Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #24737024

    törölt tag

    válasz Apollyon #12 üzenetére

    még nagyon messze vagyunk attól hogy random járókelő lopás céljából csak úgy rfid-ket olvasson be az utcán

    Nem mellesleg már kapható RFID-blokkoló pénztárca :K Ha pedig ellopják a pénztárcádat, akkor egy gyors telefon a bankba és a kártya annyit ér a tolvajnak mint a műanyag amiből készült :U

  • Vesa

    veterán

    válasz Apollyon #38 üzenetére

    "Most ne arról beszélj hogy mi van ha ellopják, hanem arról hogy neked milyen hátrányod származik abból hogy ha paypass-szel fizetnél."

    Pedig éppen arról kell beszélni, ha ellopják! Ugyanis ez a legfőbb hátránya! 5000Ft-onként lehúzhatnak százezret is pillanatok alatt! Normál kártyával jóval nehezebb dulguk van, mivel 10Ft-ért is PIN-t kér. Cserébe nekem viszont semmi előnyöm nem származik ebből!
    Megjegyzem, nem a lehetőséggel van a baj, hanem azzal a gyakorlattal amit a bank csinál, nevezetesen, hogy rám kényszeríti ezt a fajta kártyát. Megértem, hogy van akinek ez jó, de sokunknak viszont semmi haszna belőle, tehát nem fogadom el, hogy erőszakkal tolják ezt a hülyeséget. Megjegyzem, azóta már reklamáltam a banknál és mint kiderült, egyetlen módon még nagy nehezen lehet normál kártyát igényelni, de külön macera és szívás, mert ezt be kell zúzatnom és külön kell igényelnem egy másikat, speciális feltételekkel. Ez gáz!
    Felőlem használja ezt aki akarja, de nekem ne tolják le a torkomon csak azért, mert most éppen ez a TREND!

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Apollyon #42 üzenetére

    Nem tértem ki, világosan leírtam amit gondolok erről, ellenben Te elvárod, hogy eleve kizárjak egy jelentős problémát! (egy hasonlattal élve: a házasságtörő párod arra kér téged, fejtsd már ki mi bajod van vele, de a félredugással nem érvelhetsz)

    szupermacs

    Egészen pontosan mit nem értesz? Világosan leírtam, hogy a véleményem magánjellegű, nem ítélek el senkit aki ezt akarja használni -ellenben irányomban ez megy itt egy ideje-. Ha Te -vagy bárki más-, használni akarja, akkor tegye! Magánügy! Az viszont az én magánügyem, hogy én mit használok!
    A probléma a kényszerrel van amit a bank alkalmaz, de ezt most írom le ezredszerre...!
    (Nekem pedig a funkcionális analfabéták miatt lenne kedvem lelépni a bolygóról.)

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák