Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz attila9988 #351 üzenetére

    Egyébként a szabadság akkor is fontos, ha nem használod ki maradéktalanul. Felrakok egy programot - akár végtelenül egyzerűt - ha tetszik, használom. Ha nem, lecserélhetem. De mindez az én döntésem, ahogy az adataim feletti ellenőrzés is az én dolgom. Ezt nem lehet kimagyarázni azzal hogy mennyire jó az embereknek ha helyettük gondolkodnak. Ha akarnak, most is használhatnak buta programokat, net, és szolgáltató függőség nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • #16820480

    törölt tag

    válasz attila9988 #351 üzenetére

    én is szivesebben nyomtatnék vezeték nélkül, minthogy átrohangáljak mindig a másik szobába a nyomtatóhoz, de jelenleg erre nincs lehetőségem. nem tudom miért olyan hihetetlen elképzelni, hogy valakinek tetszik is egy ilyen szolgáltatás.
    amúgy sokan élnek diktatúrában, és nem az érdekli őket, hogy minek _nevezik_ a rendszert, hanem az, hogy élni tudjanak.

    igen, nem nagy kunszt karbantartani a gépet, amíg itt lakom. amint nem ez a helyzet, kell majd valami megoldást találni.

    moonman: egészen biztosan nem lehet úgy elképzelni a dolgot, hogy van otthon több gép, és azokon használsz egy olyan rendszert, ami a beállításaidat meg minden ilyesmit cloudban tárol, tehát tök mindegy melyik elé ülsz le (nappaliban a nettophoz, a dolgozószobában az atomerőműhöz, laptophoz, vagy éppen tablettel mászkálsz), akkor is ugyanazt éred el, nem kell kézzel konfigurálni, hogy úgy nézzen ki, ahogy te akarod, csak belépsz. adatokat meg mondjuk a routerre kötött nas-ról szed, vagy ilyesmi. ez teljességgel lehetetlen. csak az a lehetséges, hogy otthonra megvezsik a windows family packot, és mindenkinek feltelepítgeti a külön saját gépére...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák