Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz #61666560 #7 üzenetére

    Majd megmagyarázzák hogy mivel ez egy szolgáltatás, ezért máshogy kell megközelíteni a kérdést.. ;] Van a guglinak is jogászhadserege... Pont ezért életveszély egy recept -nél, vagy a "heló nagyi" -nál komolyabb témájú dokumentumokat a nagy G -re bízni. (A gmail -t azért lehet használni, csak nem árt titkosítani a fontosabb levelet.. Hírleveleket, meg levlistákat pedig nyugodtan elemezgethet a gugli.....

    Viszont ez a totális függőség, a legnagyobb marhaság amit a felhasználó tehet saját magával...
    Mindig a közmű hasonlattal jönnek, pedig nagyon más dolog az hogy én kapok valamit (pl vizet) és a mennyiségért fizetek, mint az hogy mindenem valaki másnál van, aki rendelkezik felette.... ezért nem állja meg a helyét a hasonlat. A tökéletes kiszolgáltatottság, pedig csak a szolgáltatóknak jó, nem nekünk.

    A felhő olyan szolgáltatásokra való, mint pl a gugli earth.. Van egy közérdekű adatbázis, amiből én lekérdezhetem amit akarok... vagy pl a netfordítók. Folyamatosan frissülő adatbázis, jobb kezelhetőség. Csupa előny. De ezeknél ÉN NEM ADOK SEMMIT. Ők adnak nekem. És ez nagyon nem mindegy. Persze nyilván a gugli -nak az az érdeke, hogy minél több anyag legyen az ő fennhatósága alatt, az ő szerverein... Kérdés hogy meddig engedik elmenni a felhasználók. Ebben a koncepcióban csak a felhasználó járhat rosszul, ahogy most ezt a chrome "OS?" -t akarják elterjeszteni.... Remélem hamar be is bukik.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • floatr

    veterán

    válasz #61666560 #7 üzenetére

    Mármint az erőfölénnyel való visszaélésre gondolsz egy még nem is létező operációs rendszernél? :)) Ne röhögtess mert fáj...

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #61666560 #7 üzenetére

    De minek is egy böngésző alapú OS-be egy alternatív böngészőt telepíteni?

    (#19) attila9988
    Az azért feltűnt, hogy olyan nagyon eltérőre az MS sem tervezi a Win8-at. Sőt. Csak megint le vannak maradva.

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz #61666560 #72 üzenetére

    Nézd, nem akarok genya lenni, de ezek szerint te nem vagy tisztában azzal, hogy az a per, aminek a költsége az opera teljes marketing büdzséjét jelenti, nem arról szólt, hogy van egy operációs rendszer, és az alapértelmezetten, vagy bárakárhogy szállít egy böngészőt. Ha már ennyire érdekel, amiatt óbégattak kicsit elkésve de félig-meddig jogosan, mert az exploder nem a szabványok/ajánlások böngészője volt, ellenben proprietary API-kat használt, így a ms, amikor felhasználta a desktop os elterjedtségét, hogy felfuttassa az explodert a win hátán, finoman visszaélt az erőfölényével, és versenyellenesen viselkedett.

    Szerinted itt most hol van a párhuzam? :) Gugli szolgáltatásokat elvileg minden böngivel tudsz használni, még operával is. Ezen a képzeletbeli alapon bárkit be lehetne perelni, a konzolgyártókat, a telefongyártókat, az adobe-ot az air miatt, bárkit... csak az említett pernek nagyon is kézzelfogható alapja volt, ami nem az, amiről beszéltél.

Új hozzászólás Aktív témák