Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Воланд

    titán

    válasz WonderCSabo #17 üzenetére

    Eddig úgy volt, hogy RTM 2012 Q3 vagy Q4, GA meg 2013 Q1.

    Bár ez a "jövőre jelenik meg" ("And yet, as we look forward to the next generation of Windows systems, which will come out next year, there's a whole lot more coming.") még mindig nem elég pontos.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Воланд

    titán

    válasz hackeeeee #20 üzenetére

    Nem volt.

    (#21) WonderCSabo: Nincs mit!

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Воланд

    titán

    válasz WhiteWalker #24 üzenetére

    Jah végülis a win7 2009. október 22-én jelent meg a boltok polcain, az pont egy éve volt.

    Az msn-t meg már 2006 óta Windows Live Messengernek hívják. ;]

    [ Módosította: ollie ]

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Воланд

    titán

    válasz deathtania #34 üzenetére

    Ezzel összefüggésben elképzelhető, hogy először a win8-as tabletek jelennek meg, legalábbis többen ezt jósolják, főleg Ballmer beszéde után. Aztán majd 2013-ban jön a win8. Persze ez találgatás. Mondjuk elképzelhető, hogy jövő héten többet fogunk megtudni.

    (#35) Loveless: Metro UI? Azért az eddigi információk alapján lesz különbség a w7-hez képest. Arra meg nem is mondok semmit, hogy win9-ig xp-t akarsz használni...

    [ Szerkesztve ]

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Воланд

    titán

    válasz enginev3.0 #38 üzenetére

    Metro UI, kb ugyan olyan mint amilyen a Windows Phone 7 felhasználói felülete. Persze, hogy ezt hogy hozzák össze az jó kérdés. Az szerintem tuti, hogy az egész felület nem lesz lecserélve arra (legalábbis pc-n nem, tableteken meg szerintem csak az a felület lesz), viszont egy-két elem be fog kerülni a pc-s változatba is.

    (#39) 5h4rK: Plusz szolgáltatások, jobb erőforrás kezelés, felhasználóbarátabb, szvsz stabilabb, jönnek hozzá frissítések még egy jó darabig. Így hirtelen ennyi érv jutott eszembe a win7 mellett.

    [ Szerkesztve ]

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Воланд

    titán

    válasz 5h4rK #42 üzenetére

    "Gamerek eseteben tokeletesen megertem a valtast."

    Én meg ezt a hozzáállást nem értem. Mitől lesz valaki gamer? Mert új oprendszerre vált, ami jobban kihasználja az igényeit? Vagy hogy van ez?

    Eléggé érdekes dolog így általánosítani...

    [ Szerkesztve ]

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Воланд

    titán

    válasz 5h4rK #44 üzenetére

    "mi az ami annyira fontos?"

    Bitlocker, start menu search box, uac, wu, így hirtelen. Jah, meg ie9.

    Régebbi gépeken is jól elfut a win7, persze nem ezeréves gépekre kell gondolni (amúgy meg nem arról volt szó, hogy ilyenre tegyen w7-et, ha neki xp kell hát használja azt, de ha majd xy program nem indul el rajta, mert már nem támogatott az xp, akkor ne az ms-t szidja).

    "nem lehet felhasználóbarátabb mint amihez mar hozzaszoktal "

    Miért nem? Akkor nem lenne az, ha nem lehetne hozzászokni. Szvsz sokkal kényelmesebb használni a w7-et, mint az xp-t (kb semmit nem kell keresnem, elég ha beírom az adott program/szolgáltatás/akármi nevét a fentebb mát említett search box-ba).

    Control panel - két kattintás és visszakapod a régi nézetet.

    2009. április 14-től biztonsági frissítéseket kapnak a felhasználók, más hibajavítást, sp-t nem. Ez 2014-ig szól, de csak az sp3-al rendelkező verziókra vonatkozik.

    Amúgy felesleges hitvitát folytatni, hogy kinek mi a jobb. Az, hogy neked nem tetszik az új design, nem kellenek az új szolgáltatások egy dolog, de más nem biztos, hogy így van vele. A lényeg az, hogy a fejlődést meg kell szokni, főleg az informatikában. És nem véletlenül adtak el eddig 350 millió w7 licencet.

    (#45) 5h4rK: Na nem mintha olyan sok dx11-es játék lenne. De ez a gamerek általánosítás akkor is baromság. Finoman fogalmazva.

    [ Szerkesztve ]

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Воланд

    titán

    válasz bambano #49 üzenetére

    "lesz-e sok vállalat, aki azt mondja, hogy alig tértünk át a w7-re, nem érdekel a w8"

    Szerintem lesz. Véleményem szerint a w8 elsősorban az arm alapú eszközök miatt jön. Van egy piaci rés amit be kell töltenie az ms-nek (profit) és "egyszerűbb" egy komplett új oprendszert megírni, ami rendelkezik arm támogatással és fejlettebb érintőképernyőn keresztüli kezelhetőséggel, mint ha egy félmegoldással jelentkeznének.

    Aztán ki tudja, hogy a cloud terén még mit alkotnak. A többi újdonságról nem is beszélve.

    "lesz-e sok vállalat, aki azt mondja, hogy ha már eddig kibírtuk xp-vel és nem migráltunk se vistára, se w7-re, akkor már kibírjuk a w8-ig?"

    Szintén lesz ilyen vállalat.

    (#51) 5h4rK:

    "nincs mindenkinek feltetlenul szuksege az ujra"

    Nem tudhatja, amíg nem próbálta.

    "biztosan vannak olyanok akik emiatt valtanak"

    Persze, hogy vannak/voltak, ez egyértelmű. Viszont ez is beleesik abba, hogy az új oprendszer kihasználja az igényeit. Nekem csak az általánosítás nem tetszik.

    "de nem biztos, hogy az ujabb az jobb ( most nem a Windowsra gondolok ), vagy, hogy nekem arra az ujra szuksegem van."

    +1
    Találkoztam már én is egy pár programmal, aminek a régebbi verziója jobban bejött, mint az új (pl. knoppix 3.6 vs 6.4).

    [ Szerkesztve ]

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Воланд

    titán

    válasz orbano #60 üzenetére

    Szerintem egy operációs rendszer új tulajdonságaira nem lehet azt ráhúzni, hogy mesterséges igényt gerjesztenek. Használod, vagy nem használod, ennyi.

    (#62) Giinos: Nézd, még a nevét sem tudod leírni, innentől hogyan vegyem komolyan az "érveidet". Jah, várj, nem is írtál érveket, hogy miért is szar a wlm.

    "a skype-tól meg el lehet búcsúzni....eltörliki a föld felszínéről"

    Na, ez meg szimplán hülyeség és gondolom semmivel nem tudod alátámasztani. A Skype-ot azért vették meg, mert potenciált látnak benne (pl online videokonferencia). Hidd el az ms rendesen fel fogja futtatni.

    (#63) julius666: +1

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Воланд

    titán

    válasz orbano #71 üzenetére

    Mikor jelent meg az xp? 2001
    Mikor jelen meg a win 7? 2009

    Ha ennyi idő alatt nem sikerül egy új oprendszerre pénzt összegyűjteni, akkor arra nem tudok mit mondani (tegyük félre, hogy válság van, meg rosszabbul élünk mit négy éve, meg a hasonló demagóg dumákat). Ha kell az új szolgáltatás, akkor fizesd ki, ha nem kell, akkor nem kell megvenni, ennyi. Torrentet nem is akartam felhozni. :N Ott van a szabad döntés joga, szerintem az emberek nagy része van olyan értelmes, hogy el tudja dönteni, hogy mi kell neki és mi nem. Aki csak azért rohan megvenni xy terméket, mert nagy a hype körülötte, meg mindenkinek ez van, azzal nem tudok mit csinálni. Ráadásul most egy olyan termékről beszélünk ami megéri az árát és van belőle több változat is, szóval a felhasználó az igényinek megfelelően tud választani.

    #72: Igazság szerint trollkodik az illető, mert konkrét érvet még mindig nem sikerült a wlm ellen felhoznia.

    (#76) Giinos: Egyrészt lásd fentebb, az érveket még mindig hiányolom. Másrészt meg nem ártana, ha egy kicsit utánaolvasnál a dolgoknak. A skype megvásárlásával versenyképesek tudnak lenni a VoIP-piacon, anélkül, hogy új klienst kellene fejleszteni. Plusz már van egy 170 milliós aktív felhasználói kör is, akik csak azért nem fognak áttérni más kliensre, mert az ms megvette a skype-ot.

    Szóval most ott tartunk, hogy se az "az ócska msn" se a "a skype-tól meg el lehet búcsúzni....eltörliki a föld felszínéről" állításodat nem támasztottad még alá semmivel. A windows hálózatkezelése meg nem tudom, hogy hogyan kerül ide. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Új hozzászólás Aktív témák