Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yutani

    nagyúr

    válasz bacsis #3 üzenetére

    Agyzsibbasztó látni a mostani használt árakat is, nem csak az újakat.

    Korábban is voltak valóságtól elrugaszkodott egyének, akik pl. RX 470/570 árában kiínálták az R9 380 vagy RX 460/560 kártyáikat, de most, ami megy... Az idő őket igazolta. :DDD

    #tarcsad

  • shteer

    titán

    válasz bacsis #13 üzenetére

    én márciust tippelek, de lehet csak május - ahogy a külföldi rendelések is mutatják

    ..szerintem jónak tűnik

  • Fred23

    nagyúr

    válasz bacsis #13 üzenetére

    Néhány hónapot ki lehet bírni régebbi játékokkal is.

    Szóval ha az ember le szeretne hajolni egy kis ingyenpénzért, most ad el. A kérdés csak az, kinek mennyit ér az a kis apró, illetve mennyire van éppen rákattanva valami modernebb játékra. Én a CP2077 kijátszása után eladtam a fő gépemből a procit és a vga-t haszonnal, mert éppen most nincs már semmi újabb játék, ami érdekelne. Aztán vettem elfogadható áron egy 3400G-t, hogy valami örömöt hozó újdonság is legyen.

  • Vektor_75

    csendes tag

    válasz bacsis #19 üzenetére

    Tökre pontosan így van ahogyan írod, én mostanában kezdtem el bányászni csak, de hiába szeretném bővíteni a gépeket nincs miből mert, hétről hétre mennek felfelé az árak.
    Alapvetően a kínálat sem biztos, hogy feltétlenül annyira alacsony mint amit mi kívülállóként látunk vagy sejteni vélünk.
    Biztosan ugyan nem tudom a módját, hogy hogyan és mint jutnak hozzá emberek a kártyákhoz, de az elmúlt hetekben több alkalommal vettem úgy át kártyát az alza-ban hogy aki hirdette még át sem vette azt amikor a hirdetését feladta. Mert ez a fajta felvásárlás nem hajtja fel az árakat mi?
    Tekintve, hogy magasan vannak a kripto árfolyamok nyilván aki akar ezzel foglalkozni az tud belőle profitálni bányászattal, és amíg ezek az árfolyamok lehetővé teszik addig a mostani árnál is magasabban el lehet adni a kártyákat. Amíg nem önti tele valaki olcsó kártyákkal a piacot (ugyan miért tenné?) addig amíg profit van meg fogják venni, mert ha nem 6 hónap alatt hozza vissza a befektetést, akkor majd 8 v 10 ...

    Valójában nagyrészt a nyereségvágy hajtja fel az árakat, ki kereskedéssel (nem csak a nagy és kiskerek, hanem a kártya neppereket is ideértem) ki bányászattal veszi ki ebből a részét, de összességében ez a fő oka. Nyilván a remek árfolyam sem segíti azt, hogy olcsóbb legyen, de ezek együtt szépen kiadják a matekot. Szerintem....

    A mostani vesztesek mint általában azok akik ezen a piacon kívül mozognak és csak használni szeretnék a kártyákat az eredeti rendeltetésüknek megfelőlően.

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz bacsis #3 üzenetére

    de, feljebb tudod tolni
    mindig az új árak szabják meg a használtak árát is
    igazából nem értem hogy erre emberek rácsodálkoznak
    nem kell ehhez közgáz diploma, leginkább semmilyen sem
    kereslet nagy - kínálat konvergál a zerohoz - > egyértelmű árnövekedést eredményez
    és ez nem csak magyar hont érinti, leginkább globálisan ez megy
    amíg le nem cseng/csillapodik a bányászda ez maradni is fog
    aki a múltban akar vásásrolni találja fel az időgépet, az megoldás lehet:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • shteer

    titán

    válasz bacsis #54 üzenetére

    valamivel meg kell termelni az áramot is a gépeknek :D

    ..szerintem jónak tűnik

  • válasz bacsis #58 üzenetére

    nem, nem csökken, mert lehet vele bányászni.. vagy ha arra már alkalmatlan (4gb ram), akkor átlag játszós gépbe bőven elég, és ár/teljesítmény arányban kompenzál - követi a 8gb-osok árát felfele.. de ezt már az elején megbeszéltük :)

    "... and I hope you have a great day!"

  • Chaser

    titán

    válasz bacsis #58 üzenetére

    rossz a matek
    tényleg csodálkozom
    legyen adott egy rx470, ami ótvar sz@r meg elavult
    röhögsz egyet, akkor veszek boltban 5500xt...jah hogy nem veszek, mert nincs, ha van is +40e-kért jó esetben
    akkor veszek 580..jah az sincs, de ha van is +40-60e-kért
    akkor veszek 1660-at, ezek hülyék a drága használt sz@r elavult gar nlküli 470-neé...jah azt se veszek, mert az sincs
    ahogy nincs 1650, 1650s, semmi, 5600 xt, 5700 xt, 3060 ti, 3070, 2070, semmi
    nyilvánvalóan megnő a kereslet innentől minden vga-ra ami elérhető, mert nincs alternatívája
    ne haragudj meg, értelmesebbek közt vagy, és egy ennyire egyszerű ok-okozatot nem látsz át
    egyetlen kártya a piacon ami még elérhető az a gt 1030, afelett semmi

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Alpi.

    addikt

    válasz bacsis #58 üzenetére

    Ez az, ami szinte hihetetlen számomra is, de látjuk, hogy megtörténik...
    Tavaly, tavasz környéke, nyár elején raktam össze a sógorom testvérének a kisfiának egy gépet. 150K volt a limit. Ebből egy R5 1600AF, Msi Gaming Max B450, 2x8 G.skill Ripj. 3000C15, táp, gépház, 128-as ssd jött ki újonnan vásálva és egy használt, de patika, dobozos, tényleg piko-bello Msi Rx470. Igaz nem keveset legóztam meg keresgéltem, ráadásúl volt egy kis baráti segítség is itt-ott (Amit ezúton is köszönök !), egy Hdd-t kapott tőlem és a vége talán 147K lett. Azért részleteztem így ki, hogy lássátok, nem a legalja cuccokból válogattam, hanem maradt egy kis mozgástér még válogatni is, ráadásúl van egy kis fejlesztési potenciál is ha szükség lenne rá 1-2 év múlva. Ma ezt, bár nem néztem meg, de tippre 200 és 250K közt lehetne összedobni. Lehet, hogy a 250K-hoz van közelebb, nem lennék meglepve ! Ha 225K-t veszünk alapnak, akkor ez kevesebb, mint egy év alatt +50% !!!! :U Úgy, hogy mindegyik alkatrész már akkor is 2-3 generációval az aktuális legújabb alatt volt ! Azért ez elég beteg. Értem én a viccet csak nem szeretem ! :DD

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

  • Chaser

    titán

    válasz bacsis #58 üzenetére

    és felteheted magadnak a kérdést, az írásban említett 1660 pl mért drágult meg?
    rendkívül egyszerű
    amd balf@sz volt, valami hitvány szerződést írhatott alá a konzol soc-okra, saját sz@rjait alig tudja gyártani - > a két szereplős vga piacról az egyik átmenetileg kb el is tűnt, amit meg legyártott vga-ból már azeéőtt jóval eladta hogy egyáltalán szalagra került
    - emllett még a régi cpu-inak ára is sokszor drasztikusan emelkedett/nem elérhető vált, ma egy 4c/8t ryzen 3100 árán kapsz 6c/12t intel 10400f-et, már ha épp elérhető a 3100 boltban -
    aki 1660-at akart venni de már eltűnt vett 1650-et, vagy dobott hozzá és vett 2060-at, de akár 5500xt, amiből lett 580 vagy 5600 xt, akinek meg már 5600 xt nem jutott vett 5700 xt-t vagy 2070-et, egész addig amíg a kör be nem zárult és minden elfogyott, és nem azért mert kifutók ( : legtöbbje nem az
    emiatt minden használt régebbi vga ára is meglódult, mivel újan semmilyen alternatíva nincs semmilyen árkategóriában, kivéve a 25-30e ft-os sávot - ami már szintén drágulásnak indult -
    teljesen mindegy milyen kereslet lenne egy rx 470-re akkor, amikor minden boltban 25-300e-ig rohadnak a polcok vga-tól, mert most nem az a helyzet van
    van 50e ft-od vga-ra boltban semmit nem kapsz érte
    úh. kénytelen vagy használtat venni
    aki meg nem a maga pénze ellensége nem fogja neked odaadni apróért, mert nem szorul rá mivel nincs új alternatíva - amellett ha ő másnap mégis vga-t akar venni mit kap azért az apróért lóPh@szon kívül? leginkább semmit -
    ez ennyire egyszerűen működik
    még van pár olcsóbb 570 aprón, majd elhordják azokat is, vagy felébrednek a tulajok akik esetleg nincsenek képben az új árakkal és annak is vége
    ennek tetejébe még csak eztán jön kínában az újévi 2-3 hetes leállás
    beugró 3070-et első körökben 226-229e-ért lehetett venni, most jegelve 340-ért is vannak cirka másfél-két hónappal később
    msi gaming x ősz elején nem kellett nekem boltból 155e ft-ért
    most 250e-ért valszeg' egy nap alatt eladnám
    és ugyanígy minden kategória árban feljebb lépett, akár új, akár használt, mert semmi sincs a boltokban
    ahogy kinéz egy darabig nem is lesz

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • lo_jo

    senior tag

    válasz bacsis #81 üzenetére

    A Cyberpunk bizonyos szempontból egy rétegjáték. Egy magas gépigényű, ráadásul kifejezetten rossz hírű cím, annak ellenére, hogy szerintem teljesen élvezhető. A tömeg még mindig a f2p: Fortnite, LoL, WoT és hasonlók. Ezekre meg ha nem volt eddig vga vagy épp cserélni kell, akkor bizony opció egy RX470, GTX970, 1050ti, stb.

    De megnézheted egyéb hardverek árának alakulását: a kormányok ára az egekbe szökött, amikor az F1 pilóták elkezdtek streamelni, a joystick/yoke piacon soha nem látott hiány volt a Microsoft Flight Simulator megjelenéskor, tavasszal teljesen esélytelen volt bármilyen webkamerát találni, ami meg volt, az is majdnem dupla áron. És igen, mindegyiknél nyögte az alsó szegmens is, a legolcsóbb 180 fokos, tapadókorongos gagyi kormányok is kb 50% felárral mentek, az én akkori HOTASom több, mint a duplája volt az eredeti árához képest, egy Logitech C920 HD Pro webkamera 25k körül volt kapható, majd hirtelen márciusban 80k lett, azóta "visszaesett" 45 környékére, de ez is húzta magával a 720p és még gyengébb kamerák árait.

  • Chaser

    titán

    válasz bacsis #84 üzenetére

    én így látom, illetve mindig ezt tapasztaltam kereskedelemben, it-ben
    lásd ramok ( : ha holnaptól megduplázódnak az új árak, főleg úgy hogy még elérhetőek is csak úgy lesznek mint most a vga-k, akkor használt piacon 2x8gb-ok úgy repkednek 50e-ért hogy öröm nézni, és ha az embernek ram kell kénytelen megvenni
    persze azt mindig gyorsan lereagálja a használt piac ha valaminek felfelé megy az ára, ellenkező esetben lasan reagál ( : de az egy másik dolog
    csak azért tudtam nagyjából kisakkozni mik lehetnek a háttérben mert kisebb amd cpu-t és vga-t akartam venni, úh. követhettem hogy tűnnek el a termékek és emelkednek a kisebb zen cpu-k árai, már jóval-jóval karácsony előtt
    én is köpködtem ne aggódj, aztán úgy voltam vele ha opatnak' a bányászok akkor én is bányászok kicsit, csak én másképp, így folyamatosan tudtam követni az új rtx-ek árát és elérhetőségét is
    már bő egy hónapja mondtam akinek kell vga vegyen, mindegy mit, amit tud, akkor már van csere alap ( : utána ráér gondolkozni, mert brutálisan elszállnak az árak az addig látottak alapján
    elszálltak

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák