Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz nyunyu #3 üzenetére

    Mondjuk a 15 fokosnál kisebb billzet dőlésszöget nem értem, az már erősen a csukló hátrahajtásával jár, és RSI esélyes.
    Ez 14 fokos, és nem kicsit meredek. A név mindenesetre találó :)

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz SunMount3r #14 üzenetére

    Ezek a spéci/hack-elt/cutsom bill.-zetek mind szép és jók, csak sehol sincs belőlük magyar kiosztású.
    Ha valaki magyar nyelvű mechanikus billentyűzetet szeretne, akkor, ha akar, tud találni. Egyik opció sem lesz drágább, mint a kategóriájában elérhető nem magyar billentyűzetek egyike, és minőségben sem fog különbözni (kivéve a Duckynál, azt kifejtem lejjebb).

    Lássuk a készen kapható darabokat ... A kategóriájában olcsón ott van a CK550, mint kiváló ár-érték arányú billentyűzet magyar kiosztással, meglehetősen jó építési minőséggel és az elvárható minimumot hozó kupakkészletével (tejfölös dobozt idéző anyagvastagság, de konzisztens és tetszetős tipográfia).

    Drágábban ott van a Ducky One RGB magyar változata, kiváló építési minőség, amit csak a magyar kupakkészlet húz le. Félreértés ne essék, kupakkészlet nem rosszabb, mint a magyar világítós mezőny (tejfölös dobozt idéző anyagvastagság, de konzisztens és tetszetős tipográfia), csak a billentyűzethez képest lóg ki lefelé, és fájó látni, hogy a US/UK/DE változatokhoz egy ligával feljebb játszó kupakokat adnak (cserébe a magyar változat arányosan olcsóbb valamennyivel, ezért jár a jó pont a Ducky importőrének).

    Kicsit drágábban ott van Varmilo VA88M/VA105M magyar változata, kiváló építési minőség, kiváló minőségű magyar kupakkészlet, messze a legjobb magyar kiosztású billentyűzet a piacon, ha billentyűzetet szeretnél és nem diszkógömbökre gerjedsz.

    DIY rendelős-legózós vonalon, azaz külön veszel PCB-t, kapcsolókat, házat, stabilizátort, kupakokat, az összes 60%-os vagy nagyobb méretű billentyűzet rendelkezik ISO opcióval (ez alól a hotswap változatok lehetnek kivételek, azokból jellemzően csak ANSI van), erre mehet a Varmilo és a KPrepublic vastag dyesub PBT készlete közül valamelyik, és készen is van a DIY magyar kiosztású billentyűzet.

    A tényleg custom vonalon, mint a kizárólag a meredek szöge miatt linkelt billentyűzet, 60%-os és nagyobb méretben a billentyűzetek legalább fele támogat ISO-t (GH és /r/mk böngészése alapján vontam le ezt a statisztikailag nem megalapozott következtetést, pár perc alatt legalább 20-30 megfelelő darabot tudnék linkelni), azaz bármelyik népszerű méretkategóriában és akár ergonomikus vonalon is tudsz találni olyat, amire mehet a fenti két kupakkészlet egyike. Az ilyen group buy-ok úgyis csak a ház-nyák-plate hármast tartalmazzák, stabilizátorról, kupakról és kapcsolóról neked kell gondoskodni, így a renderelt képeken nem látható magyar felirat és ISO kiosztás semmit sem jelent, a végeredmény rajtad múlik.

    --------------
    Ahol tényleg probléma a magyar nyelv hiánya, az a jó minőségű ollós billentyűzet, mint Logitech MX Keys és társai. Oké, hogy kicsi rájuk a kereslet az áruk miatt és mindenkinek mechanikus csillámpóni kell manapság, de egy magyar nyelvű prémium lapos/halk/ollós modellt szerintem el tudna tartani a piac, ha akadna egy bevállalósabb gyártó.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Lenry #19 üzenetére

    A listából a billentyűk anyaga számít gépelés közben is, teljesen más érzés egy érdesebb felületű PBT-n, mint egy tükörsimára kopott, csúszós ABS-en gépelni, valamint az anyag (és az oldalfalak vastagsága) a hangot is erőteljesen befolyásolja.

    A többi tényleg esztétikum, és az is számíthat az embernek, ezt el kell fogadni (bár szerintem egy színekkel játszó felirat nélküli kupakkészlet sokszor esztétikusabb lehet, mint egy feliratos darab). Ami az esztétikummal, pontosítva annak teljes hiányával kapcsolatban engem megdöbbent, hogy ezzel foglalkozó embereken ilyen orbitális igénytelenségek átmennek (nem a betűtípusra gondolok, hanem a felsorolt apróságokra). Ráadásul két körben is átment, mert a magyarítás minősége már csak hab a tortán, a problémák egy része a US változatban is megvan.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Tetsuo #25 üzenetére

    Mégsem alakultak ki az efféle műhelyek
    :F

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák