Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanley-B.

    őstag

    válasz Bici #2 üzenetére

    És milyen sok gigás, rendszeres (tehát megérje rá a nagyobb sávszélesség), legális letöltéseid vannak, meg úgy általában az embereknek?

    Pl. Minden nap Linux disztibúciókat tölteni hobbiból?

  • Huma

    addikt

    válasz Bici #45 üzenetére

    Jaja. Ez így van. És ezt felejtik el szándékosan a kiadók mivel ha a valós helyzetet vennék figyelembe akkor nem tudnának folyton sírni a kevés bevétel miatt.
    Nem mondom, hogy nem okoz kárt a warez, de alaposan fel van fújva.

    Elég ha magamból indulok ki. Rengeteg filmet letöltöttem már az évek folyamán és ezeknek a fele itt porosodig a merevlemezemen mert azóta sem néztem meg őket.
    Ha nem lehetne letölteni őket akkor eleve csak egy nagyon csekély részüket nézném meg a filmeknek. Kb évente 5 filmet.

    És pontosan így van Pistike a játékokkal is. Letölt egy rakással majd a legtöbbel játszik fél órát és törli. Van amelyiket meg fel sem telepíti.
    Letölt mondjuk havonta 5 játékot. Tehát 60db-ot évente. Ebből mennyit venne meg? Négyet-hatot?
    Van warez, csak kb a tizede az általa okozott valós kár annak mint amit a kiadók sulykolnak belénk.

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • BonFire

    veterán

    válasz Bici #67 üzenetére

    Viszont abban is biztos lehetsz, hogy ha elő van írva nekik, akkor garantáltan fognak nálad bizonyítékot találni. :((( Mint azoknak a nehézfiúknak az esetében, akit meggyanúsítottak (és azóta el is ítéltek) gyilkosságok miatt. Sokáig semmiféle nyom nem volt, majd a lincshangulat nyomására meggyanúsítanak valakiket, és nyomban házkutatást is tartanak, ahol – mit tesz isten! – találnak is egy csomó lőfegyvert a fal mögé rejtve.

    Azt hiszem, én ha lőfegyverrel elkövetnék (feltéve de meg nem engedve!) gyilkosságot, utána azt a fegyvert én nem tárolnám otthon, hanem bedobnám a folyóba, kanálisba, dögkútba.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • Romvr

    őstag

    válasz Bici #69 üzenetére

    "Odateszik?"
    Onnantól kezdve hogy ha a betörőt leütöm, engem visznek el súlyos testi sértésért a saját házamból... kinézem a magyar "rend őreitől" hogy ha nem találnak fegyvert, de fentről nyomást gyakorolnak rájuk, akkor hirtelen előkerül valahonnan az én összes ujjlenyomatommal teleaggatva.

    Amúgy ha sokat warezolsz arra feltalálták a TrueCrypt-et meg a Bitlocker-t. Levéded egy 20 karakteres értelmetlen jelszóval minden adathordozódat és onnantól kezdve nem találnak semmit. Persze utána is előkerülhet egy pendrive amin "elképesztő mennyiségű jogvédett tartalom található". És hát bizonyítsd be hogy ártatlan vagy (igaz hogy a vádnak kellene azt hogy az a tiéd, de hát ez Mo.).

    Mint a székely vicc:
    - Idesapán, hát fingott?
    - Nem fingottam én
    - Hát akkor ki volt?
    - A kutya volt
    - De hát az bent sincs
    - Majd bejön.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák