Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Jim Tonic #28 üzenetére

    Valamit nagyon félre értettél. Nem mondtam hogy nem épít a HP AMD alapú szervereket. Mert Te KB ezt mondtad, hanem azt, hogy APU alapú AMD Cluster-t nem hiszem, hogy építene. Kérlek olvasd már el amit írok ne csak válaszolj valamire, miat gondolsz!!! Köszi.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Jim Tonic #28 üzenetére

    Azért az N40L-nél ma sem sok AMD proci van ebben a szegmensben (mondjuk nincs GPU benne) a fogyasztásban és árban, ami jobb lenne CPU-ban, a baj nem ezzel van hanem azzal hogy ebben a szegmensben (MICROSERVER CLUSTER) a 15 W nem kevés. Szóval az N36L, N40L nem rosszak, sőt tervezek én is venni egy ilyen Proliant Microserver-t mert egy Debiannal jó muzsikál majd (remélem, nem néztem utána még). De elavult, és picit sem a clusterekbe lett tervezve.
    Nem az AMD-vel van a baj, hanem azzal, hogy az APU eleve nem erre lett tervezve. Szóval amire való arra nagyon szuper (Nekem is van egy C60-as (9 watt) 722-es net/notebook-om). De az APU közel nem szerver proci. Ha majd a programok natívan kezelik a GPU-ban található egységek erőforrásait, akkor rendben, de ez egyelőre csak komoly háttérprogramozással megy, ami sokminden de nem natív.

    Persze ez is magánvélemény.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák