Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • enginev3.0

    félisten

    válasz Poostcard #56 üzenetére

    Nem törődöm?
    Még is mit tudsz tenni, Te, vagy én, mint a hétmilliárd emberből az egyik a (bocsánat) legalsó szintekről?
    Attól, hogy én itt azt írtam volna az előző hozzászólásom helyett, hogy "Jajjj na menjen a jó büdös csillagcsillagcsillag!!!! a Google" még semmi nem változik, márpedig az itt ilyen hozzászólásokat író emberek nagy része, vagy épp mind, mást nem tesz, de teljes mértékben fel van háborodva

    Mint ahogy a Magyar nép oly sok mindenen fel van háborodva, még is mit tesz? Otthon megbeszélik, majd a munkahelyen, idegeskednek rajta, agyvérzést kapnak tőle, de azon kívül, hogy beszélnek róla nem tesznek semmit, és a mi összefogásunkkal nem is fogunk soha, mert nekünk olyan (már) nincs, ezért nyomhatnak le bármit a torkunkon (és itt most rengeteg dologra lehet gondolni)

    És nekem abból mi hátrányom van, hogy olyan hirdetést látok amit "szeretnék", és ha pl keresek egy telefont már régebb óta Google segítségével, akkor ki tudja, egyszer egy másik univerzumban lehet, hogy majd rá is kattintok egy Google hirdetésre mert épp azt a készüléket mutatja nekem jó áron amit keresek

    A "mennyit lennének hajlandóak költeni eszközökre vagy szolgáltatásokra" résszel nem értek egyet, ugyan is annyit ad érte sok ember, amennyit elkérnek. Persze az okos ember az nem, az megvárja a megfelelő alkalmat, és neki elérhető áron vásárolja meg. Míg sok ember, minden felesleges dolgot hitelből vásárol meg, és sajnos ezért is van ennyi hitellel küszködő ember (azokat ne vegyük ide, akik az éhen halás szélén álltak, és ezért vettek fel hitelt, hogy "kapjanak" még egy valamilyen esélyt a megélhetésre), mint pl a szomszédom, felvett hitelt minek? Hogy tudjon lagzit csinálni, meg vehessen egy autót, mostanra alig alig tudnak megélni néha, nabumm. Persze sajnáljuk őket, de ki mondta, hogy vegyen új autót hitelből? És nem kellett neki munkábajáráshoz meg semmi ilyesmire. Nos rajta kívül még sok ilyen ember van.

    A lehallgatásos téma meg úgy tudom, hogy nem csak a Google-lal volt együttműködésben. Az NSA ha jól tudom elég sok egyéb helyről is kapott "támogatást" a felhasználók, és felhasználói szokásokról, annyira nem olvastam a témát, csak egy egy szösszenetet

    Még mindig azon a véleményen vagyok, hogy tök mindegy, hogy a Google van, vagy más, ilyen mint a lehallgatások, és a megfigyelések, mindig is lesznek. Van akiről többet megtudnak van akiről kevesebbet, ki mennyit oszt meg az életéből a világhálón.
    Én örülök, mert a Google ingyenes, és eddig még semmilyen negatív hatását nem éreztem, annak, hogy nap mint nap használom a YT-t, Google-t, Gmail-t, vagy épp Facebookot, bár az nem Google. Viszont pozitív hatását annál többet tudnék sorolni

    És mint mondottam, igen, nem törődöm vagyok, mert úgy sem tehetünk semmit, és lehallgatás ide vagy oda, megfigyelés ide vagy oda, én mint egy nem pedofil ember, nekem ugyan úgy 8 óra a munkaidőm, és ugyan úgy élek és majd egyszer halok meg, mint az emberek 90%-a. Se jobb, se rosszabb

    Egy nagyon zárójeles kérdés, nagyon elrejtve, hogy senki se lássa meg, de még is megkönnyebüljek, hogy megkérdeztem.
    Akik ennyire a rendszer ellen vannak, és most oly vitéz módjára kívánják összeomolva látni ezt a nagy fogaskereket, azoknak az eddigi életükben milyen negatív hatásai voltak annak, hogy őket "megfigyelik" "lehallgatják" (mint ahogy a mobilszolgáltatók is, őket most nem szidjátok, pedig lehetne, csak nem ők vannak soron). Vagy épp magán a tudaton kívül van-e bármi, ami zavarja őket

    [ Szerkesztve ]

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

  • enginev3.0

    félisten

    válasz Poostcard #56 üzenetére

    Egyébként szeretnék még annyit hozzátenni, hogy Te is ugyan úgy és ugyan olyan nem törődöm ember vagy mint én, vagy a sok más, akire céloztál, vagy itt valószínűleg bárki. Csak Te mást írtál hozzászólásnak mint én, pont az ellentétét, és már is én lettem a nemtörődöm, pedig azzal, hogy Te leírtad hogy neked nem tetszik a dolog, még nem sokat foglalkoztál vele, pont mint én

    Törődj bele a sorsodba, nem tudom hogy hogyan élsz, minkét élsz, de fogadd el, ha jó akkor örülj neki, ha nem túl jó akkor pedig próbálj rajta javítani

    Vagy légy Te az első ember, aki törődik a dolgokkal, és igazán neki kezd az ilyesfajta elnyomás elleni harcnak, hidd el, elég sok ember fog mögéd állni, ahhoz, hogy legyőzd a "hatalmat", mi többen vagyunk, csak a legnagyszerűbb módszerük volt a leghatásosabb, hogy a 21. század emberét teljes mértékben ellustítsa, hogy még csak véletlen se legyen kedve a billentyűzet gombjainak lenyomásán kívül máshoz folyamodni, azt meg nyugodtan csinálja, úgy is hatástalan

    Szóval remélem érted, mit szerettem volna mondani, nem érzem magam bármivel is rosszabb/lustább embernek az ittenieken közül bárkinél, mert szerintem, azon kívül, hogy leírta mindenki hogy ez milyen szörnyű helyzet, és fujj, bleh, blah, még semmi mást nem tett, még is én lettem a nemtörődöm, csak mert nem azt mondtam mint mindenki más

    És nem nem leszek én az első ember aki harcnak indul, ahogy eddig senki sem, hisz én is inkább élek tovább ahogy eddig, minden nap hazajövök, egyszer majd lesz egy családom, őket próbálom védeni, óvni, eltartani, és kész, ennyi a történetem, nem leszek világmegváltó, de szerintem -az itteniek közül- senki más sem.
    Viszont ha egyszer már annyira ellehetetlenül az életünk, hogy végre észbekapunk, akkor kő kövön nem marad, és minden megváltozik, csak azt hiszem már nem élem meg, pedig még fiatal vagyok. De ha egyszer rájön az ember, hogy talán nem is önszántából lustult el, hanem "rákényszerítették" és mennyi mindent lenyomtak a torkán, akkor felébredünk és szétverünk mindenkit (csak hogy jó legyen a vége:D)

    [ Szerkesztve ]

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Új hozzászólás Aktív témák