Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • n00n

    őstag

    Az én munkahelyemen cirka 50 gépnél dolgozunk különböző feladatokon. 2 éve kerültem ide, akkor újították a gépparkot és akart a főnök új MS Office-okat venni. Összeálltam a rendszergazdával illetve még egy számítástechnikában jártasabb emberrel és 3an 15-20 fős csoportoknak tartottunk 3 előadást az OpenOfficeban található különbségekről. Azóta minden gépen a legújabb Ooo fut és engem is meglepett, de mindenki nagy megelégedettséggel használja. Bár tény, hogy semmi nagyon professzionális dologra nem használjuk, egyszerű levelek, kérvények megírása... ilyesmik. Viszont nem értem, hogy másutt, ahol kb ugyanerre kell csak az office, ezt miért nem tudják megtenni? Nem gyengén spóroltunk az 50 ms office licence-n.

    Nem igen kapcsolódik a témához, de azért leírom: Azóta már minden gépen Firefox fut és Thunderbird. Plusz ugye nem sokára megszűnik az XP támogatottsága és már biztos, hogy se Vista se W7 nem lesz belőle. Minden gépre Linux (Ubuntu) fog kerülni a cég sajátos kinézetével. Már kb. 5 gép át van állítva azokon "gyakorolnak" a munkatársak. Illetve nyár közepén mikor már kiforrottabb lesz az Ubuntu új LTS kiadása megtörténik a teljes átállás. A maradék időben ismét jönnek az oktatási előadás sorozatok, hogy ez a váltás is hasonlóan döcögés mentesen menjen. :C

Új hozzászólás Aktív témák