Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Chaser #4 üzenetére

    Ezzel egyetértek, Az A320 fikázással már nem.
    Szerintem nem filléreskedés ha 15k-s proci mellé nem 25-40k-s range-ből választ valaki lapot. Inkább az utóbbi értelmetlen marhaság.

    Hacsak nincs vmi extra kívánalom amit a konkrét lap/chipset nem tud, de elég jól felszerelt az A320 is. Nomeg áltaguser igények kimerülnek az USB portok támogatásában kb. Ha tuning nincs ezek a 35-65W-os cuccok bőven elmennek a 95W-os lapokkal. Röhögve. Aki itt fázisokat számolgat az túltolja a dolgot. 95W X procik mellé meg tuningra nyilván nem illik már a képbe...
    Egyébként nálam sw/bios tekintetében is elég korrekt az A320 a B450-emhez viszonyítva is. Van ram tuning (200GE-nél ahol nem kéne), p-state... minden.
    B450-en meg fele nem működik jól meg eltűnik/megjelenik utóbbinál bios frissítésekkor.

    Az idle fogyasztás pedig 3 hsz-ből meg cikkből kiindult hülyeség szvsz. Nekem ugyanaz az A320 lapom van 200GE-vel, 20-25W alatt van idle konnektornál mérve, bár nem emlékszem pontosan.

    Nekem is kb. a 25k-s B450M Pro4 volt a legdrágább lapom és soha nem volt hiányom semmiben. Attól meg a kardomba dőlök mikor arról beszélnek a topicokban, hogy 40-50k-s lap alatt nincs élet, mer' háddeavrmnembírjamajd a 65W-ot... jobb esetben lesz tuning: olyan amit írsz: +10%-ért +100W, +30k lapra és +20k hűtőre. Nice. :D
    De a legjobb amikor az 50k-s lap után már nem marad a hó végére zseton és addig megy bele 200GE/Celeron, majd jövő hónapban jöhet a hatmagos. :D

  • sb

    veterán

    válasz Chaser #46 üzenetére

    Olvastam mit írtál. Azért kezdtem úgy, hogy "Ezzel egyetértek". ;)
    Viszont innen ugyanaz az egy lépés tovább, hogy az A320-at sincs értelme lefikázni.
    Csak azért mert kisebb szám van rajta meg az árcédulán.
    Ugyanúgy tudhat mindent ami kell, főleg átlagjózsinak.

    Gbors írt itt logout elemzést, ő is arra jutott, hogy nem megy az energiamenedzsment, de tök ugyanaz a lapunk van. :D Szóval megy az.
    (A vram multimonitor mókát ismerem, kb. én kezdem el itt kérdezgetni még 4850-en, hogy mi a rák van ezzel. Nem igazán volt ismert és akkoriban még szarabb volt a helyzet. De emlékeim szerint akkor még volt nv-m is amin akadozott a téma.)

    B450 lap egyébként nem volt mindig ilyen árban. Amikor én vettem akkor jóval nagyobb volt a különbség még. Nomeg nem csak ez számít. Nekem mITX házba beférő mATX lap kellett. :D Abból nem volt nagy választék. De HTPC alá nem is akartam többet, tudatos volt.

  • sb

    veterán

    válasz AxBattler #63 üzenetére

    Így van, nem vacakolnak.
    Én 100k+ 32" 4K monitort vittem vissza, szóval azért nem a leszarom kategóriás cucc.

    Weboldalon elolvastam, hogy online kell indítani a folyamatot, számlaszámot megadni, de IBAN formában, különben nem jön meg a pénz, 14 nap utalásra, blabla...

    Vasárnap este(!) fél 8 körül vittem vissza, hogy "nekem nem tetszik" (a skálázás, noti csatlakoztatás miatt nem volt jó). Srác meg se nézte ketté van-e törve a monitor vagy bármi. Kattintott párat, leszámolta a pénzt az asztalra és 3 perc múlva már ott sem voltam.

    @chaser
    Magyar boltoknál sajnos nem a fellépésen múlik. Én voltam úgy régi "jónevű" (azóta már nem létezik) boltban ahol elhajtottak volna egyértelmű hülyeséggel, elmeséltem nekik ez hogy működik a magyar szavatossági jogszabályok alapján. Az se érdekelte őket. Bevállalják és nyilván jól teszik, mert senki nem fog pereskedni.
    Sőt, most is épp hasonlóval társalgok, csak nem hw témában... :(

  • sb

    veterán

    válasz Chaser #71 üzenetére

    Arról sincs szó most mekkora az árkülönbség abszolút értékben.
    Értem amit modasz de te nem érted amit én próbálok leírni.
    A hasznosság az egy relatív fogalom. Amire nincs szükséged az kidobott pénz és semmivel sem jobb, hiába alig drágább.

    Ill. ezzel párhuzamosan az árat is érdemes abszolút érték helyett szintén relatív módon vizsgálni. 15k vs 20k az +33%. Ha mindenre rádobod akkor jóval drágább lesz a konfigod. Mert mégis min spórolnánk még? Én pl házon biztos nem... a táp meg első a sorban amiből jót kell venni. Periféria? Azt nyomkodod/nézed évekig..., stb...

    De ha ezt nem is nézed mer'csak, még mindig ott az első rész. amit nem használsz ki hiába van alatta. Jobb lap, jobb VRM, több csati vagy bármi? Ha nem számít akkor minek?
    Ez sarkítva kb. azzal analóg, hogy milyen autót veszel boltba meg óvodába járni. A traktor erősebb sokkal, de minek?
    Vagy lásd még noti topic mindig aktuálisan: A hordozhatóság szart se ér, legyen 8 mag+renderre megfelelő vs nem erre való a noti.

Új hozzászólás Aktív témák