Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • commanDOS

    senior tag

    Ha meg olcsóbb lenne, egyből felmerülne az emberekben a gondolat, hogy hogy van az, hogy annyi, mint egy Pc, de ilyen-olyan csúcsszuper, könnyen kezelhető, design-os, energiatakarékos, innovatív és még sorolhatnám? Mindenképpen túlárazott, de tény, hogy minőségibb és minden szempontból kompaktabb, mint egy átlag PC. A valós árkülönbség nem ez, hanem ha összehasonlítjuk egy márkás, jól összerakott, ténylegesen is megtervezett, indításra kész PC-vel, ami még szép is. A maradék a reklám, a logó és a támogatás.

    Én egyébként úgy tanultam, hogy ha van egy céged/gyárad, akkor mindig arra kell törekedni, hogy adott áron a lehető legolcsóbb anyagokból, amik még a célnak megfelelnek, a lehető leggyengébb minőséget állítsd elő a lehető legkisebb energia befektetéssel, úgy, hogy azért fizessenek. Ez a formatervre sajnos nem igaz. Hiszen az emberek többsége képes többet fizetni azért ha a laptopja fedele nem matt műanyag, hanem lakkozott, gravírozott valami, vagy szálcsiszolt alu, vagy mg ötvözet.. Holott a célra tökéletesen megfelel bármelyik strapabíró műanyag. Ne mondja senki, hogy szívesebben nézeget egy acer, vagy lenovo laptopot, mint egy új macbook-ot. Mondom ezt úgy, hogy nem kell bekapcsolni, nem kell használni, hurcolászni. Nem mintha szégyenkeznie kéne. Másik az emberek elvárásai, ennyi. Ha egyformák lennénk, elég lenne 1fajta autót gyártani, 1 fajta számítógépet....

    [ Szerkesztve ]

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

  • commanDOS

    senior tag

    Kicsit OFF de nem hagyhatom szó nélkül:
    "Az ipod hangminősége ratyi" jóég... Nem fogom visszakeresni, hogy ki is írta, már csak ezért sem személyeskedek, de ember.. hallottál már ipodot vagy csak valakitől hallottad, aki látta, hogy erről beszéltek? Biztos azért használnak ipodot hi-fi meg audiofil rendezvényeken, mert szar a hangzása. Nyilván nem MP3-mat nyomatnak róla, hanem lossless-t, de valamit tudhat ha a jóöreg cd játszó helyett be merték vállalni a több milliós rendszerek megszólaltatására. Veszel hozzá egy normális fülest, egy cx300-at vagy akg k324p-t és még mp3-al is szép hangja lesz, losslessről nem is beszélek. Nem jobb a hasonló áruaknál, de nekem ne mondja senki, hogy egy cowon (akik egyébként értenek hozzá) vagy egy noname megközelíti vagy lenyomja. Nekem 3g nano-van, nem a levegőbe beszélek. Volt iaudio-m is, összehasonlítási alapom is van. Nem szeretem a két végletet, amikor az egekig magasztalják az almás cuccokat, meg megy a ferdítés, félrebeszélés, meg azt sem bírom, amikor már csak azért megy a fikázás, mert apple.
    Na Peace

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

  • commanDOS

    senior tag

    válasz FTeR #122 üzenetére

    Hogy jön ide az erősítő? Én a jelforrásról beszéltem. A hi-fi meg "szabvány", szóval ez picit értelmetlen volt :) hacsak nem minihifire gondoltál.

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

  • commanDOS

    senior tag

    válasz perempe #124 üzenetére

    Egy jó futóműhöz képest valószínűleg igen, pláne ha a füled is jó, meg sok rendszert hallottál már. Eleve kompromisszumos a dolog, de ettől függetlenül még megjárja a hangja :)

    Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

Új hozzászólás Aktív témák