Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LW

    őstag

    válasz velizare #37 üzenetére

    A gazdász és jogi szakok állami támogatásának megvonása is elég meredek lépés volt. Valamilyen szinten azt még meg is értettem, ugyanis gyűltek a diplomás munkanélküliek (vagy ahogy Te fogalmaztál, a diplomás utcaseprők).

    Azt gondolom, hogy ha valaki könnyű szerrel megszerez egy BSc diplomát és nem talál munkát az vagy nagyon béna abban, amit csinál. Vagy pedig olyan (könnyű) szakot végzett el, amire nincs szükség.

    Viszont most, hogy a már korábban 30ezerre csökkentett állami képzések számát 10,5 ezerre akarják csökkenteni, az egyetemek rengeteg pénztől fognak elesni és ez az oktatás színvonalán is látszódni fog előbb-utóbb.

    A felnőttképzésnek nevezett OKJ-s agysebész szakokkal annál inkább kezdeni kéne valamit. (színvonalban itt nagy a szórás)

    PS: Nekem szívességet tesznek, ugyanis második éve vagyok állami (műszaki) képzésen és jól haladok vele.

  • djculture

    félisten

    válasz velizare #37 üzenetére

    Ezt így nem mondanám hogy nincs szakmája meg nem tud elhelyezkedni csak az kerül ilyen gyárakba. Rengeteg műszerész kolléga dolgozik dolgozott ilyen gyárakban, akinek egy fokkal sincs jobb dolguk mint a sima sormelósnak /vagy ahogy ilyen helyen nevezik operátornak/. Tapasztaltam eleget a körülményeket én is.

    Egyébként ami a vicc először a 12 órába beletartozott az ebédszünet utána már azt is le kellett dolgozni. Még a busz erre vár fél-1 órát és emiatt nem ér haza senki értelmes időben sose. De már legutoljára ilyen 150km --ről hozták a melóst mert a környékbeliek már bármit elvállaltak csak oda ne kelljen menni.
    A 12 órás műszakokról annyit hogy tapasztaltam 10 órás műszak utána már óriási mennyiségű selejt jött le a szalagokról.

    [ Szerkesztve ]

  • buherton

    őstag

    válasz velizare #37 üzenetére

    A két korszakot ne keverd létszíves. Az abban a kontextusban teljesen elfogadható döntés volt. Ugyanis az ország demográfiai viszonyainak megfelelően osztotta be a diplomásokat, még ha mást is magyaráznak bele!

    Ne magyarozz, és ne általánosíts. Köszi! Ahogy látom a nagy világot nem magyarnak büdös a kétkezi munka.

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz velizare #69 üzenetére

    A tényeket nem lehet máshogy látni :U . A demográfia kívánta azt a törvényt, ugyanúgy mint napjainkban is próbálják a demográfiának megfelelően felhúzni egyes etnikumokat.

    Gondolom te nem kétkezi munkával keresed meg az ennivalót otthonra, és egyáltalán nem ismered ezt a világot (ha nincs így, akkor ez a mondat ignore). Viszont az, hogy ilyen operátori állásra is rendszeres a túl jelentkezés nem éppen azt sugallja, hogy a büdös a kétkezi munka a magyarnak. Jó pár helyen simán megtehetik, hogy félévente cserélik majdnem az egész gárdát, mert tudják hogy úgy is fognak jelentkezni elegen ismét, mert kell a munka.

    Zsidókat és a cigányokat kihagytad a sorból, ha már ilyen nyíltan emlegeted az etnikumokat.

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • creativehun

    csendes tag

    válasz velizare #37 üzenetére

    A Flextronicsnál dolgozom és meg kell,hogy jegyezzem csacsiságokat állítasz.A munkatársaim döntő többségének minimum érettségije többüknek technikusi végzettsége vagy épp felsőfokú végzettsége van.Aki azt hisz,hogy manapság olyan baromi könnyű elhelyezkedni az országban az álom világban él.A cégek pedig azért teszik meg amit megtesznek mert a kormányzat jogot adott nekik ehhez.Nálunk is össze vissza 12 órázások vannak aztán amikor nincs épp anyag akkor ne gyere dolgozni.Lehet,hogy szombaton melóztál a következő hét szerdáján meg ne gyere mert épp nem jött meg valami alkatrész vagy szerintük sok a szabid és akkor elzavarnak 1-1 napokra.Meg lehet kérem ebben az országban bármit tenni és az a hülye aki nem teszi meg ha egyszer a kormány szentesítette a modern kori rabszolgatartást.Nem is igazán értem miért a csodálkozás???Akinek egy csöpp esze van az tudhatta,hogy ilyen következményei-vagy majd még súlyosabbak-lesznek annak ha a kormányzat kiszolgáltatja a dolgozókat a munkáltatóknak! Nem taunlmányokat kellene íratni tíz milliókért hanem őszintén beszélni a dolgozókkal és valóban konzultálni velük!

Új hozzászólás Aktív témák