Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz enginev3.0 #2 üzenetére

    Nincs olyan, hogy nem lehet feltörni - de törekedni kell arra, hogy tervezéskor a legkevesebb hibát ejtsd, és később is keresni kell, mit ronthattál el!
    Inkább arra lennék kíváncsi, hogy a swiftet mindenki maga implementálja (interfész, vagy olyan, mint a mastercard, hogy használják (szolgáltatás)?

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Osmeña #17 üzenetére

    A vicc, hogy még néhány ilyen, pár beborult bank (nem tudom, vissza tudták-e csinálni ezeket az utalásokat) és rögtön sokkal jobb alternatívának fog tűnni. Hidd el, amikor papírfecniket osztogattak arany- meg ezüst érmék helyett, biztos megjelentek a szkeptikus hangok.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz dabadab #23 üzenetére

    A "bankok helyett Bitcoin" tényleg olyan szintű troll-marhaság, hogy arra egy lolnál többet nem érdemes megereszteni, mert annyira semmi köze a kettőnek egymáshoz.
    Jogos, bankok mellett párhuzamosan viszont elképzelhető, bankkártyázás helyett. Biztos hogy nem fogja mindenki BTC-be lapátolni a pénzét és ugye ebben a formában (véges pénzmennyiség) nem lenne egészséges kimenetele sem.
    De azt se képzeljük el, hogy akinek százmilliói vannak, azt egy bankszámlán tartja.

    Egyébként bank még nem bukott be amiatt, mert interneten kirabolták, Bitcoin exchange-eknél viszont volt pár ilyen eset, minden Bitcoin exchange-ek legnagyobbika, a Mt.Gox is így járt.
    Mi a biztosíték arra, hogy nem lesz akkora és olyan lopás egyszer, főleg a mostani biztonsági incidensek fényében, hogy beborul egy pénzintézet? Igen, a bitcoinnál ott a kockázat, hogy ha megszerzik a wallet.dat-od és akkor minden ugrott, biztosítás és visszafordítási lehetőség nélkül. De ki mondta, hogy nem lehet egy továbbfejlesztett rendszert csinálni, tanulva az eddigiekből?

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Osmeña #26 üzenetére

    Hát ha ennyit sikerült leszűrni, akkor kapsz egy buksisimit meg egy kekszet, és ülj le a sarokba duplózni.

    @Cathfaern:
    Akkor átállnak a bankok egy blockchain rendszerre. Változtat azon, hogy "akármikor akárki" indíthat átutalást? Nem.

    @YM
    A bitcoin önmagában semmire nem jó az ingadozó árfolyam miatt.
    Említettem, hogy ebben a formában nem működne? Igen :)
    Súlyos problémák vannak a bankrendszerben? Szintén igen.

    És pont, hogy nem titkos, mert minden visszafejthető :DDD
    Na várjunk, ez nem is volt pont.

    A bitcoin inkább csak előfutára egy sokkal megbízhatóbb, biztonságosabb és transzparensebb utalási mechanizmusnak, ahol nem vesznek el pénzek, kevesebb a csalás és lehetőséget ad a pénzmosás feltárására.
    Na, csak akad itt is egy műértő :)

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz UnA #34 üzenetére

    Egy része - jól írtad. A többi pedig magasról tesz rá, hogy kedden Budapesten, szerdán pedig Brnoban akartál pénzt felvenni.
    A szofttoken ma már elengedhetetlen kellene legyen, de neeem, túl sok pénzbe kerül egy QR kódot kinyomtatni ügyfelenként!

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Xezs #55 üzenetére

    Mégis milyen gazdasági teljesítmény van mögötte?
    Mondjuk az a számítási teljesítmény "ára", ami a "legyártásába" került. A hitelpénzt legenerálni meg két kattintás. A mindenféle coin mögött (az iszonyat spekuláción kívül) legalább ez ott van. A hitelpénz mögött meg "bizalom" (és az az óriási ellentmondás, hogy kinyomtak X pénzt a világon, és X+kamat pénzt várnak vissza)

    @Osmeña
    Hol a kapcsolat a magyar allamadossag es egy bank iranyaba valo tartozas kozt?
    Hát véletlenül sem kell beledögleni a kamatba - 2013-as cikkben A kamatkiadásokra tavaly költött 1202,4 milliárd forint
    Mindenközben egy stadion :A stadion teljes bekerülési költsége 12,5 milliárd forint
    Évente csak a kamatra SZÁZ! stadion árát lapátolják ki az országból. És tőled meg tőlem vonják ezt a pénzt...

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Osmeña #68 üzenetére

    Kevered a szezont a fazonnal kiskoma...

    @YM
    Ezért célozza az új jegybanki politika a tartósan alacsony kamatokat, ami fenntartható lesz egészen addig, amíg az infláció nem száll el.
    Azért van egy fontos pont: amíg nagy volt a kamat, még parkoltatták is nálunk mindenhonnan a pénzüket. Most nem kell a vállalkozónak meg lakáshitelesnek dönteni, hogy fix magas kamatra itthon vesz fel forinthitelt, vagy kockáztat a devizával, főleg azután hogy hányan megégették magukat. Most lehetősége van viszonylag kis kockázattal elindulnia vagy beruháznia egy cégnek, vagy végre hozzányúlni a megtakarításokhoz.

    Meg ugye már árfolyam cél sincs, a gyengűlő Forint meg csak javítja az exportot, ami az ország számára létkérdés belső piac kicsiny mérete miatt.
    Egy ideig mehet, de aztán ha lesz egy csomó gyenge Forintunk, amivel nem tudunk semmit venni, akkor a hajunkra kenhetjük a gyenge Forintot. Nagyon rövidtlátó gondolkodásmód.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Osmeña #77 üzenetére

    Ennél gyengébb trollkodást még kitalálni se lehetett volna...

    @Xezs
    Számítási teljesítmény? És mégis mire mentél az a sok számmal, amit a gépek kiszámoltak?
    Egy független hitelesített tranzakciólistára ment. Konkrétan :)

    Ez nem teljesítmény, hanem egy érdekes projekt.
    De még milyen érdekes! Olyannyira, hogy a semmiből néhány év alatt köztudatba jutott valuta lett, kismillió leágaztatott projekttel (altcoinok) és azzal a ténnyel, hogy a blockchain-koncepció például a tőzsdei tranzakciók újfajta hitelesítését is felvetette. Technikai fejlődés a javából! (ha később másra sem, erre már jó volt)

    Ennek nincs értéke.
    A papírfecnire írt összeg is így indult.

    Most még megy a hype, majd nézzük meg 10 év múlva, hogy ezek a kriptobaromságok mennyit fognak érni.
    Félreértetted a BTC eredeti szerepét, de nagyon. Nem azért indult, hogy majd ide tedd el a megtakarított pénzed fialni (bár kétségkívül minden lufit és pilótajátékot lepipáló eredményt hozott a semmiből 100, majd néhány hét-hónap alatt 1000$-os árfolyam anno) hanem ha valami csúnyát akarsz venni, beteszed a pénzed egy varázskalapba, és a másik oldalt kiveszi az eladó, és a varázskalapba sokkal nehezebb belelátni és visszakövetni, mint ha átutaltad volna a pénzt a kalasnyikovra vagy kokainra. És amíg nem találnak akkora rést a rendszerben, hogy felhagyjanak a használatával, addig használni fogják, pont. És mivel véges számú BTC van, gyanítható hogy nem zuhanni fog az értéke (ha továbbra is ugyanannyian használják vagy bővül) mert ugyanúgy használni akarják a tranzakciókhoz.
    Mellékesen a "mennyi az értéke" kérdésre: elvileg az alvilág korábban a WoW goldot használta ilyen köztes valutaként - nem azért voltak goldfarmer kínaiak mert Pistike az összes zsebpénzét felszerelésre költötte... Ott is volt egy nagyon szép kereslet-kínálat, és ha ugyan nem is állt be az egyensúly, nem "semmit" ért egy játék virtuális fizetőeszköze.

    A hitelpénzt pedig nem 2 kattintás legenerálni (ebből is látszik hogy nem értesz hozzá) hanem ahhoz előbb a betétesnek készpénzt kell bevinnie a bankhoz, hogy azt hitelként kihelyezhessék.
    Köszönöm, ezzel most menj oda a FED-hez és dörgöld az orruk alá, mennyire is nem szabad azt csinálni amit csinálnak.

    Hogy mennyit lehet kihelyezni, ezt a kötelező tartalékráta szabályozza, és tulajdonképpen ettől függ az, hogy mennyi hitelpénz lehet maximálisan egy adott gazdaságban. Olvass utána.
    Köszönöm, én tisztában vagyok vele. Azzal nem vagy tisztában, hogy pont amiatt, hogy ez a tartalékráta jelenleg 0% és 2%, VALAHOL meg kell jelennie ennek a virtuális pénznek. És mivel se aranypénzt nem vernek a bankok, se Deákferenc-nyomda nincs a pincében, valahol két kattintással generálódik egy szám, ami ezt nyomon követi.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Xezs #79 üzenetére

    Nem te trollkodtál, Osmena erőlködött, neki ment a válasz első körön :)

    Egy nyílt, egymástól független hitelesítési láncnak én jobban örülök, mint egy titkos, hét lakat alatt őrzött magánkönyvelésnek. (lehet azért, mert nem lopom és csalom el a pénzt) Megvan a rendszernek a maga problémája, nem vitatom, csak sokan szeretik elvből kizárni az újabb rendszereket csak mert "az eddigi jól működött", és valójában nem.

    linket, hogy pontosan mit is csinál a FED mert valószínűleg elbeszélünk egymás mellett
    Oké, a kincstár nyomtatja fizikai formátumban, de a FED kontrollálja a pénz mennyiségét, ők "nyomják".
    De még a wiki-cikkében is áll, hogy A Federal Reserve Bankok 1914. november 16-án kezdték meg működésüket. A törvény egyúttal megnyitotta az utat a Federal Reserve bankjegyek kibocsátása előtt.
    Az angol nyelvűben pedig feketén fehéren: It also issues the nation's coin and paper currency. The U.S. Treasury, through its Bureau of the Mint and Bureau of Engraving and Printing, actually produces the nation's cash supply and, in effect, sells the paper currency to the Federal Reserve Banks at manufacturing cost, and the coins at face value.
    Az MNB-ről jelenleg nem tudom mennyire működhetnek önállóan, mennyire szól bele az EKB, szándékosan példálóztam a FED-del.

    ez a tartalékráta jelenleg 0% és 2% - itt is kérek linket, melyik országban ennyi a tartalékráta stb
    Tavaly év vége óta kis hazánkban.
    (azért ha ennyi linket kérsz, illik adni is, vagy legalább rákeresni)

    A hitelpénz pedig nem virtuális pénz. Az is ugyanúgy ott van benne a gazdaságban, akár ki is veheted készpénzben a banktól. Személyi hitelnél elég gyakori, hogy készpénzben fizetik ki, ezt én nem hívnám virtuális pénznek.
    Azért azt megnézném, hogy 1.4- billióból hogy fizetsz ki 17-19-et.

    @Osmena:
    Nyugi csak latta a Zeitgeist-et, es azt mondja vissza egy kis BTC koritessel.
    Képzeld, nem láttam. Újabb gagyi csali, lehet SG-n eltrollkodtál ilyenekkel, de itt hamar kívül fogod találni magad ha így folytatod. Az egész fórumban a legvelősebb hozzászólásod a "Nem fog, mert "az ugy van, hogy"" - volt.

    [ Szerkesztve ]

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Osmeña #85 üzenetére

    A jelek szerint Te láttad. Én nem. Ha fejed tetejére állsz, akkor se láttam.

    @emvy
    A kinyomtatott pénz mennyisége tetszőlegesen variálható, annyit nyomtatnak, amennyire épp szükség van. Az általad virtuális pénznek nevezett dolog a valódi.
    És akkor eljutottunk oda, hogy nincs egy valós értéket képviselő valami, amihez képest mérjük a tartalékrátás szemfényvesztést. A korábbi pénz? Az is "kamu". Valuta? Mindenki ezt a játékot játssza. Arany/egyéb? Ne röhögtessen senki... (főleg azután hogy balról-jobbról érkezett harckocsik bőven vittek)

    "Who decides when to print money in the US?" -t konkretan penznyomtataskent ertelmezi.
    Köszi hogy számba adsz dolgokat.

    @Xezs
    Nem teljesen értem, mi bajod a 2%-kal. A gazdaság így működik, fogadd el.
    Ki mondta hogy bajom van vele? Te hoztad fel, hogy nem lehet teljesen korlátlan mennyiségben hitelt adni.

    Azt sem értem, mi bajod azzal, ahogy a FED működik. Egyrészt, nem a mi országunk, mi közünk hozzá? Másrészt, ott az a központi bank, így nem értem mi bajod azzal, ha a FED nyomja a pénzt.
    Nem a mi országunk, de amíg a dollár a világ közepe, addig elég sok közünk van.
    És nem azzal van a bajom, hogy kinn ki nyomja a pénzt, hanem hogy onnan gyűrűzött már be hozzánk is nagy sumákolás eredményeként szarvihar (ld. ingatlanlufi) és vígan ment az asszisztálás, meg egyáltalán megtörténhetett az a fajta hitelezés.

    Nekem is van egy ilyen Zeitgeist érzésem veled kapcsolatban. Meg akarod váltani a világot itt a kommentjeidben, holott a gazdaság működésével és szabályozásával nálad sokkal iskolázottabb emberek foglalkoznak. Miért akarsz te beleszólni az ő dolgukba?
    A jelek szerint a jegybank elnöke személyesen, ha az ellenvéleményt épp az előbb leírt módon kívánod jogosan megvédeni.

    És hogy 1,4 billióból hogy fizetsz ki 17-19-et? Marha egyszerűen. Időben eltolva.
    Forgalomban levő KP-ról volt szó (kártyával-egyébbel elérhető számlapénzt nem számolva, az tényleg kimaradt)

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz emvy #93 üzenetére

    Kerlek definiald a 'valos ertek'-et.
    Nagyon szívesen. Aminek a tárgya az érték, és nem egy ráírt szám, meg mindenféle olyan hogy "bizalom". (ezért is értek egyet dabdab-bal azzal, hogy az arany erősen túlértékelt, az érintkezők aranyozásán kívül kb. semmire sem jó)
    Ez a szám számítható lenne a befektetett erőfeszítésben, hogy megelőzzek egy újabb kérdést :) (és ez nem egyenlő az árral)

    A pénz arra jó, hogy ne kelljen barterelni, csak a mindenféle monetáris politika és egyéb nagy játékosok szórakozása miatt nagyon nem ül meg a seggén ez az érték (innentől kezdve ha nem felhalmozási eszközként, hanem csak közvetítőként tekintünk rá, rögtön elég lenne AKÁR a BTC is, de tudjuk hogy ennél sokkal több ma már a mani)

    @Xezs
    De miért akarsz te 1,4 billióból azonnal kifizetni 17-19-et? Nem érted, hogy ezt nem azonnal kell kifizetni?
    Nem érted, hogy 9X-nyi hitel van kinn papíron de csak X mennyiségű pénz, ami meglehetősen fura? (a valós arányok ettől eltérhetnek és el is térnek) Másoknak is furcsa volt a koncepció. :)

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Xezs #126 üzenetére

    Megjegyzem a vírus ugyanúgy veszélyforrás egy blockchain esetében is, hiszen a számlákhoz tartozó jelszavakat valahol tárolni kell, amit viszont egy malware ki tud nyerni.
    A sorban mögöttem állók irrelevánsak, ők nem látják a kártyám adatait, pláne nem a beírt PIN kódomat.
    Látom nem hallottál még a hardveres tárcáról (ha maradunk a BTC vonalán), és remélem ha a bankkártya esetén megbízol a leleshetetlen PIN-ben és a smartcardokban, akkor máshol nem kötsz bele ugyanabba a technológiába :)

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz dabadab #129 üzenetére

    A bankkártya mögött a következő (és utolsó) védelmi vonal a banknak sírás, hogy a letiltás és ellopás között történt tranzakciókat visszacsinálják. Ezt meg már rég kiveséztük, hogy centralizált: van ügyfélszolgálat, decentralizált: nincs ügyfélszolgálat.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz dabadab #131 üzenetére

    Annyira mégse sikerült kivesézni, ha simán elfelejted, hogy ennek milyen biztonsági implikációi vannak.
    Nem kell MINDEN alkalommal ugyanazokat a problémákat felvetni, attól még nem lesz biztonságosabb az alternatíva.
    Aki jelenleg valamilyen bankrendszertől elrugaszkodott rendszert használ, az valószínűleg tudja, milyen kockázatot vállal. Ha nem, akkor vagy nem tájékozódott előtte, vagy kretén. Ha minden alkalommal felhozza valaki hogy "dehát nem lehet visszacsinálni" vagy "el lehet lopni", akkor se jobb, se rosszabb nem lesz a biztonság.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz dabadab #133 üzenetére

    Egy percig nem mondtam, hogy a BTC a HW tárcával a világ legtutibb helye, nem kell semmit se a számba adni - csak épp egyeseknek fogalmuk sincs róla, hogy az asztali OS-re telepíthető tárcán kívül (amiben a wallet.dat ott lóg szabadon és bármikor lenyúlható) bőven van választási lehetőség, olyan is, ami hardveres védelmet nyújt!

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz E770 #135 üzenetére

    Pontosan, mégis le kell futnod a köröket (jó, szép is lenne hogy a bank magától találna ki mindent)
    A tolvaj/rabló/stb. meg ha felvette a fél fizetésed és visszakapod (erre talán még biztosítás is van) attól még ott van nála KP-ban. (egy kicsit win-win)

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák