkapja a pénzét, a kiadó a köcsög. Aztán meg azt, hogy a programozók csak sírnak, hogy nem fut az általuk futtatott becsületkasszás projekt. Hát miért kéne nekik a donate, meg a sírás, ha úgy is pénzüknél vannak??? Ezek szerint mégsem mindegy, hogy a kiadó hány darabot tud eladni az általa írt termékből? Nem ám. Lehet, hogy egy vállalatnál dolgozik havi fix összegért, és az aktuális munkája után megkapta a havi fizetését, de azt ugye belátod, hogy az a vállalat, ami folyamatosan deficitet termel (hiszen rezsije van), az előbb-utóbb csődbe megy. Ehhez nem kell sem társadalomtudósnak, sem matematikusnak lenni. Nem olyan bonyolult dolog ez.

    Azt se lehet mondani, hogy egyfelől minden művész, szerző és kreatív ember menjen el ekézni, ha nem él meg a szellemi munkájából, másfelől követeled melldöngetve, hogy igenis csak szórakoztató irodalmat és filmeket gyártsanak, mert téged nem köt le a kétfilléres költségvetésből készült beszélgetős művészfilm. Tehát legyen a tartalom (amit ingyen fogyasztasz) szórakoztató, legyen a szoftver hatékony, ellenben legyen olyan, amit nem lehet warezolni, még akkor is, ha ezzel hátrányt szenved a piacon. Tehát nem elég, ha a kreatív ember felakasztja magát, előtte még írassa rád minden ingó és ingatlan vagyonát is. :C

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Rickazoid #81 üzenetére

    Ez csak a probléma másra hárítása. Ugye azzal tisztában vagy, hogy nem a politika vezérli elsősorban az életedet, hanem te magad? Ugyanígy kényelmes dolog rámutatni egy viszonylag jól behatárolható, szűk csoportra, hogy ők a hibásak, mert mi hibásan gondolkodunk. A társadalom elsősorban egyénekből áll, az egyéneket pedig elsősorban a szűk környezete, családja, szülei, testvérei nevelik, másodsorban a tágabb környezete, iskola, munkahely, és csak harmadik helyen áll a társadalmi szemlélet nevelő hatása. Például egy faluban teljesen más viselkedési normák a mérvadók, mint egy nagyvárosban. Pedig ugyanolyan emberek élnek mindkét helyen, ugyanazok a törvények vonatkoznak rájuk, ugyanazok kormányozzák őket, ugyanazt a nyelvet beszélik, mégis.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz BonFire #85 üzenetére

    A pszichológiához nem sok közöd lehet. Az ember kegyetlen mértékben kollektív lény, minden egyén másra próbál hasonlítani, másnak próbál megfelelni, mindig a környezete határozza meg a viselkedését. Pont ahogy írtad, faluban másképp viselkednek, mint városban, csak felcserélted az okozatot az okkal. Ha egy falusi bekerül egy városba, netán egy másik társadalmi rétegbe, gyorsan megváltozik a viselkedése (már ha ténylegesen volt eltérés). A legtöbb ember ráadásul nagyvárosban él, ahol a warez már olyan, mint falvakban a népi hagyomány, csak nem törvényes.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • BonFire

    veterán

    válasz Rickazoid #86 üzenetére

    Tényleg nincs közöm a pszichológiához.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • Penge_4

    veterán

    válasz BonFire #84 üzenetére

    "Aztán ellentmondasz magadnak. Azt írod, hogy a programozó így is-úgy is megkapja a pénzét, a kiadó a köcsög. Aztán meg azt, hogy a programozók csak sírnak, hogy nem fut az általuk futtatott becsületkasszás projekt. Hát miért kéne nekik a donate, meg a sírás, ha úgy is pénzüknél vannak???"

    Mert az egyik esetre a cégek alkalmazásában lévő programozókat értettem meg a szórakoztatóipar többi tagját (ahol fix fizetések vannak és nagytőkék), míg a másikban az önálló programozókat és a garázsprojektekben munkálkodókat, akik önmaguk főnökei, ennek minden előnyével és hátrányával (adózás, domainbérlet, hardver, szoftver, stb.) együtt.

    "de azt ugye belátod, hogy az a vállalat, ami folyamatosan deficitet termel (hiszen rezsije van), az előbb-utóbb csődbe megy."

    Elméletben nincs akadálya, de a gyakorlatban ilyen még nem fordult elő, hogy a warez miatt ment volna csődbe bármilyen vállalat. Meg nem is valószínű, ha a többi szempontot is alapul vesszük. Például, hogy a természet az egyensúlyi helyzetre törekszik.

    Még az is sokkal gyakoribb, hogy valaki a fikázók meg a negatív kritikák miatt szarik bele valamibe.

    A warez egyfelől egy járulékos veszteség, másfelől pedig előnyt is lehet belőle kovácsolni, de a természet része. Aki szerint ki lehet venni a rendszerből mellékhatások nélkül az olyan elborult idealista, mint aki azt gondolja, hogy a gravitációt is ki lehet venni az űrhajó esetében, hogy ne használjon el annyi üzemanyagot a felszálláshoz. Mindezt természetesen a mellékhatások teljes mértékű ignorálásával, még ha felételezzük, hogy lehetséges is lenne.

    "Azt se lehet mondani, hogy egyfelől minden művész, szerző és kreatív ember menjen el ekézni, ha nem él meg a szellemi munkájából"

    Én inkább úgy látom, hogy így is jóval több ember egész jól megél a szellemi munkájából, mint például régen, de sokan még ezt is keveslik. Jellemzően vagy a tehetségtelen senkik, akik a kiadók marketinggépezete nélkül sehol nem lennének, vagy a tényleg tehetségesek, akik meg hiába a tehetség, de annyira rétegigényeket szolgálnak ki, hogy törvényszerűen determináltak a nyomorgásra. Előbbi esetben inkább örüljenek, hogy egyáltalán kapnak valamit, utóbbi esetben pedig lehet moralizálni, hogy milyen sekélyes társadalomban élünk, ahol a Bieber-félék dollármilliárdosak, míg a már-már Mozart-közeli tehetséggel megáldott Kovács Pista havi 10 centet keres a szellemi munkájával.

    Az már más kérdés, hogy egyrészt túlnépesedés van, másrészt jóval kevesebb fizikai munkásra van szükség, de ettől még nem lehet mindenki szellemi munkás és nem a warez miatt, hanem a gazdasági rendszer miatt. Szar dolog, mikor visszanyal a fagyi és megtapasztalja az ember a válaszreakciót a javak egyenlőtlen elosztására, akár hosszú okozati láncon keresztül, amikor legtöbbször ő maga nem is kiváltó ok, csupán egy haszonélvezője a rendszernek a sok közül és sokszor még ott is alacsonyabb szinten a többi haszonélvezőhöz képest és mégis ő kerül éppen szopóágra.

    "másfelől követeled melldöngetve, hogy igenis csak szórakoztató irodalmat és filmeket gyártsanak, mert téged nem köt le a kétfilléres költségvetésből készült beszélgetős művészfilm."

    Hol írtam ilyesmit?

    "Ugye azzal tisztában vagy, hogy nem a politika vezérli elsősorban az életedet, hanem te magad?"

    Túlzásba vitted az önfejlesztő könyveket. A politika valóban nem vezérli, csupán behatárolja.

    Ahogy a játékokban a nehézségi szint sincs hatással semmire, ugye? Elvégre mindegy, hogy leszedsz valakit kispisztollyal, vagy jönnek 8-an és mindegyikbe két-két RPG töltet kell. Hiszen ott is a te kezedben az irányítás, akkor nincs is hatással rád, nemde?

    "Ugyanígy kényelmes dolog rámutatni egy viszonylag jól behatárolható, szűk csoportra, hogy ők a hibásak, mert mi hibásan gondolkodunk."

    Ja. Például kényelmes a warezvilágot hibáztatni azért, mert nem (vagy rosszabbul, mint 4 éve Bill Gates) élünk meg a szellemi termékünkből. ;]

    "A társadalom elsősorban egyénekből áll, az egyéneket pedig elsősorban a szűk környezete, családja, szülei, testvérei nevelik, másodsorban a tágabb környezete, iskola, munkahely, és csak harmadik helyen áll a társadalmi szemlélet nevelő hatása. Például egy faluban teljesen más viselkedési normák a mérvadók, mint egy nagyvárosban."

    És szar dolog, mikor a machiavelliánus stratégia már többé nem a felső x ezer sajátja, hanem az egyszerű pórnép is magáévá teszi és ezzel a kapitalizmus nevű "játék" nehézségi szintet lépett. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Ghostman78

    senior tag

    válasz Penge_4 #88 üzenetére

    Az universal és a columbia filmek jogdíjai 140.000-170.000 forint körül mozognak / DB ha warezolásos témáról van szó a jogvédőknél :U

  • Ghostman78

    senior tag

    válasz Ghostman78 #89 üzenetére

    helyesbítek...
    800 - 3000 USD között mozognak a filmek forgalmazótól függően

  • ATEE77

    tag

    Csak óvatosan.Rafináltak bizonyos emberkék/érdekcsoportok.Nehogy ez legyen a vége.

    www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

  • ZollR

    tag

    sudo apt-get install openvpn bridge-utils :C

    Kiváncsi vagyok az USA területén kívül nyílt torrentboxok és VPN szolgáltatások mennyivel lendülnek fel. 500%-al? )

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

Új hozzászólás Aktív témák