Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dezsike

    tag

    válasz Nekomajin #16 üzenetére

    Vezettem gyakorlatot egyetemen, gépen írták a hallgatók a tesztet. A gép azonnal kiértékelt mindent. A szokásos igaz-hamis mellett egy "nem válaszol" opció is volt, az kezdett bejelölve, így nem lehetett, hogy el se olvassa a kérdést és 50% eséllyel jó a nem bejelölt checkbox, mindenképp el kellett olvasni a kérdést és akkor már megvan az esélye, hogy eszébe jut, vagy kilogikázza valahogy, de a puszta tippeléshez is kellett minimum két kattintás. Mindenkinek tisztán megvolt az idő a kitöltés kezdetétől számítva, a papírral ellentétben amit ki kell osztani majd össze kell szedni, van akihez később jut el, összeszedéskor még ráfirkál valamit, stb. Pontos statisztika van róla, hogy melyik kérdést milyen arányban válaszolták meg helyesen, az évek során összegyűlt adatokból újként is egyből láttam, hogy melyik anyagrész lesz várhatóan problémás, előre felkészültem rá és be is jött, az adott anyagrész valóban nehezen ment. Sok előnye van a papíros tesztekkel szemben, de megvan a hátránya is, csak ellenőrzött környezetben működőképes, mi se engedtük saját gépen írni, csak a géptermi gépeken (IP szűrés volt, aki nem géptermi gépen nyitotta meg nem is látta a tesztet, a helyét sem, csak az eredményt ha már kitöltötte).

Új hozzászólás Aktív témák