Új hozzászólás Aktív témák

  • Zanik

    addikt

    válasz sb #136 üzenetére

    “A többiek azt próbálták elmagyarázni, hogy általános az érintettség: ún. empátia. Ha 1-2-5% meghal a világ másik felén azon is van aki elszomorodik bármilyen furcsa is. És lehet, hogy az ebola alatt is így tett.”

    De hát én pont emiatt hoztam fel példának az influenzavírust. Az érintettség okán. Az empátia okán.

    Miért vagyunk hirtelen empatikusak a média által harsogott tragikus hírek hallatán, miközben úgy megyünk el naponta tragédiák mellett, hogy nem veszünk róla tudomást?!

    Meghalt 107 ember Kínában és az ‘érintettség okán’ rögtön empátiát gyakorol mindenki. Meghalt tavaly 10.000 ember influenzában, és sehol nem láttam azokat a szörnyülködő kommenteket, amiket most. Pedig sokkal sanszosabb, hogy Magyarországon valaki érintett lesz influenzával (akár valamilyen idős rokon kapcsán), mint a 2019-nCoV-val.

    Miért szelektív az empátiánk? Miért érdemel nagyobb empátiát az influenza áldozatainak számához képest egyelőre(!) elenyésző számú koronavírus áldozat? Mert az influenzát megszoktuk? Mert az influenza csendes gyilkos?

    És eszembe sincs elbagatellizálni a 2019-nCoV-ot. Csak igyekszem racionális maradni, ahelyett hogy a médiához hasonlóan feleslegesen kelteném a pánikot. Mert a pánik nem megoldás. A feladat most az, hogy fokozottan tartsuk be az alapvető higiéniára vonatkozó ajánlásokat. Meg hogy ne menjünk betegen dolgozni és tünetek esetén forduljunk orvoshoz. Ezzel lehet megelőzni a járványt. Nem azzal, hogy ‘szelektív empátiát’ gyakorlunk egy fórumon.

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

Új hozzászólás Aktív témák