Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • forumpista

    tag

    válasz Parallaxis #668 üzenetére

    "egyrészt a le nem gyártott tartozékok rengeteg energiát és károsanyagot spórolnak meg a bolygónak, tehát itt nincs félrebeszélés"

    Ez egy jó duma, csak
    1, ha az Apple védeni akarná a környezetet, akkor ennél sokkal hatékonyabban is megtehetné. Például alapíthatna egy céget a petpalackok/műanyag zacskok stb kigyüjtésére a tengerből, esetleg belefeccolhatna ezen technológiákba némi pénzmagot a legújabb emojik kifejlesztése helyett.

    2, azt a töltőt úgy is megveszed, csak utólag. Vagy én nem tudom ti hogy csináljátok, de én ha eladom a telefonom általában a töltőt is adom vele, már csak azért is mert pl. nem fogom a tiz évvel ezelőtti telefonom pár wattos töltőjével tölteni a telefonom, amikor ma már vannak nagyobb teljesítményü töltők is.
    Tehát a töltőt igy is úgy is meg fogom venni, és igy is úgy is le fogom cserélni egy idő után, vagy azért mert tönkremegy, vagy azért mert elavul.
    Az egyedüli különbség hogy eddig egy dobozban vettem, most majd kettőben fogom. Nyilván 2x doboz az sokkal környezetbarátabb.

    3, ha abból a dobozból kihagynák a soha senki által el nem olvasott dokumentációt (aminek az előállítása rengeteg fa, víz és vegyszer), na az lenne csak igazán környezetvédő.

  • somogyib

    őstag

    válasz Parallaxis #668 üzenetére

    Én nem a mostani töltőelhagyásra gondoltam, hanem arra amikor a jack-et elhagyták az iPhone-okból, mert akkor az elavult technológiára fogták - aztán meg a készülékbeni helyhiányra.

    tesz-vesz erre írta, hogy "az Apple a vezetékmentes utat járja"
    De a keynote-on akkoriban nem ezt mondták - erre reagáltam úgy hogy félrebeszélnek.

    Ha eleve azt mondják, hogy 'vezetékmentesíteni akarunk és ezért hagyjuk el a jack-et', akkor nem lenne semmi szavam. De hát így...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák