Új hozzászólás Aktív témák

  • Geri Bátyó

    őstag

    A cikk leglényegesebb része ez: "a hátterében olyan aszimmetriák állnak, amikre Einstein nem gondolt"
    Ez pedig a kvantumfizika, aminek egyik fő tétele, a Heisenberg-féle határozatlansági elv! Minél pontosabban próbáljuk mérni egy részecske helyzetét, annál pontatlanabbul tudjuk mérni a sebességét és fordítva.
    Ráadásul a neutrino egy olyan részecske, aminek nincsen nyugalmi tömege, de mivel a fény sebességével mozog, így mégis detektálható, viszont csak közvetett módon (mivel nagyon ritkán lép kölcsönhatásba más részecskével, általában csak keresztül halad rajta).
    Ugyanakkor ott van az energiakölcsön is, ami megint csak elfogadott a kvantumfizikában. Egy részecske vehet föl energiát a "semmiből", de minél többet, annál hamarabb kell azt visszaszolgáltatni.

    Szerintem ez a három tényező bőségesen megmagyarázza ezt az eltérést. Azt is mondhatnám, hogy mérési határon belül van (igaz, nem tudom, hogy ez az eltérés valójában hány százalékot tesz ki).

    szerk: Most néztem, hogy 18 méternyi útnak felel meg. Ez 0.0024657%. Szerintem ez elenyésző.

    [ Szerkesztve ]

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák