Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    "feltehetően megint csak hosszadalmas, évekig eltartó eljárás után "

    ... aminek a végére a Google kipofozza a nemrég felvásárolt Boston Dynamics-ot és Almunia helyét átveszi egy cylon. ;]

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #167 üzenetére

    "a google lecserélhető."

    Egyelőre. De szépen lassan építi ki a saját szabványait. A webes szabványokat (HTML5, JavaScript->Dart) már szinte csak ők írják, ők a felhőalapú internet elsőszámú harcosai és lassan még a TCP/IP-t is lecserélik forradalmasítják. Ja, hogy a nyílt forráskód mindentől megvéd? Majdnem. Az emberi hülyeségtől nem. Az is nyílt titok, hogy a Facebook egy adathalász oldal, mégis százmilliók használják.

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #171 üzenetére

    "egyelőre még nem lőnek le, ha nem regelsz az arckönyvre."

    Nem, csak lassan egyenlő lesz azzal, mintha remeteként kivonulnál az erdőbe vagy egy tanyára élni. Ahogy elvileg a Windowst is ki lehet kerülni, gyakorlatilag viszont nem.

    (#172) morgyi: "Lehet ésszel is használni, nem kell kompromitáló fotókat kirakni"

    Elég ha csak egy ismerősöd rak ki rólad és jelöl be rajta. Persze a jelölés is letiltható. Kár, hogy az arcfelismerő algoritmus nem... Ahogy az arcfelismerő HR-esek sem. :DDD

    "viszont az ismerősök kisgyerekeinek fotóin, családi kirándulásokon stb, jót lehet derülni"

    Én nem akarok derülni rajtuk, mert van jobb dolgom is, mint ilyenek nézegetése. Aztán megsértődnek amiért nem lájkolom meg nem szólok hozzá meg nem válaszolok privát chaten, ha elrejtem a státuszt akkor meg sosem vagyok fenn, ha közben véletlenül mással chatelek, akkor elárulom magam. Emellett vegyülnek a rokonok, vegyülnek a barátok, vegyülnek a "kötelező" ismerősök, vegyülnek az ügyfelek, vegyülnek a csajok, excsajok, haragosok, ellenségek, f*sznak hiányzik ez az egész. :N

    "Az meg hogy a nagy tesó tudja hogy milyen filmeket szeretek, milyen zenét hallgatok stb. nem érdekel."

    De az igen, akinek majd el fogja adni pénzért ezeket az infókat később. Bár emberek különböznek. Én úgy vagyok vele, hogy ha celeb akartam volna lenni, akkor produkáltam volna magam valamilyen valóságshowban vagy tehetségkutatóban, de akkor tudom, hogy miért tettem (a pénzért). De mivel nem akartam celeb lenni, ezért ne csináljon már belőlem egy túl nagyra hízott, kikerülhetetlen oldal sem azt a saját profitja érdekében, amiből én egy forintot nem kapok, csak ingyen használhatom azt az erőforrászabáló retket, ami nélkül nagyon jól megvoltam és meg is lennék, csak éppen x dolgok miatt nem tudom kikerülni.

    Miért kell ezt mindig mindennel eljátszani? Nem volt elég a Microsoft? Miért kell hagyni egy céget, legyen az Google vagy Facebook olyan befolyásosra hízni, ami végül kvázi-kikerülhetetlen lesz (önkéntes remeteéletmód nélkül)?

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #178 üzenetére

    "a facebookon semmi olyasmi sincs, ami érdekelne."

    De ha mondjuk felsőoktatáshoz kell az embernek? Vagy kapcsolattartáshoz nem csak rokonokkal, hanem olyanokkal is, akiknek nem mondhatod, hogy "Ha annyira el akarsz érni, akkor itt az e-mailem meg a telefonszámom."?

    "ha én ezt tudom, meg sem próbálom linuxon. de nem tudtam, így sikerült."

    Ha ennyire profi vagy, pl. a KMPlayert vagy a Potplayert be tudnád röffenteni Linux alatt? Wine egyiket sem viszi, virtuális gép meg ágyúval verébre lenne.

    "illik hozzá érteni? ezért adnak kenyeret a boltban?"

    Ha abból él az ember, akkor igen.

    (#180) fordfairlane: "Nagyon nem lenne jó, ha ilyen helyzetben inkább mindenki meghunyászkodna csak amiatt, mert már eléggé rá vagyunk utalva a Googlera. Csak még kiszolgáltatottabb helyzetbe kerülhet akár a teljes EU IT-s infrastruktúra."

    Pont ezt mondom én is. Szép dolog a szabadpiac, de megkövetel(ne) alapszintű intelligenciát, tájékozottságot és időnként némi akaraterőt az emberek részéről. De amíg az emberiség többsége agyhalott birka, addig hiába ugrál az a maréknyi értelmes egyed a mérleg másik nyelvén, akkor sem fogják tudni egyensúlyba hozni.

    Ilyenkor lehet választani aközött, hogy külső, mindenek felett álló entitás rendet tesz vagy megvárjuk, amíg diktatúrába torkollik az egész ami végül összeomlik. Csak nem tudni, hogy mikor és hány generáció fog addig belepusztulni, mert ez egy hosszadalmas folyamat. És nem biztos, hogy tanulságos, mert az utána következő generációk már elfelejtik.

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #182 üzenetére

    "mondj egy épelméjű példát olyan windowsos programra, aminek van linuxos megfelelője és mégis wine-n akarod futtatni!"

    Mert mondjuk a videólejátszók Photoshopja és messze túlszárnyalja a tudása a VLC-t és az MPlayert, az összes többiről nem is beszélve.

    "A vita nem a hasznosságáról szól, hanem arról, hogy erőfölényt biztosít-e, és ha igen, visszaél -e vele az adott cég. És ha visszaél, mit lehet ilyenkor tenni, mik azok az eszközök, amik ezt a továbbiakban meggátolják."

    Ha nem él vissza is olyan feltételeket kell teremteni, hogy lehetősége se legyen visszaélni. Amíg a bizalmi tényezőt ki nem zárjuk, nem lehetünk soha biztosak benne, hogy nem él vissza a hatalmával.

    (#184) hcl: "Mondjuk ha volt IM, ami jó volt, az az ICQ... csak senki nem hajlandó használni."

    Határozottan képben voltak az emberek, főleg mikor odaírták az ICQ címes mezőbe, hogy "ICQ: nem mérték" vagy "ICQ: nagyon magas" :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #189 üzenetére

    "TE bebizonyítod NEKEM, hogy ÉN nem tudom minden problémámat megoldani, igényemet kielégíteni a linuxos videolejátszókkal."

    Hogy neked mik az igényeid azt én nem tudhatom, de akkor felsorolás következik.

    1: A fájllistán lévő fájlok közvetlen törlése a rendszerből, akár trash-be, akár a trash kihagyásával.
    2: Framestep back
    3: Feliratokat akkor is megeszi, ha csak hasonlít a nevük, de nincs más egyező felirat, tehát például nem akad fent, egy szóközön, ponton, vagy 1-2 plusz karakteren.
    4: Maintain time streching
    5: Jobbklikk menüből gyakorlatilag a renderelési módoktól kezdve minden elérhető, nem kell a beállításokban kotorászni, mikor nem muszáj.
    6: Hang és feliratszinkronizáció, utóbbi akár FPS alapján.
    7: Listába szedett playlistek, nem kell mentenem, majd kitallózgatnom pls és m3u fájlokat, csak a tabokon váltogatni. Ebben a VLC egy fokkal okosabb, de ott meg a GUI borzalmas, mintha a playlist nem is a lejátszó része lenne.
    8: Fejlett és testreszabható OSD. Például a Tab-ot lenyomva gyakorlatilag minden fontos infót kiír az adott videóról, emellett beállítható, hogy mutassa a sarokban mennyi telt el, mennyi van még hátra, ilyesmi, környezeti változókkal testreszabható timestamp.
    9: Intelligens codec-kezelés, akár belső, akár külső, egyszerűen váltogathatok közöttük. Külön profilok is létrehozhatók nekik. Rengeteg video és audio processing, szűrők, valamint fejlett felirattámogatás, ( .ass .ssa .ssf), valamint több felirat betöltése egyszerre egymás alá, felirat átidőzítés.
    10: Close subtitle: Azért jó, mert ha van már felirat egy film mellett, nem kell azt törölnöm, ezzel a futó torrentet korruptá tennem, illetve nem kell "Hide subtitle" beállítást eszközölnöm, amit megjegyez a következő lejátszandó filmnél is, ahol már használnék feliratot és kapcsolhatom vissza.
    11: Shaderek
    12: Fejlett könyvjelzőzhető pozíciók globális kezelési lehetőséggel.
    13: Egyéni profilok a beállítási lehetőségekhez.
    14: Működik a screenshot HWA (DXVA/VDPAU) esetén is.
    15: Van kis preview nézet (mint YouTube-on) a slider felett húzva a kurzort is már az újabb verziókban.
    16: Beállítható relatív és abszolút felirat útvonalak, így nem kell betallóznom, de még ráhúznom sem a videóra.
    17: Nem szenved olyan betegségektől, hogy ha a black marginra szeretnék feliratot renderelni, akkor teljes képernyőre váltás után villan egyet. MPlayerben ráadásul VDPAU módban ez az opció bugos is régóta.
    18: Fejlett billentyűparancs testreszabhatóság. Pl. több billentyűparancshoz is társíthatom ugyanazt az action-t.

    Remélem nem hagytam ki semmit, mindez egyetlen szoftverben.

    Van, amit az SMPlayer tud jobban, van, amit a VLC, de pl. VLC-ben az OSD abszolút szar, meg a billentyűparancsok is (pl. egérgombokra nem tudok parancsokat csinálni).

    (#191) hcl: "Az én munkahelyemen sincs nagyjából senki, aki pl. egy képet egy azt készítő eszközről fel tudna tölteni számítógépre, hogy azt lehessen levélben küldeni..."

    :F

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #201 üzenetére

    "ez itt még mindig a te igényeidről szól, ne haragudj, de azokat oldd meg magad."

    Ejj, ha olvasgatnád bizonyos lejátszók fórumait és wishlistjeit, más lenne a véleményed. Olyan alap dolgokra tesznek magasról a fejlesztők, amiket kb. 2 perc lenne leprogramozni, mert már valaki elkészítette a fixet és fel is tolta mondjuk pastebinre, de 8+ hónapja nagyjából 0% progress a témában.

    "egyesek szerint nem lehet windows nélkül élni. most akkor velem pontosan mi is van?"

    Te még a rétegigényekkel rendelkezők csoportján belül is csak rétegigényekkel rendelkezel, amit az is bizonyít, hogy a Photoshopot sem hiányolod és a KMPlayert/Potplayert sem... ;]

  • Penge_4

    veterán

    válasz #40553216 #205 üzenetére

    Azért nem csak vérpistikékből áll a világ. Tény, hogy a Photoshopnak ha sokan (akik nem grafikusok) nem is használják ki a funkcionalitásának a 70%-át, az a 30% nagyon hiányzik a GIMP-ből meg a többiből, amik rendszeresen előbukkannak érvekként.

Új hozzászólás Aktív témák