Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sofian

    őstag

    válasz oO7 #30 üzenetére

    Nana!!! Senki sem mondta hogy a tartalmak kereshetősége jó is lesz. Csak azt mondja, hogy jól eltorzítja a találati listádat az összes ismerősöd által végzett tevékenység alapján.

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz oO7 #96 üzenetére

    Pontosan, ráadásul szerintem inkább örülni kéne annak, hogy pl. nem törik össze magukat a gyerekek bringával, mert már vannak könyök- és térdvédők, vagy hogy nem megy tönkre a szemük 18 éves korukra a CRT monitoroktól. :)

    #97: De Bedeco már nincs! (sajnos, a banánost imádtam :D )

    [ Szerkesztve ]

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • rii

    nagyúr

    válasz oO7 #96 üzenetére

    szerintem ettől senki nem érzi magát többnek. Az egy hangulatos összefoglaló a közel-múltról.

    (#98) Csapoati: 1992-2010-ig néztem CRT-t, Semmi bajom nem lett tőle. pedig volt hogy 2 db 21"-os CRT ment mellettem.

    kopi1234: gondolom erre céloztál. a válaszom nem, de kedvem lenne egy 286-os meg egy 386-os összeállítani, és a 386-osról, vagy maximum egy 486 DX2-ről netezni .... csak így is van otthon már 2 számítógép, hát a mai gépek nem mások, mint egy felturbózott 386-os. intel-intel ... a retro feeling megvan.
    venni akakrok számológépet, és mivel a 80-as években még a "vegyél minőséget és használd örökké" mentaláis zajlott, ezért inkább egy abból a korból származó számológépet néznék ki ...

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • McSpy

    őstag

    válasz oO7 #103 üzenetére

    Persze igaz hogy a technológiai fejlődés kell,mert még mindig a fán csücsülnénk,ha belegondolok,hogy mi volt a 70 években,úgy mint telefon,tv,videomagnó,zenelejátszó kütyük terén,és mi van ma,evoluciós ugrás :D ,mondjuk ez itt Mo-ra igaz csak,meg a szovjet éra alatti országokra,mert mesterségesen nem engedték a technikai fejlődést.
    Aki már a rendszerváltozáskor,vagy elötte pár évvel született annak alap a technika fejlődése,és ez igy van jól

    Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

  • OgKush

    senior tag

    válasz oO7 #143 üzenetére

    Szerintem a közösségi oldalnak az a lényege, hogy az ismerősaiddel megoszthass amit szeretnél.
    De CSAK AZ ISMERŐSEIDDEL.. fb-ra ha regisztrálsz, bekell állítani, hogy mi NE legyen látható, mert alapból full publikus mindened..

    Ha pedig le van korlátozva, hogy ki lássa az adataidat, nem azt jelenti, hogy a fb nem adja ki 3rd party site-oknak, meg cégeknek az adataidat, mint a google.
    Sőt, most már a rendőrségnek is kiadják, és közelítünk a gondolat rendőrséghez, nem merik likeolni az emberek mondjuk a 420-oldalát, mert jaaahj mi lesz ha ezért megbüntetnek, vagy felkelti a hatóságok figyelmét, hogy esetleg az ember illegálisat csinál, még ha nem is csinálja csak érdekli a téma ( 420 egy canabis fan page)

    Olyan közösségi oldal meg szerintem nincsen, ami nem adja ki az adataidat, se pénzést, se a rendőrségnek..

    a több, mint 1 milliárd felhasználó nem ezt sugallja
    Nézzlél meg egy kimutatást, hogy az elmúlt 1 évben hány ember törölte magát a fb-ról, illetve mennyien mennek más közösségi oldalakra..
    Nézd meg, hogy ha csinál a fb valami újítást, ( pl timeline) hány ember ÖRÜL neki, és nem ellenzi.. Persze lenyomják az ember torkán, és kötelező mindenkinek a timeline, és még lehetne sorolni..

    Én azt próbáltam az elöbbi hsz-mben kifejteni, hogy ha PRIVÁT lenne az oldal, nem lehetne ingyen regisztrálnia mindenkinek 10000 felhasználót, és lennének korlátok, sokkal jobb lenne a felhasználói élmény.
    Elhiszem, hogy a fb a reklámokból meg nem tudom miből él, de ha mondjuj a regisztráció lenne fizetéshez kötve, akkor abból is megélhetne, vagy lennének prémium részei az oldalnak... inkább fizetek pár dollárt, hogy egy jó, letisztult, használható, gyors, és megbízható oldalt használjak, mint hogy egy teleszemetelt oldalon mászkáljak.
    Persze senki nem kötelez erre, ja de a társadalom... :U

  • oO7

    őstag

    válasz oO7 #151 üzenetére

    mellesleg eleve nem tudom, hogy honnan jön ez az "eladják az adatainkat" hülyeség... miért érné ez meg nekik?

    ők nyújtanak a hírdetők felé egy hírdetési felületet és biztosítják a hírdetőknek, hogy a hírdetéseiket a megfelelő személyeknek célbajuttatják... ha eladnák az adatainkat, akkor a hírdetőknek nem lenne szüksége a facebookra...

    gyűjtenek a felhasználókról infókat, melyeket vagy arra használnak fel, hogy hatékonyan tudjanak célzott hírdetéseket szolgáltatni (de a célzást ők végzik, nem a hírdető, a hírdető megmondja, hogy milyen "típusú" embereknek mutogassák a hírdetést de nem azt, hogy pontosan kinek... erről nem is kapnak információt), vagy nagy nagy statisztikákat készítenek (ekkor már névtelenül és olyan módon felhasználva a publikus infóinkat, hogy abból vissza ne lehessen követni, hogy ki kicsoda) amiket mindenféle trendek meghatározására használhatnak fel, és ezt a "személytelen" információt már tényleg el is adják... de ezek már nem a közvetlen adataink, és főleg nem olyan formában ami alapján visszatalálnának személyesen hozzánk a hírdetők (vagy akárki aki ezeket az adatokat megvette)...

    a biztonsági beállításai a facebooknak pedig már egy jó ideje alapértelmezetten privátra vannak állítva (az acc létrehozásakor) illetve első belépéskor végigvezet egy ilyen Quick Start Guide-dal a főbb pontokon (biztonsági beállítás, profil kép feltöltése, alapvető adatok kitöltése, ismerősök felvétele, első post a faladra... azthiszem kb ezek vannak)...

    innentől kezdve én sokkal inkább érzem ezt az egész hisztit a facebook körül egy felfújt rosszindulatú összeesküvés elméletnek, mint tényleges problémának... persze mindemellett nem állítom, hogy a rendszer tökéletes volna, vagy hogy ne lennének benne biztonsági hibák, de úgy általánosságban nézve megközelítőleg nem olyan rossz a helyzet, mint amilyennek sokan beállítják

Új hozzászólás Aktív témák