Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Simid

    senior tag

    Szerintem logikus részükről, hogy mindig az adott TDP osztályhoz igazítják a nómenklatúrát. Aki kicsit is ért hozzá (vagy tudja hogyan nézzen utána) azt ezzel nem tudják átverni, aki meg nem ért hozzá annak bőven elég annyit tudnia, adott a kategóriában az az elérhető leggyorsabb (középgategóriás, belépőszintű stb..) megoldás. Az más tészta, hogy sokan nem tudják mik is azok a bizonyos kategóriák.

  • Simid

    senior tag

    válasz jedis #66 üzenetére

    Az a baj, hogy az asztali gépek (vagyis valójában a legszűkebb szegmens) alapján általánosítasz. De még ott is pontatlanul. A logikád alapján az lga2011 procikat mondjuk i9-nek kellene hívni vagy valahogy teljesen máshogy, hiszen azok 6-8-10 magosak HT-val. Vagy ha azok i7-esek akkor a 4 mag+HT variánsokat kellene i5-nek nevezni. (Szerintem ez lenne amúgy a logikus desktop vonalon: i3=2 mag, i5=4 mag, i7=6+ mag, ha van HT az meg ne legyen már akkora extra, hogy külön kategória).

    Szerintem pont a hozzá nem értők számára így átláthatóbb. Elég annyit tudnia, hogy az adott kategóriában az i7 a legerősebb, a celeron a leggyengébb stb. Az megint más kérdés, hogy jó lenne széleskörben tisztázni a fogyasztókkal, hogy a kategóriák ma már fogyasztás alapján kerülnek meghatározásra és az U-s procikat nem kellene a Q-s vagy asztali variánsokkal összemérni. Ezt a nevezéktan megváltoztatásával úgysem lehet elérni.

    Ahogy felettem is írták, ha egy IT beszerzőt az elnevezések bármilyen szinten is bezavarnak és nem képes specifikációk alapján dönteni, akkor ki kell rúgni a p*csába!

Új hozzászólás Aktív témák