Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    Érdekesek ezek a hozzászólások, de szerintem ez a jövő számítógépeinek a koncepciója ... Idővel szerintem még a jelenlegi átlagos használatú asztali gépeket is kifogják szorítani az ilyen, vagy ilyesmi rendszerek (a MS is építi már egy ideje a saját hasonló elven működő rendszerét).
    Lehet az ittlévők többségének nem tetszik ez a rendszer, de gondolkodjatok egy átlag "R=1" user fejével. Neki nagyon tetszik majd, hogy mindenhol elérheti az adatait (minden eszközéről), a gép gyorsan bootol, és mindent megtud csinálni rajta amit eddig is.
    Arról az előnyről nem is beszélve, hogy nincs adatvesztés! (legalábbis lényegesen kisebb az esélye).
    Az embereknek többségének a funkcionalitás bőven megfog felelni, hisz többre nem is használják a gépet (tudom, tapasztalom, sokszor kell mennem máshova "szervizelni").

    Más kérdés, hogy ha én hasonló Cloud szerű dologra adnám a fejem, inkább egy saját szervert építenék hozzá mint központi szoftver és adattárt .. mivel a Chrom-OS forrása nyílt könnyen lehet majd pár "buherátor" akik átírják a kódot annyira, hogy saját szervereket is igénybe lehessen venni a "gyári" helyett. Minden más ugyan az lehetne...
    Jelenleg is használok némi adat központosítást, pl.: otthon egy gépemen így vannak tárolva a filmek egy "központi" szerveren (Kis fogyasztású, 24h-ban működő gép), amit még innen távolról is 200kmre otthonról is eltudok érni ha akarok (tervek között szerepel ezen gép, a későbbiekben történő médiacenterré alakítása is.. bár ahhoz kell majd némi módosítás.. torrent, FTP és Webszerver már pillanatnyilag is megy rajta... a webszerver az ilyen LiveSpace kiváltásra bőven jó... csak FTP-n áttolom a fájlt a kívánt helyre, és aztán adok egy webes linket.. ennyi, működik, egyszerű, sok hely (a lehetőségeknek csak a merevlemez szab határt)! ... ha akarnék képgalériát is hasonló egyszerűséggel lehetne rárakni.).

    Meg végső soron ezen "vékonykliens"es megoldás még környezetkímélőbb is, így még egy olyan reklám hadjáratot is eltudok képzelni ami a 2 megoldás átlagfogyasztását veti össze.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák