Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Huma

    addikt

    válasz Agostino #323 üzenetére

    Nem sántít. Miért sántítana? Számtalanszor alátámasztotta már az élet az állításomat.
    Természetesen nem építészmérnökre, gépészmérnökre, programozóra, jogászra, könyvelőre, stb gondoltam mikor ezt írtam.

    "megkövetelik, mert meg kell követelni"
    No de miért is kell megkövetelni? Azért mert a bürokrácia országa vagyunk. Nyugaton érdekes módon sokkal lazábban kezelik ezeket a dolgokat. De hát róluk nem szabad példát venni mert nézzük meg hogy hol tartanak hozzánk képest...
    Az is érdekes, hogy valahogy mindig csak a rosszat tudjuk átvenni tőlük. Ha néha valami jót is át veszünk, azt is átalakítjuk úgy, hogy rosszá váljon.

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Agostino #390 üzenetére

    Egy kicsit valóban indulatosan fogalmaztam, elnézést. Igazából arra gondoltam a vezérigazgató személyében, aki rábólint a fizetésekre. Régi munkahelyemen nekem a vezérigazgató ajánlotta a fizetésemelésemet, bár lehet ott más funkciója is volt.

    A lényeg, hogy én ezt úgy látom, hogy a fizetés akár lehetne kétszer annyi is, és az említett munkáltató ezt nem érezné meg – mivel ez esetben egy eléggé nagy company-ról van szó – nem érintené a céget negatívan ez a plusz kiadás, amely alapesetben elvárható volna. Az, hogy mégsem kétszer annyi, csak azt szolgálja, hogy a bevétel minél nagyobb legyen.

    Meg alapból, aki mégis rábólint arra, hogy legyen 65 ezer a fizetés, mégis nem gondolja át, hogy vajon mi lenne, ha ő is ennyit kapna? Nyilván jóval magasabb a járandósága ha ilyen befolyása van a cégnél. Nem gondol bele, hogy ő biztosan nem tudna ennyiből megélni, és mégis ezt rakja az emberek arcába? Én nem sajnálom senkitől sem a pénzét, csak ez szerintem etikailag kifogásolható.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Agostino #401 üzenetére

    Értem amit mondtál, és hasonlót egy korábbi hsz-ben ki is fejtettem.

    "ha ti dupla annyit kaptok, tök jogosan mondják a szakemberek, középvezetők, irodisták és infósok is, hogy hé: akkor nekünk is jár. és igazuk lesz, nem? ők is emberek, ők is pénzből élnek."

    Ez igazából már irigység. Ha a fizikai melós még az emelés után sem kap annyit, mint az infós kapott emelés nélkül, akkor az infós mit pattog, illetve miért kéne sajnálnia a másiktól a pénzt? Mert szerinte az ő munkája többet ér? Na ez a másik, és elég sok ilyen van, amikor egy szintén alkalmazott lenézi a másik alkalmazottat mert annak kevesebb a fizetése. (és most tekintsünk el attól hogy ki mit csinál)

    (#405) emvy: Ettől még nem várható el a paraszttól (bocs, munkavállalótól), hogy nyomorban éljen a munkájáért cserébe.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Agostino #409 üzenetére

    Igen ebben is igazatok van.

    De ahogy az előző hsz-emben is írtam, nem szabadna elvárásnak lennie a munkáltató részéről, hogy a dolgozó nyomorban éljen mert olyan kevés fizetése van, de a munkája azért legyen kifogástalan.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák