Új hozzászólás Aktív témák

  • Vektor_75

    csendes tag

    válasz bacsis #19 üzenetére

    Tökre pontosan így van ahogyan írod, én mostanában kezdtem el bányászni csak, de hiába szeretném bővíteni a gépeket nincs miből mert, hétről hétre mennek felfelé az árak.
    Alapvetően a kínálat sem biztos, hogy feltétlenül annyira alacsony mint amit mi kívülállóként látunk vagy sejteni vélünk.
    Biztosan ugyan nem tudom a módját, hogy hogyan és mint jutnak hozzá emberek a kártyákhoz, de az elmúlt hetekben több alkalommal vettem úgy át kártyát az alza-ban hogy aki hirdette még át sem vette azt amikor a hirdetését feladta. Mert ez a fajta felvásárlás nem hajtja fel az árakat mi?
    Tekintve, hogy magasan vannak a kripto árfolyamok nyilván aki akar ezzel foglalkozni az tud belőle profitálni bányászattal, és amíg ezek az árfolyamok lehetővé teszik addig a mostani árnál is magasabban el lehet adni a kártyákat. Amíg nem önti tele valaki olcsó kártyákkal a piacot (ugyan miért tenné?) addig amíg profit van meg fogják venni, mert ha nem 6 hónap alatt hozza vissza a befektetést, akkor majd 8 v 10 ...

    Valójában nagyrészt a nyereségvágy hajtja fel az árakat, ki kereskedéssel (nem csak a nagy és kiskerek, hanem a kártya neppereket is ideértem) ki bányászattal veszi ki ebből a részét, de összességében ez a fő oka. Nyilván a remek árfolyam sem segíti azt, hogy olcsóbb legyen, de ezek együtt szépen kiadják a matekot. Szerintem....

    A mostani vesztesek mint általában azok akik ezen a piacon kívül mozognak és csak használni szeretnék a kártyákat az eredeti rendeltetésüknek megfelőlően.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák