Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • demagóg

    aktív tag

    válasz k. #29 üzenetére

    Értem én, hogy mire gondolsz. Csak az sem hagyható figyelmen kívül, hogy a jelenlegi HDD gyártók birtokolják a jogokat is. Ha valaki kintről bepróbálkozik először hagyják, hogy felfusson és aztán csapnak le. Pl. Seagate esete, vagy MS a memóriakártyákon lévő FAT fájlrendszerrel. Valaki vagy körön belülre kéredzkedik (megfelelő pénzmaggal) vagy a körön belüliek könyörtelenül lecsapnak. Nem olyan egyszerű egy bármilyen zseniális, újszerű megoldással a már jelenlévők érdekszféráját megbolygatni. A piac meg többnyire azt akarja amit a marketing lenyom a torkán. Ha nem találják ki és nem erőltetik a flash tárolást, akkor most mi is valami más megoldáson elmélkednénk (mittudomén, pl. üzemanyagcellás RAM, lyukkártya betömhető lyukakkal, stb.), fene tudja, hogy a kényszer milyen ötletet szült volna. A piaci trendet éppen ezért szerintem pont a gyártók alakítják, nem a piac szenvedő alanyai.

    -De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

  • cherockee

    aktív tag

    válasz k. #29 üzenetére

    Látom te még mindig hiszel a kereslet teremti a kínálatot "törvényben"...nyílván az SSD-t is a fiatal, kezében notebook-al rohangálni vágyó generáció találta meg egy gyártó laborjában, és követelte azonnal...nem pedig egy gyártó látott benne sanszot egy újabb piaci front nyitására, és mint annak megnyitója alapból előnyös igázására...Nem, tényleg így volt. És emellett ismerkedjetek meg a réspiac fogalmával. Ha a Fujitsu a legprofibb HDD gyártók egyike lesz, egészen ameddig az SSD teljesen hibátlan nem lesz, akkor még azért van előtte jövő...De tény, abban igazad van, hogy rengeteg teljesen mezitlábas cég törhet most fel, HDD-s múlt nélkül, csak SSD-vel...Viszont én figyelnék a márkákra, minőséget nem mindig szoktak stabilan adni az új játékosok.

Új hozzászólás Aktív témák