Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenry

    félisten

    válasz Busterftw #7 üzenetére

    senki nem bünteti a Steamet, csak nyilván az ott eladott játék után járó sáp nem az Epic bankszámláját gazdagítja, és ha Epic exkluzív címről van szó, akkor vagy megveszed ott, vagy nem veszed meg egyáltalán

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Lenry

    félisten

    válasz #16939776 #30 üzenetére

    +1

    természetes monopóliumnak hívják ezt, és csomó más iparágban is kialakul, csomó okból.
    pl ha el akarod adni az autódat, akkor 99%, hogy meghirdeted a hahu-n, mert ott fogják először keresni az emberek.
    ugyanez a Play Store-ral is a helyzet.
    felrakhatom az appomat 100 másik helyre is, de ha azt látom, hogy 10-ből 11 user a Store-on keresztül talált meg, akkor nem fogok erőforrást pazarolni a többire.

    vásárlói oldalról ugyanez: miért nézzek körbe még 20 helyen, ha tudom, hogy van egy hely, ahol egészen biztosan megtalálom, amit keresek

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Lenry

    félisten

    válasz 1 among many #31 üzenetére

    nagyon jól hangzik, te vagy a százcsilliárdodik, aki leírta, de mostmár tök szívesen elolvasnám a megoldási javaslatot is erre.

    hogy akkor ha nem Mark Zuckerberg dönti el, hogy mi a féknyúz, akkor ki? az állam? mer az tökre nem fog semerre részre hajlani, ugye? ráadásul a fb-on a tartalmat (tudom, úgyse fogod elhinni) a saját likeolásaid, meg az ismerőseid generálják. színesebb hírfolyamot akarsz? akkor bizony aktívabbnak kell lenned a másik oldalon is, akkor fogja úgy látni az algoritmus, hogy téged ez érdekel. persze akkor meg azon menne a hiszti, hogy "miért kell látnom ennek a sok zsidónácinak pofáját, mikor direkt nem is követem őket". a véleménybuborékodat magad hozod létre.
    de egyébként érdekes, az simán elmegy, hogy egy újság, vagy egy TV csatorna jobbos vagy balos. azok is magánkiadványok, őket miért nem akarjuk arra kötelezni, hogy márpedig a Pravdában is le kell hozni a Völkischer Beobachter álláspontját?

    ha nem a Google meg az Apple szűri meg a Store tartalmát, akkor ki? legyen egy független auditor? oké, és őt ki fizeti? vagy ömöljön nyugodtan a szar, aztán a Google meg az Apple szétteszi a kezét, hogy "ti akartátok, mostmár oldjátok meg"?

    ki dönti el, hogy a Netflixen milyen sorozat menjen, ha nem a Netflix? te? az állam? melyik állam? és ha azt a kutya se nézi, mert szar, de kötelező odarakni a kínálatba a Netflixnek, ezért nekik ez pénzbe kerül, azt akkor szubvencionálja az állam?

    ejj, de jó dolog ez az ötletelés, amíg más pénzét lehet költeni :U

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Lenry

    félisten

    válasz #32839680 #35 üzenetére

    plusz ez a szabadságharc mindig azokból tör fel, akik úgy érzik, hogy nem jelenik meg elégszer a saját véleményüknek megfelelő tartalom, vagy épp túl sok van az ellentétesből.

    pedig tényleg az van, hogy a saját ténykedéseddel befolyásolod, hogy mit látsz, és mondjuk amerikai vérkonzervatívként biztosan fel volna háborodva a user, ha pusztán az egyenlőség kedvéért pont ugyanannyi melegpropaganda jelenne meg az üzenőfalán, mint F-150-es Fordból gépkarabéllyal tüzelős videó.
    mert hát előbbi őt nem érdekli, akkor meg minek nézze?
    így meg nyilván tök könnyű megfelelni a fenti jól hangzó igényeknek :U

    persze valójában úgy kell ezeket lefordítani, hogy "abból legyen sok, ami engem érdekel, és ami szerintem az igaz".
    a nagy büdös helyzet pedig az, hogy a rangsoroló algoritmusok mindenki számára pontosan így működnek.

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Lenry

    félisten

    válasz 1 among many #42 üzenetére

    de értsd már meg: NEM KIVITELEZHETŐ, amit írsz.
    nem fenntartható, nem működik.

    nincs olyan, hogy te beszabályozod, hogy igenis mindent toljunk mindenki arcába, mert nem fogják olvasni, tovább fognak görgetni, át fognak menni olyan oldalra, ahol csak a saját véleményüknek megfelelő tartalmat látják. pont.

    ennyire rohadt egyszerű.

    ez a Cukibá meg kibaszott gyerekes, agyonüti a komolyságát a mondanivalódnak, szerintem ne erőltesd.

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Új hozzászólás Aktív témák