Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shabbarulez

    őstag

    válasz Abu85 #3 üzenetére

    Három független fabric-ja van: egy ethernet switch, egy storage és egy cluster fabric.

    Az ethernet fabric a külvilág felé hálózati kommunikáció. Jelenleg 45GE pont és 6x10GE uplink, de a redundáns swich moduláris, később jöhet nagyobb kapacitást kínáló. A leírás szerint network fabricban 4 link van ethernet kommunikációra minden cartridge-nak, de ebből jelenleg egy van használva.

    A cluster fabric egy 2D torus elrendezésű, mind a 4 irányba 4 nagy sebességű link van. Nincs előre definiálva milyen kommunikációnak kell lennie linken, ez a cartridge gyártóján múlik, lehet pci-e, ethernet, sas, akár egyedi is, gondolom az open flow támogatottság azért szempont. A cartridge-ok összefoghatók, lehet 2 vagy 3 helyet elfoglaló "nagy kártyát" is készíteni a jövőben, a támogatottság adott.

    A storage fabric szintén 4 linket használ, amiből kettő a központi storage felé, kettő más cartdrige-ok felé routolható SAS vagy SATA alapon.

    Tessék itt egy PDF, ezt anno tegnap este olvasgattam: [link]

  • shabbarulez

    őstag

    válasz [Newman] #2 üzenetére

    A HP 47u magas rack-kel számolt, így jön ki a 10x45. A Calxeda-nak van olyan cartridge-ja ami 4 db ARM proci van, így jön ki az összesen 1800 CPU, ami gyanítom a clusterben mind önálló node-ként tudja a rendszer megszólítani.

    Egyébként az Intelnek is idén lesz egy ugyanilyen kialakítása, ahol 4 db 22nm-es Avonton Atom chip lesz egy cartridge-on a mostani 1db helyett. [link]

    Ami nekem nem világos hogy egy ilyen cartridge energia kerete kb. hol van maximalizálva. De nekem úgy tűnik hogy olyan 20W TDP körüli CPU keretig el fognak menni. Így pedig akár Core alapú Xeon E3 termékkel is jöhet még az idén.

Új hozzászólás Aktív témák